Uruguay’a Gidiş Ve Gereklilikleri

Uruguay’a Gidiş Ve Gereklilikleri

Uruguay son yıllarda ilgi çekici başkanıyla ve halkına sunmaya çalıştığı imkânlarıyla insanların aklına Uruguay’a gidiş ve gereklilikleri sorusunu getirmeye başladı. Uruguay, Güney Amerika’da bulunan ve gündemi meşgul eden bir ülke olmasının dışında sıcak insanları ve iklimi ile de ilgi çekici durumda. Ulaşımı biraz meşakkatli olan ancak bu uğraşınıza değecek güzellikte olan Uruguay’a ulaşım yolları kıtalar arası bir yolla halledilmekte. Arada koskoca bir okyanus olduğu için doğal olarak araçla seyahat etmek imkânsız, tabi uçan veya yüzen bir araba icat etmemişseniz. O yüzden şimdilik elimizdeki en iyi şartlarla size uygun yolculuk imkânları ve gerekliliklerini sıralamaya çalışacağım.

Ancak öncesinde Uruguay’ın Türkiye ile vize uygulaması olmadığını belirtmem gerekiyor. Uruguay’ı ziyaret edecek olan tatilciler, Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarıyla beraber Uruguay’da bulunan pasaport polisine turistik amaçlı geldiklerini belirterek isteklerini yerine getirebilirler. Uruguay’ın Türkiye Cumhuriyeti’ne tanıdığı vizesiz oturma süresi ise gayet tatmin edici. Yılın dörtte biri yani 90 güne tekabül eden bu süre boyunca Uruguay gibi harika bir ülkede sakin ve güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Tabiiki Uruguay ülkesine her gelene hoş geldin demiyor. Turistik amacınızı açılarken yanınızda otel bilgileriniz veya kalacağınız arkadaşınızın bilgileri olması önemli bir artı kazandırıyor.

Uruguay’a gidiş ve gereklilikleri 1 - Uruguay’a Gidiş Ve Gereklilikleri

Uruguay’a Gidiş Ve Gereklilikleri

Uruguay’a gemiyle gitmek için ne yapmam gerekir?

Uruguay’a gemi seferleri Cruise gemileriyle sağlanmakta. Ancak Cruise gemileri tek bir ülkeye seyahat etmediği için tur kapsamında Uruguay’ı ziyaret edebilirsiniz. Bu da istediğiniz tatil planına uymayabilir. Uruguay’la birlikte birkaç Güne Amerika ülkesini de gezmeniz gerekebilir ve doğal olarak size daha pahalıya patlar. Diğer turlara nazaran daha ucuz fiyatta gemi turlarına rast gelme ihtimaliniz düşük olsa da var. Ancak yine de tam teşekküllü bir tura katılmak isterseniz yaklaşık 2500 Euro’yu gözden çıkarmanız gerekir.

İncele!  En İyi Yurtdışı Seyahat Acenteleri

Türk parasına çevrildiğinde bu miktar 9 bin TL’yi bulabilir. Bu sadece tur fiyatlarıdır. Kişisel masraflarınızla 10 bin TL’yi bulabilir hatta geçebilir bile. Bu yüzden gemi seçeneği biraz daha uç bir ihtimaldir. Ancak cruise turları hem sadece tek bir ülkeyi kapsamamaları hem tüm ihtiyaçlarınızın karşılanması hem uzun süreli olması açısından gerçekten eğlenceli olabilir.

Uruguay’a uçak bileti ne kadar?

Uruguay gibi kıtalararası yolculuk gerektiren bir ülkeyi ziyaret etmenizin en kolay, kısa ve ucuz yolu uçak yolculuğudur. Birçok yolculukta olduğu gibi Uruguay yolculuğunda da havayolları kullanımı sizi zahmetten kurtaracaktır. Uruguay’a gidebilmenin en iyi yolu olan bu yolculuk için bazı gereklilikler vardır.Ekonomik gerekliliklerden önce yaz mevsiminde gitmeyi tercih edin. Çünkü kışları baya yağışlı geçiyor. Uçak bileti konusuna gelince; Uruguay’a gidiş ve gereklilikleri konusunda en önemli madde para. Kıta değiştirdiğiniz için uçak biletleri pahalı.

Uçak bileti fiyatları gidiş-dönüş 2800 ile 4800 TL arasında değişiklik gösteriyor. Türkiye’de yaşayan ortalama bir ailenin karşılayamayacağı bir fiyatta olan uçaklar aktarmasız seçeneği olmadan hizmet veriyor. Bir Avrupa ülkesinden aktarma yaparak gitmeniz gerekiyor ki aslında bu da kolay bir iş değil. Yolculuk ise aktarmayla 22 saati biraz geçiyor. Hatta bazı seferler aktarma süresinin artışı nedeniyle 30 saati bulabiliyor. Yani anlayacağınız neredeyse bir veya bir buçuk gününüzü uçakta geçirmeniz gerekiyor. Tabiikijetlag de cabası oluyor.Uçak yolculukları sırasında vize sorunu olmaması için aktarmanın Avrupa ülkeleri üzerinden yapılıyor olmasına dikkat etmenizde fayda var. Kalkış noktanız İstanbul, varış noktanız ise başkent Montevideo veya Santiago olabilir. Bu yazıyla size Uruguay’a gidiş ve gerekliliklerini açıklamaya çalıştım. İyi yolculuklar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ