Yurtdışı Sağlık Sigortası

Çoğu vize talepleri adına seyahat sigortalarının zorunlu kılındığını göreceksiniz. Evraklar arasında sigortanın de ibraz edilmesi isteniyor. Seyahat sigortaları, gideceğiniz ülkede sağlıksal, hukuki ya da kayıplar adına sizlere güvence sunacaktır. Bu güvence planlamaları ise yurtdışına gitmeden önce sigorta acentaları ya da bankalar üzerinden belirleniyor. Belirlemelere göre limitler de ortaya çıkıyor. Aynı zamanda kalacağınız günlere göre prim ödemelerinizi de sunduklarını göreceksiniz.

Yurtdışı Sağlık Sigortası 3 - Yurtdışı Sağlık Sigortası

Yurtdışı Sağlık Sigortası

Ödemelerin yapılması ve poliçelerin onaylanması halinde yurtdışı adına vizelerinizi alabilirsiniz. Vizeden sonra da seyahatleriniz boyunca sigortalı olmuş olacaksınız. Her türlü sağlıksak ya da hukuki konularda sigorta poliçelerine göre ilerleme sağlanacak ve masraflarınız karşılanacaktır. Bagajlar konusunda dahi güvence altında olduğunuzu unutmamalısınız. Kayıp ya da çalıntı durumlarına yönelik de sigortaların hizmetleri bulunuyor. Pek çok duruma yönelik güvence sunmalarına rağmen prim ödemelerin ekonomik olduğunu göreceksiniz.

Yurtdışı Seyahat Sigortalarında Ödemeler

Başta da belirttiğimiz gibi ödemelerin kalacağınız günlere göre değiştiğini göreceksiniz. Bunun için minimum gün sayısının da 7 gün olduğunu söylemek gerekiyor. En fazla ise 1 yılı kapsayan sigortaların yapılması sağlanıyor. Yurtdışı sağlık sigortasının 15 günlük bedeli yaklaşık olarak 10 – 15 Euro şeklinde olacaktır. Ancak bu durum gideceğiniz ülkeye göre de değişim gösterebilirsiniz. 1 yıllık olarak ise talep edilen tutarların yaklaşık 60 Euro şeklinde olduğunu göreceksiniz. Nitekim prim ödemelerinin teminatlara göre de değiştiğini söylemek gerekiyor. İlave durumları da poliçelere eklemeniz halinde ödemeler daha yüksek olabilir. 200 Euro değerine kadar ödemelerin olduğunu da görüyoruz. Teminatların ise Avrupa ülkeleri adına 30.000 Euro kadar olması bekleniyor. Kayıpların bu limit çerçevesinde karşılanması söz konusudur. Haftalık olduğu gibi aylık olacak şekilde de sigortalarınızı yaptırabilir ve ödemelere yer vererek güvencenizi oluşturabilirsiniz.

Yurtdışı Sağlık Sigortası - Yurtdışı Sağlık Sigortası

Yurtdışı Sağlık Sigortası

Seyahat Sigortasında Bulunan Teminatlar

Teminatlar sigorta acentaları tarafından belirleniyor. Ancak önceden de dediğimiz gibi teminat ekleme hakkına sahipsiniz. Sizlere poliçeler üzerinden sunulan teminatlar adına limitler de sunulacaktır. Başta kaza risklerine yönelik olan teminatlar ile karşı karşıya kalacaktır. Sakatlıklar için ayrı vefat durumları için ayrı teminat seçeneklerine yer veriliyor. Hastalık ile yararlanmalar sonucunda da tıbbi tüm masrafların karşılanması sağlanacaktır. Nakil işlemleri için de herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalmayacaksınız. Tıbbi merkezlere giderken kullanılan nakil araçlarına dahi sigorta ödeme yapacaktır. Yurtdışı sağlık sigortası sayesinde acil ilaç durumlarından da faydalanabilirsiniz. Yurtdışı seyahatiniz sırasında geçirdiğiniz hastalıklar ya da yaralanmalar geri dönmenize engel olabilirsiniz. Bu gibi durumlar için de konaklama hizmetlerine yönelik uzatma işlemlerine yer verilecektir. Pek çok konuda mağdur olmamak için sigortaların önemli olduğunu söylemeliyiz.

Seyahat Sigortalarında Dönüş Teminatları

Eve geri dönüş yapmak zorunda kalırsanız da ödemelerin yapılması sağlanıyor. Ancak burada geri dönüş sebeplerinin de teminatlar arasında bulunması gerekiyor. Yurtdışı sağlık sigortası üzerinden daha çok hasarlara yönelik geri dönüş planlamalarına yer veriliyor. Sigorta sahibinin evinde büyük bir hasarın oluşması halinde geri dönüş masrafları şirket üzerinden karşılanacaktır. Acil geri dönüş masrafları vefat durumlarına yönelik de karşılanıyor. Yakın ailenizden birinin vefat etmesi halinde de sigortadan da faydalanarak geri dönüş hakkınızı kullanabilirsiniz. Sigorta sahibinin vefatı durumunda da nakil işlemleri sigorta üzerinden karşılanıyor. Yolcunun yanında refakat edenlerin de ödemelerinin yapılması söz konusudur. İkamet merkezine kadar naklin gerçekleşmesi sağlanacaktır. Acil mesaj durumlarının da gönderilmesi adına sigortalar devreye giriyor. Bagaj sorunları için de yardımların yapılması ve teslimat sunulması sağlanıyor. Kayıp ya da çalıntı durumlarına karşılık sigorta devreye girecektir.

Yurtdışı Sağlık Sigortası 1 - Yurtdışı Sağlık Sigortası

Yurtdışı Sağlık Sigortası

Seyahat Sigortalarında Olmayan Teminatlar

Belli başlı niteliklerin ise poliçeler üzerinden yer almadığını söylemek gerekiyor. Yurtdışı sağlık sigortası için poliçelere bakarak tüm teminatları analiz edebilirsiniz. Buradan genel kuralları ve teminatlar içerisinde kabul edilmeyenleri de görebilirsiniz. İncelemelerinizi yaptıktan sonra onay vermeniz daha doğru olacaktır. Ayaklanmalara ya da isyanlara katılan kişilerin yaralanma ile kaza durumlarında masrafları karşılanmayacaktır. Aynı durum grevler ya da kavgalar için de geçerlidir. Deprem ya da heyelan gibi doğal afetlerden meydana gelen risk durumları da karşılanmıyor. Bu konuda da giderlerin sigorta üzerinden karşılanmadığını görecesiniz. Tehlikeli spor faaliyetlerine önlem almadan katılmak da sigorta dışında ki durumlar arasındadır. Bazı poliçelerde motor kullanmak ve bunun sonucunda kaza geçirmek daha yer almıyor. Nitekim gideceğiniz yerde motor kullanmayı düşünüyorsanız bu konuda görüşme yaparak ilave teminatlara yer verebilirsiniz.

Seyahat Sigortası Gerekli Mi?

Öncelikle vize işlemleri için gerekli olduğunu göreceksiniz. Bunun dışında sağlıksal durumlar adına da faydalı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Yurtdışında herhangi bir sağlıksal problem yüzünden fazla ödemeler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu ödemeler sonucunda istediğiniz yerleri gezemeyebilirsiniz. Çünkü bütçeniz zarara uğramış olacaktır. Vefat gibi durumlar sonucunda da geri dönüş imkanları sunuyor. Tüm bu avantajlardan faydalanmak sizler için daha doğru olacaktır. Üstelik sigortalar adına ödenen limitlere bakacak olursak herkesin mutlaka yaptırması gerektiğini söyleyebiliriz. Makul ücretler sayesinde pek çok durumdan muaf olabilirsiniz. Yurtdışı sağlık sigortası sahipleri bir nevi güvence altında olacaktır. Maddi olarak bu durum rahat etmenizi de sağlayacaktır. Hastalık durumlarında acil ilaçların dahi gönderilmesi sağlanıyor. Nakil araçları hatta refakatçi doktor ödemeleri bile yapılıyor. Bunları düşünmek zorunda kalmayacak ve sağlığınızın eskisi gibi olmasını sağlayacaksınız.

Yurtdışı Sağlık Sigortası 5 1 - Yurtdışı Sağlık Sigortası

Yurtdışı Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası Nerden Alabilirim?

Sağlık sigortası almadan önce mutlaka danışmanlıklardan faydalanmalısınız. Çünkü ülkelerin anlaşmalı olduğu acentalar ya da bankalar üzerinden ilerlemek daha doğru olacaktır. Yurtdışı sağlık sigortasının geçerli olması amacıyla başta bilgi almak en doğrusudur. Bu bilgiler üzerinden ister sigorta merkezlerini isterseniz de bankaların ilgili bölümlerini ziyaret edebilirsiniz. Her iki merkez üzerinden de sunulan poliçeleri ve limitleri kıyaslama hakkına sahipsiniz. Sonuç olarak size makul gelenler üzerinden anlaşmanızı yapabilirsiniz. Burada önemli olan yurtdışına gitmeden önce işlemlerin tamamlanmış olmasını sağlamaktır. Sigortalar için seyahat sürelerinin detayları son derece önemlidir. Ülkeye gidiş ve çıkış tarihlerini tam olarak ifade etmelisiniz. Aksi halde sigorta kapsamında olmayarak hata yapmış olabilirsiniz. Bu konuda danışmanlıklar sizlere yol gösterici olacaktır. Anlaşmalı olunan merkezler sayesinde hata yapmadan sigortanızı ele alabilirsiniz. Buradan teminatları da öğrenerek size uygun olup olmadığına göz atabilirsiniz. Teminatların fazla olması halinde primlerin de fazla olacağınız unutmamalısınız

Yurtdışı Seyahat Sigortası Hesaplamaları

Hesaplamalar sayesinde de isteniğiniz merkez üzerinden harekete geçebilirsiniz. Makul limitler üzerinden haftalık ya da aylık olacak şekilde sigortanızı ele alabilirsiniz. Nitekim bu sigortaların hesaplamaları için kafanız karışmış olabilirsiniz. Çünkü ülkeler, günler ve teminatlara göre bellibaşlı ücretlendirmeler yapılıyor. En mantıklısı bireysel olarak sigorta merkezleri ile görüşme yapmak olacaktır. Ancak ön bilgi sahibi olmak adına hesaplayıcı olan programlardan da faydalanabilirsiniz. Başta bankaların bu tarz hesaplama programları ile karşıya karşıya kalacaksınız. Yurtdışı seyahat sigortası için giriş ve çıkış tarihlerinin belirtilmesi istenecektir. Buradan belli başlı ülkelere gidip gitmediğiniz de soruluyor. Bunlar ABD, Kanada ve Japonya olarak biliniyor. Çünkü bu merkezler için ödemeler biraz daha yüksek olabilirsiniz. Tüm verilerin girilmesi halinde ‘hesapla’ butonu üzerinde sonucu görebilirsiniz. Sonucu birkaç banka üzerinden ele alabilir ve kıyaslamalar yapabilirsiniz. Devamında da geçerli olan bankalar üzerinden sigorta teminatlar adına görüşme yapabilirsiniz.