Yunanistan Eğlence Mekanları

Yunanistan Eğlence Mekanları

Yunanistan Eğlence Mekanları bakımından oldukça çok sayıda bol alternatife sahip bir ada ülkesidir. Gerek başkent Atina da gerekse de Yunanistan da bulunmakta olan adalarda ayrı ayrı eğlence mekanları yerli halkı ve yabancı turistleri beklemektedir. Uzun yıllardan beri eğlence anlamında oldukça önemli bir sayıda mekana sahip olan Yunanistan özellik ile yazın tam bir ada ülkesi de olduğundan eğlenmek amacı için gidilebilecek en önemli ülkedir.

Yunanistan Neden Eğlenceli Bir Ülkedir?

Yunanistan Eğlence Mekanları bakımından oldukça geniş bir kapasiteye sahiptir. Bunlar arasında gerek kaliteli mekanlar olduğu gibi daha küçük ve mütevazi bir çok da mekan bulunmaktadır. Ayrıca Yunanistan insanların oldukça sık bir şekilde tercih ettiği bir gezi eğlence ülkesidir. Şimdi de Yunanistanın neden bu kadar tercih edildiğine daha yakından bir bakalım.

Oldukça lezzetli ve bizim mutfak kültürümüze de çok benzeyen bir mutfağı olması sıcak ve cana yakın insanlarının da olması ülkenin oldukça tercih edilmesinin başlıca sebepleridir. Ayrıca gerek ülkenin kendisinde gerekse de adalarında olan müthiş gece hayatı da turistleri bu ülkeye çekebilen en önemli etkenlerin başında gelmektedir.

Yunanistan Eğlence Mekanları1 - Yunanistan Eğlence Mekanları

 

Yunanistan diyince belki de insanların aklına adalardan önce Atina şehri gelmektedir. Yunanistanın başkenti olan Atina da gerek gece gerekse de gündüz eğlence anlamında oldukça birçok mekan bulunmaktadır. Ayrıca bu şehir oldukça gelişmiş bir yer olduğundan da insanlara bir çok bakımdan eğlenceli zamanlar sunabilmektedir. Atina son yıllarda da geleneksel eğlence anlayışına yepyeni bir soluk daha getirmeyi amaçlıyor. Sürekli olarak seneden milyonlarca yabancı turisti ülkesine çeken Yunanistan tüm adalarında ve de başkenti Atina da eğlence anlayışına sık sık yenilik getirerek burasını oldukça eğlenilebilir bir hale sokmaktadır. Hatta Atina da o kadar fazla yeni uygulamalar olmaktadır ki bu şehrin Amsterdam gecelerini geçtiği bile söylenmektedir.

İncele!  Yurtdışı Gemi Seyahatleri

Atina da ki En Önemli Eğlenceli Mekanlar Neresidir?

Yunanistan Eğlence Mekanları konusuna bakar iken ilk olarak başkent Atina da yer almakta olan eğlence mekanlarına bakmamız da büyük fayda var. Genel anlamda bu topraklarda eğlence anlamında bir sınır yoktu. Hatta bu ülkede eski mitolojik tanrılara bile eğlenceli sofralar hazırlandığı rivayetleri bile tarihte yerini almıştır. Atina da ki plaka bölgesi belki de bu ülkede ki en renkli eğlence hayatına sahip olan bölgedir. Plaka bölgesinde yer almakta olan tavernalara kesinlik ile hayatınızda en az bir kez gitmeniz önerilir. Sirtakisi ile meşhur Atina gecelerinde bu bölgede ki tavernalarında birkaç tabak kırıp siz de kendinizi iyi hissettirebilirsiniz.

Eğer buzuki tınısında müziğe aşık iseniz ve bunu tercih eden birisi iseniz uğramanız gereken en önemli bölge Psirika bölgesidir. Yunanistanın eğlence anlayışında oldukça önemli bir yer almakta olan rebetikoya bu bölgede sık sık rastlayabilmeniz mümkündür. Uzun zamandır bu derece tercih edilmeyen rebetiko geceleri son yıllarda oldukça tercih edilmekte olan bir eğlence tarzıdır.

Yunanistan Eğlence Mekanları konusunda Atina gece boyunca hiç uyumayan bir şehir olduğu için bu şehirde özellikle de Gazi bölgesinde bir çok gece kulübü yer almaktadır. Erken saatlerde başlayan eğlenceler Atina da sabahlara kadar devam etmektedir. Bu neden ile en fazla eğlenebileceğiniz bölge de burasıdır.

Yunanistan da ki tek eğlence mekanları gece kulüpleri ve tavernalar değildir. Bunların yanında da ülke de özellik ile de Atina da ki festivallerde yerel halkı da turistleri oldukça çok eğlendirmektedir. Yıl içinde bir çok festivale ev sahipliği yapan bu şehrin en önemli festivali de Rockwave dir. Olur da temmuz ayı içinde Atina da iseniz bu festivale katılmanızı şiddetle öneririz.

İncele!  Yurtdışı Seyahat İzin Belgesi

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ