Yurtdışı Seyahat Sigortası Ücretleri

Yurtdışı seyahat sigortası ücretlerinin hem ülkelere hem de sürelere göre değiştiğini göreceksiniz. Belirli ülkelerin daha yüksek ödemeler üzerine sigorta kabul ettiği biliniyor. Mesela ABD, Kanada ve Japonya adına yüksek limitler ile karşı karşıya kalacaksınız. Avrupa ülkeleri içinse hemen hemen aynı hesaplamaların olması söz konusudur. Schengen vizesi almak isteyenlerin 30.000 Euro limitine uygun olarak sigorta poliçelerine yer vermeleri gerekiyor. Bu limit kapsamında vefat, tıbbi tedaviler, nakiller, dönüş işlemleri ya da bagaj durumları ele alınıyor. Sigorta sahip olmak isteyenlerin ise haftalık veya yıllık olarak dile getirilen primleri ödemeleri bekleniyor.

Yurtdışı Seyahat Sigortası Ödemeleri

Ülke ve günlere bağlı olarak hesaplamaların olması söz konusudur. Bu hesaplamalara göre de primler ortaya çıkacaktır. Prim ödemeleri yapmadan sigortanın geçerli olması imkansızdır. Her ne kadar imza dahi atılmış olsa ödemelere bağlı olarak kabul görmesi ve aktif olması mümkün olacaktır. Yurtdışı seyahat sigortası ücretleri için ülke seçimleri de önemlidir. Mesela Avrupa merkezli olarak seçim yaptığınızı düşünelim. 1 haftalık olarak seyahat programınız varda buna göre prim ortaya çıkacaktır. Ödemelerin 10 ile 15 Euro şeklinde olması sağlanacaktır. Sigorta şirketlerinin teminatlarına göre de bu ödemelerde farklılıklar oluşabilir.

Yurtdışı Seyahat Sigortası Hesaplama

İnternet üzerinden de sigorta hesaplamalarına yer vermek mümkün. Bunun için bankalar ile incelemelere yer verebilirsiniz. Bankaların sigorta hesaplama programları ile bilgi sahibi olabilirsiniz. Yurtdışı seyahat sigortası ücretleri olarak bu hesaplama programlarında bir takım bilgileri girmelisiniz. Başta ABD ya da Japonya gibi ülkelere gidip gitmeyeceğinizi belirtmelisiniz. Bu ülkelerin limitleri daha yüksek olacağı için ek maddede ifade ediliyor. Seyahat edeceğiniz günün de detaylarını sunmak gerekiyor. Bitiş tarihi konusunda da belirlemeler yapmalısınız. Tarih belirlemeleri sonucunda da hesaplama yapabilirsiniz. Bankalara göre de limitler değişiyor. Aynı şekilde sağlık sigortaları da farklı değerler sunacaktır.

İncele!  Güney Amerika'ya Giderken Yanınızda Bulunması Gerekenler

Teminatlı Seyahat Sigortaları Nasıl?

Sigorta şirketleri sunulan teminatlar üzerinden ödemelere yer verecektir. Belirledikleri limit ile seyahat edecek olan kişinin masrafları karşılanıyor. Bunun için Avrupa ülkelerinin asgari limiti 30.000 Euro olarak biliniyor. Bu değerden tıbbi masraflar ile bagaj gibi sorunlar ele alınıyor. Vize alırken de 30.000 Euro teminata sahip sigortalara yer vermeniz zorunludur. Aksi durumlarda vizelerin çıkmaması söz konusudur. Amerika adına farklı fiyatlar olacaktır. Ya da japonya için de limitlerde değişimler oluşuyor. Bu ülkeler adına asgari tutarın 50.000 Euro olarak da sunulduğu şirketler bulunuyor. Kabul gören ve anlaşması bulunan sigorta firmalarına gitmek daha mantıklı olacaktır.

sigorta - Yurtdışı Seyahat Sigortası Ücretleri

Bankalarda Seyahat Sigortası Ücretleri

Bazı ülkelerin bankalar üzerinden alınan sigortaları da kabul ettiği biliniyor. Hatta sigorta şirketlerine nazaran daha fazla kabul gördüğü de açıktır. Hangi merkezlerin anlaşmalı olduğunu ve kabul edildiğini konsolosluklar üzerinden öğrenebilirsiniz. Ya da seyahat acentaları sayesinde ilerleme gösterebilirsiniz. Yurtdışı seyahat sigortası ücretlerinin bankalar üzerinden de değişdiğini göreceksiniz. Bunun için tümünün özl hesaplama alanları bulunuyor. Bir takım kıyaslamalar üzerinden de seçim yapabilirsiniz. Nitekim şubelerinden görüşmelere yer vererek hem teminatlarını hem de limitlerini öğrenmek daha doğru olacaktır.

Seyahat Sigortası Ek Teminat Değerlendirmeleri

Teminatların yazılı sözleşmeler üzerinden ifade edilmesi sağlanıyor. Yazılı olması sayesinde hem sigorta şirketi hem de sigorta sahibi gerekli incelemeleri yapacaktır. Sonuç olarak prim ödemeleri ile sözleşmenin yürülüğüne girmesi esas alınıyor. Burada sigorta sahibi olmak isteyenlerin ilaveleri de göz önünde tutuluyor. İlavelere bağlı olarak da prim ödemeleri değişecektir. Bunun için hem bankaların şubeleri ile hem de sigorta şirketlerinin bayileri üzerinden görüşme yapmak daha doğrudur. Yurtdışı seyahat sigortasının ancak bu şekilde tam olarak limitlerini ve prim ödemelerini öğrenebilirsiniz.

İncele!  İlk Yurtdışı Seyahati Nereye Yapılmalı

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ