Yurtdışı Tur Seyahatleri 

Yurtdışı tur seyahatleri hem ucuz hem de güvenli bir yolculuk yapmak isteyenler için ideal bir yöntemdir. Belirli dönemlerde farklı sebeplerden dolayı yurtdışına gitmek isteyenler, çeşitli tur organizasyonları ile bu amaçlarına ulaşmaktadırlar.

Yurtdışı Seyahatleri Nasıl Yapılır?

Yurtdışına gezmek, eğlenmek ve de yeni yerler görmek için gidiyorsanız, bunu bir tur şirketi ile yapmanız mantıklı olacaktır. Tek başınıza yapacağınız yurtdışı seyahatlerinde bazı olumsuzluklar yaşamanız mümkündür. Bunun önüne geçebilmek için toplu turları tercih etmekte fayda vardır. Bu noktada ülkemizde birçok tur şirketi faaliyet göstermektedir. www.tursab.org.tr üzerinden bu tur şirketlerine göz atabilirsiniz. Buradan seçeceğiniz güvenilir bir tur acentesi ile dünyanın her yerine gitmeniz mümkündür.

Yurtdışı Tur Seyahati İçin Neler Gereklidir?

Yurtdışı tur seyahatleri için bir takım evrak ve belgelere ihtiyaç vardır. Bunların başında da pasaport gelmektedir. Pasaport, harç ödeme karşılığında alınmaktadır. Emniyet Müdürlükleri pasaport veren kurumdur. Pasaport verilirken sizden biyometrik fotoğraf istenmektedir. Bu fotoğraf ve harç bedeli ile birlikte pasaportunuzu kısa sürede alabilirsiniz. Bunun yanı sıra vize işlemleri de bir diğer önemli mevzudur. Tur acentesi ile yapılan gezilerde, vize olayını acenteler halletmektedir. Sizin yerinize konsolosluktan vize talebi bulunarak, bu belgeyi size sağlamaktadırlar. Bunun yanı sıra seyahat sağlık sigortası da şarttır. Bu belge de yine acente tarafından temin edilmektedir. Gideceğiniz yere hangi ulaşım aracı ile seyahat yapacağınız da bir diğer önemli mevzudur. Eğer bir tur acentesi ile seyahat ediyorsanız, tur acentesi bileti sizin adınıza almış olacaktır.

Yurtdışı Tur Seyahatleri - Yurtdışı Tur Seyahatleri 

Yurtdışı Tur Seyahatleri

Yurtdışı Seyahati Tur Acentesi İle Nasıl Yapılır?

Yurtdışı tur seyahatleri tur acenteleri ile daha hesaplı olmaktadır. Ülkemizde faaliyet gösteren birçok tur acentesi vardır. Bu acenteler neredeyse dünyanın her yerine farklı tur paketleri ile turist götürmektedir. Bu noktada tur acentesi ile çalışmak oldukça mantıklı olacaktır. Sizin yapacağınız tek şey ise pasaport aldıktan sonra geriye kalan işlemleri acenteye bırakmak olacaktır. Çünkü acente sizin yerinize konsolosluktan vize alacaktır. Vize işlemleri genelde uzun sürmektedir. Ancak acentelerin başvurusu ile yapılan işlemler kısa bir zaman dilimi içerisinde halledilmektedir. Ayrıca sağlık sigortası da yine acente tarafından halledilmektedir. Bunun yanı sıra gidiş dönüş biletleri ve kalacak yer de acente aracılığı ile ayarlanmaktadır. Bir diğer önemli mevzu ve avantaj ise acentenin sağladığı tur ve rehberlik hizmetleridir. Her acentenin irtibatta olduğu bir tur rehberi vardır. Bu tur rehberi sayesinde ülkeyi daha rahat gezebilirsiniz.

İncele!  italya vizesi nasıl kolay alınır

Yurtdışı Seyahatlerinde Yanımıza Neler Almalıyız?

Yurtdışı tur seyahatleri yapılırken alınması gereken birtakım eşyalar vardır. Tüm belge ve evraklar hazırlandıktan sonra gündelik yaşam için kişisel bakım ürünlerini almak şarttır. Diş macunu, diş fırçası, traş takımı, havlu, yastık kılıfı gibi malzemelerin kesinlikle yanınızda bulunması gerekmektedir. Bunun yanı sıra pasaportunuzun çalınma ya da kaybolma ihtimaline karşılık bir adet fotokopisini de yanınızda bulundurmanız iyi olacaktır. Ayrıca her türlü hava durumuna karşı şemsiye, mont da alınmalıdır. Çünkü birçok ülkede hava gün içerisinde değişebilmektedir. Kredi kartları, döviz ve fotoğraf makinesi de unutulmamalıdır. Hastalanmaya karşı ise vitamin hapları ve soğuk algınlığı ilaçları tercih edilmelidir.

Yurtdışı Seyahatlerinde Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Yurtdışı tur seyahatleri için tercih edilebilecek farklı ülkeler vardır. Çok uzaklara gitmek istemiyorsanız, yaz aylarında Yunanistan’ı ziyaret edebilirsiniz. Yunan adaları da iyi bir alternatiftir. Ayrıca balkan ve Avrupa ülkeleri de mutlaka seçenekler içerisinde olmalıdır. Doğu kültürüne ilgi duyuyorsanız İran ve Çin güzel tercihler olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ