Stockholm Gezilecek Yerler

Stockholm gezilecek yerler konusu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin öncelikle bu şehrin İsveç’in başkenti olduğunun bilincinde olmaları gerekmektedir. Kişilerin bu şehir hakkında bilmesi gereken bir diğer yer ise hiç kuşkusuz İsveç’in en büyük şehri olmasıdır. En büyük kavramının gelişmişlik bakımından gerçeği yansıttığının fakat bu gelişmişliğin tarihi dokuya asla zarar vermediğinin de farkında olmak gerekmektedir. Nüfus bakımından da önemli bir merkez olması sebebi ile gelişmişlik göstergesi olan emarelerin hep bu noktalar içerisinde kendisini göstermiş olduğunun da bilincinde olmak gerekmektedir. Yaklaşık olarak ülke nüfusunun %35i bu merkez kapsamında kendini göstermektedir.

İsveç Coğrafyasına Genel Bakış

Ülkelerde bir yer gezerken asıl dikkat edilmesi gereken hususlar aslına bakılırsa sizin beğenileriniz doğrultusunda etkilenmektedir. Örneğin tarih ile alakalı ilgisi olan kilerin direkt olarak Stockholm içerisinde şu mekanları gezmesi ve odaklanması gerekmektedir. Gezilecek yerler;

  • Gamla Stan
  • Vasa
  • Skansen
  • Djurgarden
  • ABBA : the museum
  • Fotografiska
  • Moderna Museet
  • Riddarholmen

Mutlaka Gezilmesi Gereken Mekanlar

Gamla Stan; sveç içerisinde bulunan tarih tutkunlarının olmazsa olmaz mekanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Eski tarihi bir ada olması ile bilinen Gamla Stan eski evler görmek ve tarihi dokuyu sonuna kadar hissetmek isteyen kileri için bulunmaz hazinelerden bir tanesi olacaktır.

Vasa; Bu terim aslına bakılırsa akla ilk olarak gemi kavramını getirmeli ve hatırlatmalıdır. Bunun aksi bir tutum ortaya çıktığı zaman kişilerin Vasa hakkında yanlış bilgiler edinmesi gibi olumsuzluklar ortaya çıkabilmektedir. 1600lü yıllarda yapılmış olan bu gemi sizin için de tarihi gezinin odak noktası olmaya değer bir içeriğe sahiptir. Stockholm gezilecek yerler denildiği zaman Vasa’yı belirtmeden geçen kişilerin konuya pek de hakim olmadıklarının bilincinde olmaları gerekmektedir. Birçok bilinçli rehber bu tarihi gemi kalıntısını turistlere zevkle anlatmaktadır.

İncele!  Yurtdışı Seyahatlerde Kdv

Bu mekanlara göz atan kileri en azından mekanın genel tarihi hakkında bir fikir sahibi olmaları mümkün kılınmaktadır Tabi bu gezler tarih ile alakalı olmayan daha çok doğal güzellikleri görmek isteyen kişiler için kesinlikle tatmin edici bir nitelikte olmayacaktır.

timthumb - Stockholm Gezilecek Yerler

Doğal Güzelliklerden Hoşlanan Kişilerin Odaklanması Gereken Mekanlar Nerelerdir?

Stockholm sadece tarihi güzellikleri ile değil aynı zamanda doğal güzellikleri ile de dikkat çeken alanların başında gelmektedir. Siz de doğal güzelliklere tarihi mekanlardan çok daha fazla ilgi duyuyorsanız mutlaka u adımları takip ederek mekanlarla bir göz gezdirmeniz gerekmektedir;

  • Skansen açık hava müzesi
  • Kanal

Bunların dışında bir de ortak nokta olan doğa müzesi gibi avantajları da içerisinde bulunduran bir kent olduğu için durum daha da dikkat çekici olmaktadır. Siz de şimdiye kadar görmüş olduğunuz standart ülke tipinden sıkıldıysanız ve kendinize yeni bir ufuk elde edebilmek için İsveç’in başkenti olan Stockholm’de kendinize bir tur ayarlayabilirsiniz. Bu turların maddi bakımdan da oldukça uygun bir yapıya sahip olduğunun altının çizilmesi gerekmektedir. Stockholm gezilecek yerler denildiği zaman bu farklı yaklaşımları ortaya koymalı ve buna uygun bir biçimde de işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Tur bakımından sizin için hangi kriter önemli ise onu ön plana çıkarmalı ve bu biçimde işlemlerinizi tamamlamalısınız. Stockholm sizin için hem mesafeli duruşu hem de bunun tam aksini yaşatan arklı güzellileri içerisinde barındırmış olan doğası ile şaşırtıcı bir deneyim olacaktır. Kısa bir sürede bütçenize uygun olan mekanlar ve bunarı kapsayan turlar seçebilir ve adımlarınızı tamamlayabilirsiniz. Hem doğa tutkunlarını hem de tarih tutkunları tatmin edecek bir içerik bu şehirde yer almaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ