Yurtdışı Seyahat Sigortası Yaptır

Yurtdışına seyahat etmeden önce sigorta konusunda yer vermeniz gerekecektir. Bunun temel sebeplerinden birisi de vize durumları olarak karşımıza çıkıyor. Vize için gerekli olan evraklar arasında sigortaların da olduğunu göreceksiniz. Bu işlemlerin de ele alınması durumlarında vize alarak seyahat edebilirsiniz. Yurtdışı seyahat sigortası yaptırmak için bankaların ilgili bölümlerini ziyaret edebilirsiniz. Ya da güvenilir sigorta acentaları üzerinden ilerleyebilirsiniz. Sizlere önerilen firmalarla iş birliği içerisinde olmak daha avantajlı olmanızı sağlayacaktır. Çünkü önerilenler daha çok teminat sunacaktır.

Seyahat Sigortası Teminat Belirlemeleri

Sigorta acentaları ya da bankalar belirli konularda aynı özellikle sahiptir. Mesela seyahat sigortası için sunulan teminatların hemen hemen aynı olduğunu görüyoruz. Hastalık ya da kaza gibi risk durumları adına bir takım poliçeler sunuluyor. Rislere bağlı olarak bu belirlemelerin yapılması ve sigorta sahibi olmak isteyenlere sunulması söz konusudur. Yurtdışı seyahat sigortası yaptırmak adına öncelikli olarak teminat incelemeleri yapmalısınız. Nakillerin hatta bagaj durumlarının dahi ele alındığını göreceksiniz. Bagaj kayıpları ile çalıntılarının olması halinde de sigorta merkezlerinden yardım alabilirsiniz.

Yolculuk Öncesi Sigortanın Önemi

Sadece yurtdışı değil yurtiçinde de seyahat yapmadan önce sigortalara yer vermek gerekiyor. Bu şekilde olası durumlar adına tasarrufa geçmiş olacaksınız. Örneğin herhangi bir hastalığın oluşması durumlarında tedavi masrafları sigorta üzerinden karşılanıyor. Hatta ambulans gibi nakil durumları için kullanılan araçlara da ödeme yapmak zorunda kalmayacaksınız. Refakatçi doktora dahi ödemelerin yapıması sağlanıyor. Acil ilaç teminlerinin de sigorta kapsamında sunulması esas alınıyor. Seyahat sigortası sayesinde sağlıksal faktörlere ekstra ödeme yapmamış olacaksınız. Bu gibi durumlarla uğraşmak yerine sağlığınıza dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

images 5 - Yurtdışı Seyahat Sigortası Yaptır

Sigorta Şirketlerinin Kabul Etmediği Durumlar

Yurtdışı seyahat sigortası yaptırmak için şirketlerden ya da bankaların geçerli bölümlerinden faydalanmalısınız. Bu şekilde kıyaslamalara da yer vererek size mantıklı gelen üzerinde durabilirsiniz. Burada poliçelerde sunulan teminatları ve kabul görülmeyen durumları analiz etmelisiniz. Kasıtlı hareketler, alkol ya da uyuşturucu tüketimleri, intihar durumları, genetik hastalıklar, güvencelere yer vermeden kayak ya da yarış gibi etkinliklere katılmak, akıl hastalıkları gibi durumlarda sigorta geçerli değildir. Makul teminatların ifade edildiği poliçeler başta sigorta sahibi olmak isteyenlere gösteriliyor. Sonrasında da ödemeler üzerinden onaylar veriliyor.

İncele!  Yurtdışı Seyahat Sigortası İş Bankası

Vize Alırken Seyahat Sigortası

Çoğu ülkenini vize işlemleri için seyahat sigortası talepleri bulunuyor. Bu taleplerinin karşılanmaması durumlarında vizelerin çıkmaması söz konusudur. Yurtdışı seyahat sigortası yaptırmak adına da sizlere sunulan acentaları değerlendirebilirsiniz. Bunun için vize danışmanlık merkezleri de yardımcı olacaktır. Sizleri yönlendirmeleri halinde en doğru sigorta poliçelerine yer verebilirsiniz. Burada primlerin de göz önünde tutulması gerekiyor. En az 1 hafta olacak şekilde sigorta yaptırabilirsiniz. Maksimum ise 1 yıl olarak sigorta işlemleri sunuluyor. Gün değerlendirmeleri üzerinden poliçelerin ve primlerin ele alınması sağlanacaktır. Sonuç olarak da yolculuk sırasında ve devamında güvence altında olacaksınız.

Sigorta İçin Ek Teminatlar

Poliçe hazırlıkları sırasında müşterilerin de ek teminatlar sunması mümkün. Şöyle ki başta sigorta şirketi sizlere teminat listetelerini sunacaktır. Tüm bunlar için belirlenen limitlerde gösteriliyor. İncelemeleriniz sonucunda tel olarak ilavelerinizi sunabilirsiniz. Yurtdışı seyahat sigortası yaptırmak isteyenlerin kendilerine özel teminatlar da sunmaları kabul görüyor. İlave olan teminatlar üzerinden de prim ödemelerinin yapılması sağlanacaktır. Hem şirketin hem de sigortalının gerekli sorumlulukları yerine getirmesi halinde poliçeler devreye girecektir. Yolucuğa başladıktan sonra da bu teminatlar adına güvenceniz başlamış olacaktır. Ödemelerin ise belirli durumlardan sonra sigortaya sunulan orjinal evraklar üzerinden verilmesi söz konusudur

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ