Yurtdışı Seyahat-Vize Sağlık Sigortası Poliçesi

Yurtdışı Seyahat-Vize Sağlık Sigortası Poliçesi her seyahat öncesi yapılması gereken bir işlemdir. Avrupa gezilerinde ya da seyahatlerinde bu belgelerin hazır olması zorunludur. Seyahat edilecek olan ülkeye göre belgenin içeriği değişmektedir. Tüm Avrupa ülkeleri bu belgeyi istemektedir.

Yurtdışı Seyahat-Vize Sağlık Sigortası Poliçesi Nedir?

Yurtdışına çıkışta karşılaşılabilecek herhangi bir olumsuzluğa önlem olarak vize sağlık sigortasının yapılması gerekmektedir. Yurtdışında hırsızlık, hastalık ya da valizin kaybolması gibi durumlarda bu poliçe devreye girerek zararı temin etmektedir. Avrupa ülkeleri de bu noktada işi şansa bırakmayarak, ülkelerine seyahat amaçlı gelen herkesten bu belgeyi istemektedir. Seyahat öncesinde bilindiği gibi vize işlemleri yapılmaktadır. Gidilecek olan ülkeden vize alınması gerekmektedir. Vize işlemleri yapılırken sizden bir de sağlık sigortası istemektedirler. Sağlık sigortası olmadan vize verilmemektedir.

Yurtdışı Seyahat-Vize Sağlık Sigortası Poliçesi Kimler Tarafından Verilmektedir?

İki farklı kurum tarafından bu belgeye ulaşmak mümkündür. Acenteler sigorta poliçesi hazırlamaktadır. Bunun yanı sıra neredeyse tüm bankalardan da bu poliçeyi edinmek mümkündür. Ancak her bankanın sizden talep ettiği ücret farklı olmaktadır. En yüksek ücretli sağlık sigortaları dolayısıyla daha fazla hizmeti de beraberinde getirmektedir. Bu anlamda bankalardan fiyat almak ve sigortanın özellikleri ile sağladığı avantajları bilmek gerekmektedir. Banka şubeleri üzerinden sigortanızı rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Bunun yanı sıra internet aracılığı ile de sigorta hizmeti verilmektedir. İnternet bankacılığı şifreniz var ise bunu kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Yurtdışı Seyahat-Vize Sağlık Sigortası Poliçesi böylelikle kolay bir biçimde alınabilmektedir.

Yurtdışı Seyahat Sigortası Ücretleri Ne Kadardır?

Yurtdışı Seyahat-Vize Sağlık Sigortası Poliçesi ücretleri değişmektedir. Bu değişim, hem geçireceğiniz tatil süresine hem de hangi bankadan bu sigortayı alacağınız ile alakalıdır. 1 haftalık bir tatil süresi için 10 Euro civarında bir fiyat belirlenmiştir. Bu da oldukça makul bir ücrettir. Başka bir banka ise senelik 40 Euro karşılığında bu sigortayı yapmaktadır. Sigorta acentelerinde ücret biraz daha makbul görülmektedir. Türk nippo ve Axa tarafından verilen sağlık sigortası oldukça ucuzdur. Yıllık olarak 40 Euro’yu geçmemektedir ve geçerlilik süresi de oldukça uzundur.

İncele!  Yunanistan Gece Hayatı Nasıl

Yurtdışı Seyahat Sigortasının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Yurtdışı Seyahat-Vize Sağlık Sigortası Poliçesi oldukça büyük fırsat ve avantajlar sunmaktadır. Bunların başında ise hastane ve hastalık masrafları gelmektedir. Yurtdışına çıkıldığı zaman karşılaşabileceğiniz herhangi bir sağlık problemi konusunda, tüm masraflar bu sigorta poliçesi tarafından karşılanmaktadır. Bunun yanı sıra sakatlanma gibi durumlarda da aynı poliçe devreye girmektedir. Bu sistemin bir diğer avantajı ise her türlü kayıp ve çalıntı gibi durumlarda da zararınızı telafi etmesidir. Özellikle bavul ve valiz kayıplarında bu sigorta devreye girmektedir. 24 saat boyunca bulunamayan bavulun zararı, sigorta tarafından karşılanmaktadır. Seyahat eden kişinin yurtdışında vefat etmesi sonucunda da onun cenazesi, sigorta sayesinde tüm masraflar karşılanarak ülkeye getirilir.

Yurtdışı Seyahat İçine Neler Gereklidir?

Yurtdışı Seyahat-Vize Sağlık Sigortası Poliçesi konusu bu şekilde özetlenmiştir. Yurtdışı seyahatinde gerekli olan belgelerin başında pasaport gelmektedir. Ayrıca vizenin de mutlaka alınması şarttır. Sağlık seyahat sigortası ve çıkış harcı işlemlerinin ardından önünüzde bir engel kalmayacaktır. Her türlü hava koşuluna karşın mutlaka farklı kıyafetler alınmalıdır. Yaz ayı bile olsa geceleri üşümemek için uzun kollu elbiseler yanınızda bulunmalıdır. Pasaportun bir tane fotokopisini çekerek, olası kayıplara karşı önlem alabilirsiniz. Diş fırçası, diş macunu, yastık kılıfı, terlik, havlu da alınmalıdır. Vitamin hapları ve soğuk algınlığına karşı ilaçlar da mutlaka yanınızda önlem olarak bulunmalıdır.

 

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ