Tatil Çantası

Seyahate çıkmadan önce hazırlanacak başarılı bir tatil çantası evinizden uzakta geçireceğiniz günlerin kalitesini ortaya koyacak öneme sahiptir. Tatile çıkarken yanınıza almanız gerekenler seyahatin çeşidine, süresine ve önemine göre değişmektedir. Kısa seyahatler için küçük bir çanta hazırlamanız ve sizin için en önemli eşyaları içine koymanız yeterli olacaktır. Ancak aileniz ile beraber bir tatile çıkıyorsanız o zaman işler değişecektir. Her aile bireyi için özel olarak hazırlanması gereken çantaların en gerekli eşyalar ile doldurulması son derece önemlidir. Özellikle bebek veya çocuklu aileler tatile çıkarken bütün evi yanlarında götürme telaşına düşerler. Ancak burada önemli olan en doğru çantanın hazırlanabilmesidir.

Pratik Valiz Hazırlamak İçin Öneriler Nelerdir?

Tatil öncesi yapmanız gereken hazırlıklar ile ilgili kendinize bir liste hazırlamaya başlayın. Bu işi tatil tarihi yaklaşınca değil, rezervasyonunuz yapıldığında hazırlamaya başlayın. Bu şekilde hiçbir şey aceleye gelmeyecek ve listeniz eksiksiz olacaktır. İyi bir liste hazırlığı doğru bir tatil çantası hazırlığının en temel başlangıcı olacaktır. Bavulunuzu hazırlarken koyacağınız ürünler arasından seçeceğiniz en önemli parçaları birkaç kez kontrol etmeniz de son derece önemlidir. Rezervasyon yapmış olduğunuz tatil seçeneğine göre hazırlamanız gereken bavulunuz için öncelikli olarak gideceğiniz bölgenin özelliklerini öğrenmelisiniz. Kışın ortasında bir yaz tatiline çıkıyorsanız bavulunuzda gittiğiniz yerdeki ihtiyaçlarınızı karşılayacak eşyalar olması gerektiği gibi eve dönüşte donmamanız için kalın giyecekler de yer almalıdır. Liste yapma fikri sizin için büyük bir işkence gibi geliyorsa bu işi keyifli hale çevirebilir ve boş zamanlarınızda kalemi elinize alabilirsiniz. Çocuklarınız kendi listelerini yapabilecek yaştaysa bu sorumluluğu onlara da verebilirsiniz.

Tatil Çantası 1 - Tatil Çantası

Sorunsuz Bir Tatil İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tatil listenizde yer alan yüzlerce ürün arasından temel ihtiyaçlarınızı ve götürmeyi arzu ettiklerinizi birbirinden ayırın. Bavul kısıtlamaları hakkında gerçekçi olun ve seyahatinizin sorunsuz geçmesi için önceliği ihtiyaçlarınız üzerinde yoğunlaştırın. İlk yardım çantası bavulunuzda olması gereken en önemli parçalar arasındadır. Yara bandından ağrı kesicilere kadar en temel ihtiyaçlarınızı içine koymalısınız. Kendi ülkenizde rahat bir şekilde bulabileceğiniz bazı ilaçların gideceğiniz ülkede reçetesiz alınamayacağınız göz önünde tutmalısınız. Sıvı limitleri ile ilgili güvenlik kısıtlamaları uluslararası havalimanlarında istisnasız bir şekilde uygulanmaktadır. Bu nedenle konu hakkında fikir sahibi olun ve kurallar karşısında çaresiz kalmayın. İsim etiketleri hazırlamak ve tatil çantası na asmak bavul kaybolma riskine karşı gerekli önlemleri baştan almanızı sağlayacaktır. Bagaj kısıtlamalarının tatilinizi kâbusa çevirmesini istemiyorsanız uçacağınız hava yolu şirketinin bu konudaki uygulamaları hakkında önceden bilgi edinin.

İncele!  Yurtdışı Seyahat Sigortası Ziraat

Tatilde Alacaklarınız İçin Bavulunuzda Gereken Yeri Ayırdınız mı?

Tatile giderken hazırladığınız çantaya dönüşte sığamayacağınızı sakın unutmayın. Alacağınız hatıralar ve hediyelik eşyalar küçük olsa bile yer kaplayacaktır. Bavulunuzun içine katlanan ve açılınca sırt çantası olan modellerden koymayı kesinlikle ihmal etmeyin. Çanta hazırlığının kesinlikle aceleye gelmemesi gerekmektedir. Zaman içinde çanta hazırlamaya alışır ve listeye ihtiyaç duymadan da eksiksiz bir bavul hazırlayabilirsiniz. Ancak ilk seyahatlerde önce listenize güvenin. Gerekli eşya listesine online olarak farklı siteler üzerinden de sahip olabilirsiniz. Bavulunuza sığamıyorsanız en kolay iptal edeceğiniz şey ayakkabılarınız olmalıdır. En büyük ayakkabınızı yolculuk esnasında giyin ve yedek çoraplarınızı ayakkabılarınızın içine yerleştirerek bavulunuzda biraz yer açın.

Kıyafetlerinizi sararak yerleştirme yöntemi sizi hem istenmeyen kırışıklıklardan kurtaracak hem de daha düzenli bir bavul hazırlamanızı sağlayacaktır. Tatil çantası hazırlarken yanınıza aldığınız teknolojik aletleri düşünün ve gerekli şarj cihazlarını yanınıza almayı unutmayın. Yoksa belli bir süre sonra teknolojiye elveda demeniz gerekebilir. Bavulunuz hazırsa o zaman pasaportlar, biletler ve yeterli paranın yer aldığı el çantanızı alarak yola çıkma zamanı gelmiş demektir. İyi eğlenceler.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ