Zurich Gezilecek Yerler

İsviçre’nin en büyük kenti olan Zurich, şehrin hem ekonomi hem kültür başkenti olarak yer alıyor. FIFA’nın da merkezi olarak bilinen şehrin nüfusu 1.8 milyon civarındadır. Şehir Greifen ve Pfaffikon gölleri arasında yer alıyor. Kanton olarak bilinen kent oldukça kültürel ve ekonomik bir yapıya sahip. Bu anlamda Zurich gezilecek yerler açısından oldukça farklı alanlara sahip.

Zurichde Gezilecek Yerler

Zürih Gölü: Zurıch’in gezilecek yerleri arasında ilk olarak Zürih şehri geliyor. Kantonlar ile çevrili olan bu göl turistlere farklı bir doğa görüntüsü sunuyor. “Zürih Kantonu” olarak da adlandırılan bu göl her yıl belirli aralıklar ile ziyaretçilerini ağırlıyor.

Grossmünster Kilisesi: Şehir içerisinde yer alan kilise turistlerin en çok ziyaret ettikleri alanlardan birini oluşturuyor. Protestan kilisesi olan bu eser oldukça görkemli bir yapıya sahip. Kilise yapısı ile birlikte şehir içerisinde yer alan üç büyük kiliseden birini oluşturuyor. Diğerlerini ise;

  • Fraumünster,
  • Peterskirche olarak sıralayabiliriz.

Bahnhofstrasse: Zurıch kentinde yer alan bu alışveriş alanı özellikle alışverişi seven turistlerin ilgisini çekiyor. Merkez içerisinde çeşitli ve ünlü markaların mağazaları yer alıyor. Bu anlamda hem daha uygun fiyatlar ile hem de daha fazla seçenek ile birlikte bu mağazalardan turistler alışveriş yapıyor.

Zurich Gezilecek Yerler - Zurich Gezilecek Yerler

Zurich Gezilecek Yerler

Opernhaus Zürich: Kent içerisinde yer alan ve oldukça eski bir tarihe sahip olan opera binası. Bu bina içerisinde etkinlikler belirli günler içerisinde devam ediyor. Özellikle opera alanında oldukça eski tarihe sahip olan eser opera sevenlerin ziyaret yeri.

Zurıch Botanik Bahçe: Zurıch Üniversitesi içerisinde yer alan botanik bahçe, 53.000 m2 alana sahip. Oldukça büyük bir alana kurulu olan bu bahçe 8000 üzerinde bitki çeşidi yer alıyor. Hem üniversite öğrencilerinin hem de turistlerin ilgi odağı olan bahçe Zurıch gezilecek yerler arasında yer alıyor.

İncele!  Vizesiz Geçişte Nelere Dikkat Edilmeli

Katzensee Gölü: Zurıch’in gezilecek yerleri arasında Katzensee Gölü’nü saymak da mümkün olacaktır. Farklı bir doğa görüntüsü sunan bu alanda doğa yürüyüşleri yapılıyor. Hem göl hem yürüyüş alanı hem de yeşil alanlar ile birlikte turistlerin en çok tercih ettikleri yerler arasında Katzensee Gölü yer alıyor.

Masaola-Halle: Hayvanat bahçesi ve yağmur ormanı olarak bilinen bu alan Zurıch kentinin botanik bahçeleri ile birlikte bitki çeşitlerini sunduğu bir diğer yer. Bu alan içerisinde hem farklı hayvan çeşitlerini hem de farklı bitki türlerini bulabilirsiniz.

zurich 1 - Zurich Gezilecek Yerler

Zurich Gezilecek Yerler

Çin Bahçesi: Kunming tarafından Zurıch’e hediye edilen bu bahçe oldukça farklı bir tasarıma sahip. Bu bahçe de oldukça doğa güzelliğine sahip olarak birçok bitki türünü bünyesinde bulunduruyor.

Zurıch Kentinde Konaklama

Zurıch kenti içerisinde turistlerin en çok merak ettikleri konular arasında konaklama geliyor. Bu anlamda kent oldukça fazla konaklama alanına sahip. Fiyatlar ise konaklama alanlarına göre farklılık gösteriyor. Ancak önceden ayrılan rezervasyonlar ile daha da çok uygun fiyatlar ile konaklama sağlanabileceğini söyleyebiliriz. Böylece uygun fiyatlar ile birlikte gezinizi düzenleyebilirsiniz. Konaklama yapacağınız alanı şehir merkezlerinden ya da kasabalardan tercih edebilirsiniz. Bu anlamda şehir içerisinde seçenekler oldukça fazla.

Zurıch Tekne Turları

Zurıch gezilecek yerler arasında tekne turları da yer alıyor. Hem nehir hem de göl turlarının yapıldığı tekneler şehrin belirli alanlarından kalkıyor. Şehrin botanik bahçelerinden, doğa yürüyüş alanlarından ve göllerinden anlaşılabileceği gibi Zurıch doğa gezileri için oldukça uygun. Bu anlamda şehir içerisinde belirli zamanlarda turlara katılabilirsiniz. Kentin sadece merkezi değil aynı zamanda kasabaları da oldukça doğa güzelliğine sahip.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ