Yurtdışı Seyahat Sigortası Nerede Yaptırılır

Bankaların sigorta bölümleri üzerinden seyahat garantisine yer verebilirsiniz. Nitekim oluşan zararlara karşılık poliçelerden belirtilen teminatlar sigortanız ile karşılanıyor. Yurtdışı seyahat sigortası nerede yaptırılır merak ediyorsanız başta vize için konsolosluk üzerinden görüşme yapmalısınız. Çünkü bazı konsoloslukların kabul ettiği birkaç sigorta merkezi bulunuyor. Bankaların dışında sigorta acentaları üzerinden de bu işlemlere yer vermek mümkün. Görüşmeler sonucunda sizlere belirtilen firma ya da banka üzerinden sigorta hazırlığına yer vermek daha mantıklı olacaktır. Bu şekilde hata yapmadan sigortanızı hazırlamış ve vizenizi de almış olacaksınız.

Seyahat Sigortası Geçerlilik Süreleri

Bir takım risklere bağlı olarak seyahat sigortalarına yer veriliyor. Ancak bu sigortaların teminatları sadece belirli süreler içerisinde geçerli görülüyor. Bunun için hazırlanan poliçe temel alınır. Poliçe içerisinde yer alan geçerlilik süresine bağlı olarak kaza ya da hastalıklara karşı ödemelere yer veriliyor. Bunun dışında seyahat sırasında da oluşan her türlü risk adına teminatlara yer veriliyor. Ancak yolculuğa çıkmadan önce oluşan durumlar poliçe dahilinde olmayacaktır. Aynı şekilde ülkenize döndükten sonra da sigorta geçerliliği doluyor. Ülkeden çıkış ile giriş tarihleri arasında kabul görülen poliçeler için de görüşmelere yer vermelisiniz.

Seyahat Sigortalarında Karşılananlar Neler?

Yurtdışı seyahat sigortası nerede yaptırılır gibi soruları vize temin ederken sormak daha mantıklı olacaktır. Bu şekilde doğru firma ya da banka üzerinden harekete geçebilir ve vize işlemlerine yer verebilirsiniz. Sonucunda da sizlere gideceğiniz ülkede karşılanmak üzere teminatlar sunulacaktır. Mesela geçirdiğiniz bir kaza ya da hastalık sonucunda tedavi masrafları karşılanıyor. Hatta ilaçların dahi ilgili poliçeler üzerinden karşılanması söz konusudur. Nakil işlemleri adına da aynı durum geçerlidir. Vefat durumlarında dahi sigortalanın naklinin yapılması sağlanıyor. Direk olarak adrese nakil işlemlerine de yer veriliyor. Tüm bu nakil ya da tedavi gibi durumların ücretleri de acenta ile bankalar üzerinden karşılanacaktır.

İncele!  Erdek Gezilecek Yerler

seyahatbanner - Yurtdışı Seyahat Sigortası Nerede Yaptırılır

Sigortalının Yapması Gereken Bildirimler

Olası sağlıksal durumların önüne geçmek sigortalının elindedir. Ancak herhangi bir kaza veya hastalık durumlarında da sigortadan faydalanmanız mümkün. Olaya bağlı olarak sigorta yaptırdığınız merkeze bildirimlerin sunulması önemlidir. Bunun için de orjinal evrakların temin edilmesi bekleniyor. Aynı zamanda makbuzları da göndermelisiniz. Bu belgelerin incelenmesi halinde sigorta merkezi giderleri karşılmaya yönelik harekete geçecektir. Yurtdışı seyahat sigortası nerede yapılır hakkında araştırma yaptıktan sonra poliçeler üzerinden geçerli tüm kuralları da incelemelisiniz. Bu şekilde bildirimler ve teminatları tam olarak ele almış olacaksınız.

Sigorta Kapsamı Dışında Olan Durumlar

Poliçelerden tem teminatlar hem de kapsamayan olaylar ifade ediliyor. Mesela herhangi bir hileli hareketin oluşması durumunda sigorta merkezleri ödemelere yer vermeyecektir. Bunun dışında doğal afetlerin çoğu risk kapsamına alınmıyor. Deprem ya da sel gibi durumlarda başınıza birşey gelirse sigortadan faydalanamazsınız. Yurtdışı seyahat sigortası nerede yaptırılır sorularından sonra da mutlaka tüm teminatların incelemelerini yapmalısınız. Terör gibi durumlarda yer almanız da sigorta üzerinden karşılanmayan niteliklerden birisidir. Kasıtlı hareketlerin dahi yapılması sigortanın dışında tutuluyor. Salgın hastalıklar da kabul görmeyecektir.

Seyahat Sigortalarında Prim Ödemeleri

Sigortalar için prim ödemeleri başta ele alınmalıdır. Her ne kadar poliçeler hazırlanmış ve imza atılmış olsa da prim ödemelerine yer verilmesi gerekiyor. Aksi durumlar sigorta şirketlerinin hiçbir yaptırıma sahip olmadığını göreceksiniz. Yurtdışı seyahat sigortası nerede yaptırılır ve primleri nasıl gibi soruların da yanıtlarını öğrenerek kısa sürede ilerleme gösterebilirsiniz. Primler ülkelere ve kalacağınız günlere göre değişecektir. Bunların hesaplamaları için de başvurular sırasında ilgili danışmanlıklar yardım almalısınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ