Yunanistan Gezilecek Mekânlar

Yunanistan Gezilecek Mekânlar

Yunanistan seyahati düşünenler için Yunanistan gezilecek mekânlar da son derece önemlidir. En çok seyahat yapılan yerler aslında Avrupa ülkeleri ya da yakın ülkelerdir. Bunlardan biri de Yunanistan’dır. Yunanistan seyahati yapmak istiyorsanız Avrupa Birliği üyesi olduğundan vizesiz girilemeyen ülkeler arasında yer aldığını bilmelisiniz. Pasaport ve vize işlemlerini hallettikten sonra seyahatinizi yapabilirsiniz. Fakat gitmeden önce iyi bir tatil planı yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Yunanistan, turistik mekân açısından zengin ülkelerden biri olduğundan gittiğinizde zaman kaybetmemek adına gittiğinizde gezeceğiniz yerleri önceden planlamalısınız.

Vize İşlemleri: Yunanistan seyahati için Schengen vizesi ya da kapı vizesi alabilirsiniz. Kapı vizesi tek seferlik yaklaşık 15 gün süre tanıyor. Fakat Schengen vizesi daha fazla gün veriyor. Başka avantajları da olabiliyor. İkisi de neredeyse aynı ücret. Fakat kapı vizesi daha çabuk çıkıyor ve sadece adalardan giriş yapabiliyorsunuz. Bunun için seyahat yapacağınız acentelere 3 gün kadar önceden başvuru yapmanız gerekmektedir.

Yunanistan’da Turistik Mekânlar Nerelerdir?

Seyahat rotanızı Yunanistan’dan yana çevirdiyseniz Yunanistan gezilecek mekânlar konusunda bir araştırma yapıyor olmanız gerekir. 3000 civarında adası bulunan bu ülkede gezilecek yerler konusunda zorlanabilirsiniz. Çünkü gezip görülecek pek çok ada ve yerleşim alanı mevcut. Antik kent ve kompleksler, müzeler, önemli ve tarihi şehir merkezleri ile uzun bir tur yapabilirsiniz. Biz bu konuda gezilebilecek önemli yerleri sizler için derledik. Gittiğinizde muhakkak görmeniz gereken yerler aşağıdaki gibidir:

Akropolis: Yunanistan seyahatinizde Atina’da yer alan Akropolis tepesini görmeden gelmemelisiniz. Bütün dünyadan turist çeken bu turistik tepe Batı medeniyetinin de sembolü durumundadır. Akropolis arkeoloji kompleksi Yunanistan’daki en önemli turistik alanlardan biridir. İlk uğrak yeriniz olarak belirleyebileceğiniz bir bölgedir. Gitmeden önce giriş ve çıkış saatleri ile giriş ücretlerini de önceden öğrenmeniz sizin yararınıza olacaktır. Yine yılan belli günleri kapanmakta ve yine belli günlerde de ücretsiz olarak giriş yapılabilmektedir. Ayrıca bölgenin yakınında Akropolis müzesi de bulunmaktadır. Gitmişken orayı da gezmeyi unutmamalısınız.

İncele!  Orlando Gezilecek Yerler

Yunanistan Gezilecek Mekânlar - Yunanistan Gezilecek Mekânlar

Santorini Adası: Yunanistan seyahatlerinde en çok ilgi gören adalardan biri de Santorini adasıdır. Ada her yıl turist akınına uğramaktadır. Yunanistan’a vardıktan sonra Atina üzerinden bu adaya deniz ya da hava yolu ile gidebilirsiniz. Minoan medeniyetinin ilk görüldüğü ve yok olduğu ada burasıdır. En pahalı turistik bölgelerden biridir.

Rodos Adası: Rodos adasının ününü çoğumuz duymuşuzdur. Tarihimizde de bu ada hep önemli olmuştur. Mesafeyi düşündüğümüzde ülkemize oldukça yakın bir adadır. Bu ada genelde tarihi yapılarıyla dikkati çekmektedir. Bu nedenle Yunanistan gezilecek mekânlar konusunda bir araştırma yapıyorsanız mutlaka Rodos’u görmelisiniz.

Hanya: Yunanistan seyahatlerinde gidilebilecek yerlerden biri de Hanya’dır. Girit’te bulunan bu kentin önemli tarihi ve turistik alanları görülmeye değerdir.

Knosos: Yunanistan’a yaptığınız seyahat sırasında görmeniz gereken önemli turistik bölgelerden biri de Knosos’tur. Bu kompleks Girit’te Kandiye şehrinde yer almaktadır. Bu kentin ünü Avrupa’nın en eski kenti olarak bilinmesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle Avrupa’nın pek çok bölgesinden turist almaktadır. Tabi dünyanın her yerinden gelen turistlerin de ilgi odağı olmaktadır. Burada Minoan medeniyetinin kalıntıları bulunmaktadır.

Seyahate Çıkmadan Önce Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Seyahat gününden önce pasaport ve vize işlemleriniz hallettikten sonra valizinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz. Gezi tarihiniz önceden belliyse ve uçakla gidecekseniz biletinizi önceden almanız daha uygun fiyata getirecektir. Uçuş gününe yakın bilet fiyatları artmaktadır. Gideceğiniz yerleri önceden belirleyerek zaman kazanmış olursunuz. Seyahat edeceğiniz ülkenin belli başlı mekânlarını da araştırarak gitmeniz gerekir.

Yunanistan’da gezilecek mekânlar konusunda mutlaka görmeniz gereken yerler bu yukarıda sıralanmıştır. Seyahatleriniz sırasında buraları ziyaret etmeyi unutmamalısınız.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ