Hollanda Vize Randevusu Nasıl Alınır

28 Kasım 2016

Vizesiz Ülkelere Giderken Bilmeniz Gerekenler

Vizesiz Ülke Ne demektir?

Vizesiz ülkelere giderken bilmeniz gerekenler her şey gibi seyahat için gereklidir. Vizesiz demek hiçbir kriterin olmadığı ve bizim elimizi kolumuzu sallayarak o ülkelere girmemiz anlamı taşımaz. Elbet gideceğiniz her ülkenin vizesiz bile olsa yetirmenizi istediği kriterler vardır. Ve o kriterlerin sizin tarafınızdan yerine getirilmesini istemesi en doğal haklarıdır. Öncelikle gideceğiniz ülkelerin kriterleri size uygun mudur bilinmelidir. Değilse o kriterleri tutturmanız için yapılması gereken ne ise yapılmalıdır. Sonra diğer eşlemler yerine getirilebilir

Vizesiz ülkelere giderken bilmeniz gerekenler en başında vizesiz ülkeye giriş demek sınırsız her şeye sahip olma, uzun zaman oralarda kalma, tüm her şeyden yararlanma gibi durumları içinde barındırmıyor. Vizesiz demek bazı kişilere ya da herkese bile olsa zamanı kısıtlı olan bir şeydir. Belli bir standardı ve belli bir süresi olan bir şeydir. Yüz küsur tane ülkenin Türkiye ile vizesi kalkmışken sizin o ülkelere canınızın istediği gibi girip çıkmanıza olanak sağlamaz. Belirlenen vize pasaport gibi ülkelerden izin alma gibi durumu da ortadan kaldırmıyor. Vizesiz ülkelere giderken bilmeniz gerekenler şunlardır:

Pasaport bitiş tarihi yakın olmamalı: vizesiz ülkelere gitmeden önce pasaportunuzun süresini kontrol etmenizi öneririz. Kontrol memurlarını ilk baktığı şeylerden birisi pasaport süresi olduğu için az süresi kalmış bir pasaport için geçiş izni vermeyeceklerdir. Bu yüzden 10 yılı kapsayacak şekilde pasaport alabilirsiniz.

Vizesiz Ülkelere Giderken Bilmeniz Gerekenler1 - Hollanda Vize Randevusu Nasıl Alınır

Vizesiz Ülkelere Giderken Bilmeniz Gerekenler

Dönüş biletleriniz yanınızda olsun; vizesiz ülkelere giderken bilmeniz gerekenler kısmının en önemli maddelerinden biriside gidiş dönüş biletinizin başvuru esnasında yanınızda olmasıdır. Çünkü kontrol memurları sizin ülkeye gireceğiniz tarihle çıkacağınız tarihi bilmek isteyecektir. Gidiş dönüş biletinizi aldığınız takdirde bu aşamayı sorunsuz atlatmış olursunuz.

İncele!  Yunanistan Adaları Hakkında Bilgi

Gideceğiniz ülke için konaklama araştırmalarınız ve notlarınız yanınızda olsun

Pasaport memuru size soracağı sorulardan beklide başkası nerede kalacağınız ve ülke içerisinde nerelere gitmeyi planladığınızdır. Zaten başvuru esnasında ülkeye girdiğiniz takdirde nerede ikamet edeceğinize dair adres beyan imzalayacaksınız. Kalacağınız yer aileyse özellikle gibi özel durumu içeriyorsa o özel durumu bir çıktı ile görevliye verebilirsiniz. Sorular sorulara eksik veya şüpheli cevaplar verilmesi sizim ülkeye giriş yapamamanıza neden olabilir.

Mülakata iyi hazırlanın ve net cevaplar verin

Siz başka ülkeye girmekteki maksadınız seyahat olabilir ama siz memurun gözünde hem yabancı hem de turistsiniz. Onun için size çok soru soracak siniz ülkeye girme maksadınızı öğrenmeye çalışacaktır. Belki sizi kızdırmaya yönelik veya sıkıştırmaya yönelik sorularda sorabilir ama siz rahat davranın ve sorulan sorulara içtenlikle ve doğru yanıtlar verin. Sizin hem doğru yanıtlar vermeniz hem de kendinizden emin tavırlarınız memurun işlemini hızlı yapmasına neden olurken size fazla baskı yapamayacaktır.

Verilen formu dikkatlice okuyup doldurun

Ülkeye giriş yaptığınızda gümrük kapılarında sizin ülkeye girmenize yönelik doldurmanız için form vereceklerdir. Bu gümrük kâğıdını dikkatli okurken eksiksiz doldurun. Adres bilginize kalacağınız yeri yazınız. Sorulan sorular sizin ülkeye neden geldiğinizi ve bundan önce başka ülkelere gidip gidilmediğini öğrenmeye yöneliktir. Deport edilmiş iseniz başka bir ülkeden emin olun ki burada da sıkıntı yaşayacaksınız.

Vizeden Muaf Gözde Ülkeler Hangileridir?

Son yıllarda çeşitli krizler nedeniyle ticari dengeyi sağlamak için ülkelerin hepsi peşi sıra vizeleri kaldırıyor. Kısıtlı bir zaman da olsa gezilecek görülecek güzel ülkeler bulunmaktadır. Belki ömrü hayatınızda bir kere görebileceğiniz bu yerlere fırsatınız varken gitmelisiniz. Bu ülkelerden en gözde olanları: Arjantin, Arnavutluk, Bahamalar, Barbados, Bosna-Hersek, Brezilya, Fas, Gircistan, Hırvatistan, Hong Kong, Japonya, Karadağ, Güney Kore, Kosava, Lübnan, Makedonya, Maldivler, Malezya, Rusya, Sırbistan, Singapur, Tayland, Tunus ve Ürdün?dür.

İncele!  Arnavutluk Nerede Nasıl Gidilir

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ