Yurtdışı Seyahat Kuralları

Yurtdışına çıkarken uymanız gereken kurallar bulunduğu gibi, ülkelere girdiğinizde uymanız gereken kurallar da bulunuyor. Türkiye’nin dışındaki herhangi bir ülkede tamamen o ülkenin kurallarına tabii tutulursunuz. Bundan dolayı önemli olak ve evrensel kuralları çiğnememeniz gerekiyor. Yurtdışı seyahat kuralları her geçen gün daha fazla kişi tarafından incelenmek istelendiği için havayolu kuruluşları, bu kurallarla ilgili olarak açıklama yapmaktadır. Elektronik işlemler, iade çalışmaları, koşul açıklamaları, işlem süreçleri, promosyonlar, lansman özellikleri ve etkinlik durumu gibi birçok özellik, yurtdışına çıkacak olan kişilerin uyması gereken kuralların temelini oluşturuyor.

Güncel Yurtdışı Seyahat Kuralları

Küresel kurallara bağlı olarak yurtdışına çıkmak için kullanacağınız firmalarda bilet ödemesi de dahil olmak üzere birçok işlem gizli tutulabiliyor. Bilet satın alma ve bilet sorgulama gibi işlemlerin internet üzerinden yapılmak istenmesi esnasında uygulanacak işlemler, tamamen firmanın özel olarak belirlemiş olduğu işlem sürecinin oluşmasını sağlayacaktır. Yurtdışı seyahat kuralları incelendiğinde en çok dikkat çeken madde, her ebeveynin sadece kendi pasaportu kullanabilecekleri belirtilmiştir. Aynı pasaport üzerine kayıtlı çocukların uçuşa kabul edilmesi mümkün değildir.

Havacılık Kurumlarının Yurtdışı Seyahat Kuralları

Havacılık kurumlarının ve diğer seyahat kurumlarının belirlemiş oldukları uluslararası ulaşım kurallarına benzer maddeler damga vurmaktadır. An itibariyle yurtdışına çıkabilmek için vize, seyahat belgesi, pasaport, oturum durumu gibi bilgilerin temin edilmesi gerekiyor. Yurtdışı seyahat kuralları ve koşullarına bağlı olarak gizlilik kuralları da dahil olmak üzere birçok özelliği kullanmanız sadece firma izin verdiği sürece mümkün olabilecektir. Havacılık kurumlarının belirlemiş olduğu kuralların ve koşulların her biri için seyahatin yurtdışında belirlenen kurallara uygun olarak açıklanması gerekiyor. Yapılacak olan rota değişikliği uzun bir süre önce belirtileceği için, yolcuların bu alanda mağduriyeti önlenebilecektir.

indir 11 - Yurtdışı Seyahat Kuralları

Yurtdışı Seyahatlerinde Yolcu Hakları

Yurtdışına çıkmak için kullandığınız toplu taşımaya izin veren bütün firmalar, tüm yolcuların haklarını korumak üzere çalışmalarını sürdürüyor. An itibariyle diğer yolcuların hakkının gasp edilmesi veya benzer bir eylemde bulunulması, firma tarafından uygun görülen sözleşmenin uygulanmasına imkan tanıyacaktır. Kurallar ve koşullar tamamen firma tarafından belirleneceği için, yolcular bu kurallara uymak durumundadırlar. Aksi taktirde uçuşa katılmak veya eğer bir aktarmalı uçuş  bulunuyorsa, bir sonraki uçuşta yer almak mümkün olmatacaktır.

İncele!  Kosgeb Yurtdışı Seyahat Desteği

Seyahate Çıkmadan Önce Dikkat Gerektiren Durumlar

Seyahate çıkmadan önce en çok dikkat edilmesi gereken durumların başında, sadece belirli ülkelerde kullanıma uygun olarak tasarlanan kartların kullanımı geliyor. Halk arasında maaş kartı olarak tanımlanan ve firmaların özel olarak çıkarttığı kartlar çoğu zaman farklı ülkelerde ve farklı bankamatiklerde kullanılamayabiliyor. Eğer seyahatinizi kart yardımıyla sürdürmek istiyorsanız, hangi kartın kullanıma açık olduğunu ve hangi bankaların işleme izin verdiğini analiz etmelisiniz. Yurtdışı seyahat kuralları değiştiği sürece bu durum yolculara bildirilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer ulaşım ve seyahat kuralı, biletle ilgilidir. Her bilette mutlaka yolcuyla ilgili bazı bilgilerin bulunduğu unutulmamalı ve biletlerin başkasının eline geçmesine izin verilmemelidir.

Uluslararası Genel Bagaj Kuralları

Uluslararası bagaj kurallarında belirli bir limit bulunuyor. Hayvanların, bavulların ve uçağın türüne bağlı olarak birçok farklı materyalin taşınması için gerekli işlemler rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca bagaj kurallarının en önemli ve en çok dikkat edilmesi gereken özellikleri arasında yer alan maksimum 2 çanta ortalama 30 kilogram ( Firmaya bağlı olarak değişiklik gösterebilir) ağırlığı herhangi bir ücret ödemeden götürebilirsiniz. Yurtdışı seyahat kuralları neticesinde, bagaj ve kabin içi dahil olmak üzere sadece eşya taşınmak için belirlenmişmolan bölümlerin dışında eşya taşımak mümkün değildir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ