Yurtdışı Seyahat Bavulunda Olması Gerekenler

Yurtdışına çıkmadan önce belirli boyutlarda bavul hazırlamak, gidilecek olan ülkede konaklama süresi boyunca en büyük yardımcınız olacaktır. Bavula kkoyacağınız malzemeler ve kıyafetler, o ülkeden dönerken getireceğiniz ürünlere yer kalacak şekilde yerleştirilmelidir. Planınızı uygulayabilmeniz içim mutlaka bavulunuzu da belirli ölçülerde hazırlamalısınız. Çoğu zaman birkaç bölmesi bulunan büyük bavullar uzun seyahatler için yeterli olacaktır. Kısa ve herhangi bir ürün almadan geri dönülmesi planlanan seyahatler için Yurtdışı seyahat bavulunda olması gerekenler şahsi temizlik malzemelerini ve günlük eşyaları geçmemelidir.

Tek Kişilik Yurtdışı Seyahat Bavulu Nasıl Hazırlanmalı?

Seyahate çıkılacak olan yabancı ülkenin birçok ürünü, Türkiye’de bulunan üründen tamamen farklı ve dikkat çekici özelliğe sahip olabilir. Bundan dolayı, herhangi bir şey satın almayacağınızı düşünerek gittiğiniz bir ülkeden de birçok şey alarak geri dönmek isteyebilirsiniz. Bavulunuzu sadece kişisel eşyalarınızı koyacak boyutta hazırlamamalı, eşyalarınızı bir miktar boşluk kalacak şekilde yerleştirmelisiniz. Yurtdışı seyahat bavulunda olması gerekenler arasında banyoda kullanılan günlük malzemeler diş fırçası vs. mutlaka bulunmalıdır. Bunun yanısıra teknolojik alet olarak götürülecek laptop, telefon gibi aletlerin şarj cihazlarına yer verilmelidir.

Aile İçin Hazırlanacak Bavulda Bulunması Gerekenler

Kısa süreli bir seyahat için gidilecek olan ülkenin en çok bulunan ve en ekonomik fiyatlarla satışa sunulan ürünlerini alacağınızı düşünüyorsanız mutlaka bu ürünlere yer bırakmanız gerekecektir. Yurtdışı seyahat bavulunda bulunması gerekenler arasında en önemli özelliklerden bir tanesi, değerli ve teknolojik aletlerinizi el çantasına koymak olacaktır. Bu sayede bavulun çalınma riski sizin için korkunç görünmekten çıkabilecektir.

Tatil Valizi - Yurtdışı Seyahat Bavulunda Olması Gerekenler

Yurtdışı Seyahat Bavulundaki Önemli Malzemeler

Bazı ülkelerde tuvaletlerin, prizlerin hatta teknolojik aletlerin kullanımını mümkün kılan materyallerin farkı olduğu görülebilmektedir. Türkiye’de çoğu zaman iki girişi bulunan prizler yer alıyor fakat bazı ülkelerde üç veya dört girişli farklı priz tiplerine de rastlanabiliyor. Bundan dolayı, hergün kullandığınız teknolojik aletler için priz dönüştürücü aparatı yanınızda götürmeniz mantıklı bir hareket olacaktır.

İncele!  En İyi Yurtdışı Seyahat Acenteleri

Seyahat Bavulunda Nasıl Yer Açılır?

Seyahat bavulunda yer açmak ve gezilecek olan ülkeden en iyi şekilde yararlanmak için mutlaka bavulun içerisinde ihtiyacınız olmayan kıyafetlere yer vermemelisiniz. Kısa süreli ve yanınızda yeni kıyafetleri getireceğiniz seyahatlerde evden çok daha fazla kıyafeti götürmeniz, getireceğiniz malzemelerin ve kıyafetlerin sınırlı olmasına neden olacaktır. Bavulun hazırlanabilmesi içim mutlaka en çok kullandığınız eşyalara en büyük önemi göstermeniz gerekiyor. Aynı iç çamaşırından veya şorttan birkaç adet koymak yerine, farklı kıyafetleri koymak daha mantıklı olacaktır. Yurtdışı seyahat bavulunda olması gerekenler arasında her ürünün yer alabilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Delici ve kesici aletlere yer verilmesi mümkün değildir. Bundan dolayı, bu tarz malzemeleri bavulunuza koymanız sizin için bazı sorunların başlangıcı olabilir.

Seyahat Edilecek Ülkeye Göre Bavulun Önemi

Seyahat edilecek olan ülkenin kültürüne uygun kıyafetler ve araçlar temin edebilir, bunları bavulunuzda evinize getirmek isteyebilirsiniz. Tatilte alacaklarınız için çantanızda yer bırakmanız, her tatil için bir veya daha fazla hatıralık eşya barındırmanız gerekmektedir. Satılan ürünlerin uygun fiyatta olması, bavulda gereksiz yere bulunan herhangi bir üründen vazgeçmek zorunda kalmanıza bile neden olabilir. Yurtdışı seyahat bavulunda olması gerekenler ve olmaması gerekenler, çantanızın net ağırlığını belirleyecektir. Eğer bavulunuz için belirlenmiş net ağırlık maksimum 25 kilogram olabilirse, 27 kilogram malzeme doldurmanız mümkün olmayacaktır. Bu durum yeni bir bavul temin etmenize ve bundan dolayı tekrar bavul ücreti ödemenize neden olacaktır. Götüreceğiniz ve üzerinizde bulunan kıyafetleri de göz önünde bulundurmalı ve çok fazla ayakkabı, çanta seçimi yapmamalısınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ