Yurtdışı Seyahat Yönetmeliği

Sorumluluklar ve seyahat politikaları adına Yurtdışı seyahat yönetmeliği sunuluyor. Bu yönetmelikler dahilinde kişilerin çıkış yapması ve seyahat planlarını yerine getirmesi söz konusudur. Genel prensiplerin arasında uçak ile otel rezevasyonları dahi bulunuyor. Burada hem kişilerin özel olarak hem de turlar üzerinden seyahat planlamaları yapmasına yönelik de detaylar sunuluyor. Belirli formlarında gözden geçirilmesi ve bu değerlendirmeler üzerinden planlamaların yapılması mantıklı olacaktır. Turistik, ziyaret ya da ticari anlamda seyahat planlamaları için de formlar bulunuyor. Tüm bu formlar üzerinden çıkış yapmanız ve planlamalara göre seyahati ele almanız mümkün olacaktır.

Seyahat Yönetmeliğine Göre Giderler

Seyahat giderlerine yönelik bir takım unsurlar da sunuluyor. Yol giderlerinin başta yer alması sağlanıyor. Hangi vasıtaların bu yönetmelik üzerinden kabul edildiğine yönelik bilgi sahibi olabilirsiniz. Taksilere kadar tüm değerlendirmeler yapılıyor. Bunun dışında konaklamalar için de bilgiler sunuluyor. Yemek giderlerine yönelik de detaylar ile karşı karşıya kalacaksınız. Mesela burada alkol gibi özel ihtiyaçların kapsam dışında olduğunu göreceksiniz. Temsil ile ağırlama giderleri konusunda da kapsanan değerler sunuluyor. Zorunlu giderler olarak fotokopi ya da faks gibi niteliklerde bulunuyor. İş ile takip giderlerini de analiz edebilirsiniz. Onay almalar ve geçici görevler adına da yönetmelikleri ele almalısınız.

1460012401 Havayolu Ulasimi 660x400 - Yurtdışı Seyahat Yönetmeliği

Seyahat Yönetmeliklerinde Gruplar

Çalışanların bu yönetmelik dahilinde çıkışlarına yönelik işlemlere yer vermesi gerekiyor. Grup olarak seyahat planlamaları da bu yönetmelikler üzerinden ele alınıyor. Yönetici pozisyonunda olan kişinin otel ya da yemek giderleri konusunda araştırma yapması ifade ediliyor. Bu araştırmalar sonucunda da onay vermesi bekleniyor. Yurtdışı seyahat yönetmeliğine göre onayın verilmesi halinde uygulamaya alınması mümkün. Burada seyahat giderleri için de belirli maddelemelere yer veriliyor. Gerçek giderler göz önüne alınarak planlamalara yer veriliyor. Sonucunda da geçerli kişilere yani gruba yönelik uygulanması sağlanıyor.

İncele!  Yurtdışı Seyahat Programları

Seyahat Yönetmeliğine Göre Ağırlama

Yönetmelik üzerinden fiyatlandırmaların ağırlamaya yönelik de olduğunu görüyoruz. Çalışanların seyahat programı içerisinde ağırlama faaliyetleri de ödemeler kapsamında tutuluyor. Genel Müdürün onayı sonucunda personele ödemelerin yapılması sağlanacaktır. Yurtdışı seyahat yönetmeliğinin tüm kararları en son müdürlük üzerinden onay almalıdır. Bu onay sonucunda ödemelere yönelik işlemlere yer verilecektir. Seyahat avansı için de aynı durum geçerlidir. Çalışanların seyahati bitirdikten sonra da geçerli formları doldurması ve sunması gerekecektir. Gider belgelerine bağlı olarak da müdürün ödemelere yönelik harekete geçmesi söz konusudur.

Eğitimler İçin Seyahat Yönetmeliği

Yurtdışı seyahat yönetmeliğinin eğitim durumlarına göre de hazırlanması gerekiyor. Bunun için üniversitelerin farklı nitelikleri karşımıza çıkıyor. Bir takım sorumluluklar üzerinden formların oluşturulduğunu göreceksiniz. Üniversite personelinden birim yetkilisine kadar pek çok sorumluluk bulunuyor. Mali işlemler için de belli başlı sorumluluklar bulunuyor. Burada öğrencilerin yolculuk onayları konusunda da maddeler bulunuyor. Öğrencilerin danışmanlıklar üzerinden form doldurması isteniyor. Bu formların incelemeye alınması halinde de onaylar geçerli birimlere sunuluyor. Onay gören öğrencilerin eğitim işlemlerine yer verilecektir. Uçak biletine kadar tüm detaylara bu formlardan yer veriliyor.

Seyahat Yönetmeliği Yolluk Hesaplamaları

Eğitim alanında yine yönetmelik içerisinde bir takım hesaplamalar dahi sunuluyor. Bunlar arasında yollukların da bulunduğunu göreceksiniz. Avans formuna bağlı olarak taplerin iletilmesi sağlanıyor. Burada bilet talep formu dahi gösterilmelidir. Tüm yolculuk ve otel belgelerinin de temin edilmesi halinde yolluk hesaplamalarının sunulması sağlanacaktır. Burada döviz kurlarına yönelik de incelemeler yapılıyor. Euro olarak çevirimlerin yapılması ve ödemelerin yapılması esas alınıyor. Yurtdışı seyahat yönetmeliği pek çok kurum ya da eğitim alanları için farklılık gösterecektir. Seyahat amacına göre bu konuda ilerlemek mantıklı olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ