Ziraat Yurtdışı Seyahat Sigortası

Ziraat yurtdışı seyahat sigortası banka tarafından verilmektedir. Bilindiği üzere yurtdışı çıkışlarında sigorta zorunluluğu vardır. Ziyaret edilecek olan ülke, vize verirken sigorta şartının da öne sürmektedir. Yurtdışı seyahat sigortası neredeyse her banka tarafından verilmektedir. Ziraat bankasının verdiği seyahat sigortası farklı şartlar içermektedir.

Yurtdışı Seyahat Sigortası Nedir?

Ziraat yurtdışı seyahat sigortası, tüm ülkeler tarafından istenilen bir belgedir. Seyahat öncesinde vize alırken, seyahat sigortasının da ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu noktada seyahat sigortası, bir takım olumsuzluklara önlem olarak yapılmaktadır. Yurtdışında ortaya çıkabilecek olan valiz kaybı, hırsızlık ya da hastalık gibi durumlara karşı bir seyahat sigortasının yapılması gerekmektedir. Seyahat sigortası neredeyse tüm bankalar tarafından verilmektedir. Hepsinin fiyatı ve süresi de değişiklik göstermektedir.

Ziraat Yurtdışı Seyahat Sigortasının Özellikleri Nelerdir?

Ziraat yurtdışı seyahat sigortası bir takım özelliklere sahiptir. Bankanın verdiği seyahat sigortası tüm ülke konsoloslukları tarafından kabul edilmektedir. Bu anlamda yüksek derecede bir geçerliliğe sahiptir. Ayrıca bu sağlık sigortasının 15 gün süren bir de ek süresi vardır. Sağlık sigortası, Avrupa Birliği Vize Kanuna göre düzenlenmiştir. Tamamen yasaldır ve her Avrupa ülkesinde de geçerlidir. Bankanın verdiği teminat limitlerinde iki farklı meblağ vardır. Bu limitler 30 bin Euro ve 50 bin Euro olarak belirlenmiştir.

Seyahat Sigortasının Avantajları Nelerdir?

  • Tıbbi Anlamda Tedavi hizmeti sunmaktadır.
  • Tıbbi konularda her türlü danışmanlık ve bilgi hizmeti vermektedir.
  • Herhangi bir hastalık ya da sakatlık durumunda nakil ihtiyacınızı karşılamaktadır. Bunun yaparken de her türlü hava ya da kara ambulansını hizmetinize vermektedir.
  • Olası bir tedaviden sonra ikamet ettiğiniz yere sağlıklı bir biçimde geri dönüşünüz sağlanmaktadır.
  • Sigorta sahibinin herhangi bir sebepten ölmesi durumunda, cenazenin ikametgah adresine getirilmesi de bir diğer hizmet olarak bilinmektedir.
  • Mecburiyetten dolayı ülkeye geri dönmek zorunda kalanlara, geri dönüş hizmeti de verilmektedir.
  • İdari anlamda danışmanlık hizmeti de sağlanmaktadır.
  • Bagaj ya da valizin kaybolması durumunda, bulunması için hizmet de verilmektedir. Görüldüğü üzere ziraat yurtdışı seyahat sigortası bu tip avantajları bünyesinde barındırmaktadır.
İncele!  İngiltere Vize Nasıl Alınır

Ziraat Yurtdışı Seyahat Sigortası Nasıl Alınır?

Ziraat yurtdışı seyahat sigortası banka şubesine giderek alınabilmektedir. Herhangi bir ziraat bankası şubesine giderek, seyahat sigortası yaptırmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bunun ardından sizden bir takım belgeler istenecektir. Bu belgeler sırasında bir sözleşme imzalayacaksınız. Sözleşme ile sigorta işlemi de tamamlanmış olacaktır.

Yurtdışına Gitmek İçin Neler Gereklidir?

Yurtdışına gitmek için bir takım belge ve evraklara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan birisi pasaporttur. Pasaport çıkarmak için emniyet müdürlükleri bünyesinde bulunan pasaport şubesine başvurmak gerekmektedir. Bu süreç içerisinde nüfus cüzdanı, biyometrik iki tane fotoğraf gereklidir. Ayrıca şube içerisinde bulunan vergi dairesi veznesine bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Sonrasında pasaportunuz, en geç 7 iş günü içerisinde size yollanacaktır. Diğere gerekli bir belge ise vizedir. Seyahat edilecek olan ülkenin başkonsolosluğuna giderek vize alınabilir. Ayrıca seyahat sağlık sigortanızı da yaptırmış olmanız gerekmektedir. Zaten bu sigorta olmadan vize verilmemektedir. Gidiş dönüş biletinizin olması ve kalacak yere dair rezervasyonun da yapılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra yurtdışında yanınızda olması gereken visa kartları ve dövizi de eksik etmemeniz gerekmektedir. Ayrıca seyahat sonrasında kullanacağınız havlu, traş takımı, diş fırçası, diş macunu, yastık kılıfı gibi şeyleri de yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Vitamin hapları ve soğuk algınlığı ilaçları da bir diğer önemli mevzudur ve kesinlikle alınmalıdır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ