Tokyo ve Gece Hayatı

Japonya Tokyo, bir insanın mutlaka gitmesi gereken şehirlerden bir tanesi konumundadır. Hem gelişim açısından, hem de gece hayatının önemi açısından Tokyo sürekli olarak incelemeye tabii tutulmaktadır. Şehrin en iyi bilinen ve sürekli olarak takip edilen mekanlarında içkiye çok fazla özen gösterilmektedir. Böylelikle hem daha zor mekan tercihi yapılabiliyor, hem de içkiler daha pahalı olabiliyor. Tokyo gece hayatı çoğu ülkedekine kıyasla daha pahalıdır. Çok ucuz olan mekanlara da ulaşılabilir fakat bu mekanlarda genellikle istenen kalitedeki içkilere yer verilmemektedir. Bundan dolayı birçok gece kulübünün turistler tarafından doldurulduğu, yerli halk tarafından özel günlerde dolduğu anlaşılabiliyor.

tokyo nightlife - Tokyo ve Gece Hayatı

Tokyo Önemli Gece Kulüpleri ve Özellikleri

Her bir kulüpte özel bir yeniliğe ve içeriğe ev sahipliği yapılıyor. Bazı sanatçıların ve bazı festivallerin büyük gece kulüpleriyle özdeşleştirildiği görülebiliyor. Özellikle Tokyo genelinde her bir kulüpte bazı günlerce canlı müzik yapan gruplara rastlanabilmektedir. Tokyo gece hayatı şu mekanlar sayesinde net olarak incelenebilecektir;

  • Tokyo Pub Crawl: Bu mekan sayesinde sadece Asya değil, Amerika ve Avrupa kıtalarının özel alkollü içeceklerinin tadına bakabilirsiniz. Giriş ücreti bulunan kulüp olabildiği için ücret konusunda dikkatli olunmalıdır.
  • The Room: Sürekli olarak daha kaliteli ve daha leziz olacağı öngörülen gece kulüpleriyle ilgili incelemeleri yapabilirsiniz. The Room bünyesindeki canlı müzik ve gece boyunca yararlanılan müzik türleri kulübün özelliklerini oluşturmaktadır.
  • Mistral Blue or Train Bar: Bu mekanda her içecek diğer mekanlara kıyasla çok daha ucuzdur. Lezzeti ve aromalı içecekleriyse herhangi bir farka sahip değildir.

Tokyo Gece Kulüpleri ve Ortalama Ücretleri

Kulüplerin ortalama ücretleri incelendiğinde ortaya farklı bir sonuç çıkarılabiliyor. Ülke genelindeki gece kulüplerinin en önemli özelliği, içeceklerin bazılarının tek seferlik ücretsiz olabilmesidir. Son derece yoğun bir ilgi bulunan özel aromalı içkilerde de bu uygulamanın kullanılabiliyor olması, gece kulüplerini etkilemektedir. Tokyo gece hayatı ortalama gelire sahip bir insan için de eğlenilebilecek kadar yeterlidir. Yüksek ücret talep edilen kulüplerde, ortalama kulüplerden çok fazla aktiviteye başvurulmadığına dair açıklamalar bulunmaktadır.

İncele!  Odessa Gece Hayatı

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ