Petersburg Gezilecek Yerler

Petersburg hakkında bilinmesi gereken noktaların başında şu alt başlıklar bulunmaktadır;

  • Rusya’nın en büyük ikinci şehridir.
  • Avrupa kapsamında bulunan en büyük dördüncü şehirdir.
  • Çarlık Rusya’sı kapsamında temellerinin atıldığı bilinmesi gereken öğelerin başında gelmektedir.
  • Kuzeybatı Rusya kapsamında bulunmaktadır.
  • Petrograd olarak da adlandırılan bu şehir hem Avrupa etkisini hem Rus etkisini hem de Balkanların içlerinden gelen melez kültürün izlerine rastlayabilirsiniz.
  • Petersburg gezilecek yerler başlığı altında bulunan genel yapılanmanın uygun fiyatlı turlar ile tam manası ile elde edilebilecek ve kişilerin tam olarak gerçek bir tur yaşamalarına yardımcı olarak bir sistem ortaya koyulabilmektedir Rusya’ın genel havasını anlamak isteyen kişilerin mutlaka ziyaret etmesi gereken şehirlerin başında gelmektedir.

Petersburg sizin için hem Avrupa’yı hem de Avrupa’nın Balkanlar üzerinden gelen kültür akımını hissedebileceğiniz bir mekan olarak tanımlanabilmektedir. Hem doğu Avrupa’nın hem de Batı Avrupa’nın genel yapılanma bakımından harika bir yere sahip oldu bu yerleşim yeri içerisinde kilerin elde edecekleri tarihsel birikimin uçsuz bucaksız olacağının da farkında olunması gerekmektedir.

Petersburg Kapsamında Ziyaret Edilmesi Gereken Mekanlar

Petersburg gezilecek yerler kapsamında kilerin göz atması gereken ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken mekanlardan ve yapılardan bazıları karşımıza şu biçimde sıralanmaktadır;

Kazan Katedrali; 1800lü yıllar içerisinde inşa edilmeye başlamış olan bu mimari eser kapsamında kilerin Rusya’da bulunan genel manastırlar ve katedraller hakkında fikir sahibi olmanız da mümkün bir hale gelmektedir. Nevsky caddesi kapsamında bulunan bu katedral ile hem tarihi bakımdan çok önemli olan bir yapılanmaya sahip olabilirsiniz hem de caddenin muhteşem doğal güzelliği ile bir göz şöleni yaşayabilirsiniz.

Singer Binası; kültür turizmi bakımından en önemli yerlerden biri olan bu bina kapsamında farklı kişilerin zevklerine hitap edebilecek düzeyde kitapçılar bulunmaktadır ve buna ek olarak da zaman gerebileceğiniz kafeler bulunmaktadır. Bu kafelerde zaman geçirirken mutlak suret ile şehir ile alakalı yazılmış olan kitaplara bir öz atma imkanını da elde etmiş olursunuz.

İncele!  Avustralya'ya Vize Nasıl Alınır

40e60345 9bfe 461c 999d ff9db0d0d79e - Petersburg Gezilecek Yerler

Petersburg İçerisinde Ne Yenmelidir?

Rusya’nın mutfak kültürü Türkiye ya da Avrupa kadar zengin olmasa da kişilerin Petersburg kapsamında elde edebilecekleri güzel lezzetlerin varlığının da inkar edilme gibi bir durumunun söz konusu olmayacağının belirtilmesi lazımdır.

Stroganoff Steak House; bu restoran kişilerin daha ok modern kültrün etkilerini görebilecekleri bir mekan olarak karşımıza çıkmaktadır. Çok güzel et ürünü yapan bu restoranda karşı karşıya kalacağınız fiyatların da çok yüksek olmayacağının farkında olmak lazımdır Kalabalık bir grup olarak da gidebileceğiniz bu mekan içerisinde sizin için de uygun bütçeli ve muhteşem lezzete sahip olan tatlar ile karşı karşıya kalacağınızı da eklemek gerekmektedir.

Chekhov; yukarıda belirtilmiş olan mekanın tam aksine Chechov kapsamında kişilerin tam bir Rus klasiği hikayesi ile karşı karşıya kalacağınızın da bilincinde olmanız gerekmektedir.

Petersburg Kültürel Etkinlikler

Kültürel etkinlikler bakımından da özellikle kora ve tiyatro etkinlikleri ile kişilerin muhteşem aktiviteleri içerisinde barındırabileceğini farkında olmak gerekmektedir. Petersburg kapsamında kişilerin elde edebilecekleri genel yapılanmanın Rus kültürü olacağının ve Batı ürünlerinden sıkılmış olan kişilerin tam manası ile tatmin olabilecekleri bir sanat dünyası ile karşı karıya geleceklerinin de altının çizilmesi gerekmektedir. Yukarıda bulunan mekanları gezdikten ve yemekleri tattıktan sonra gecenizi sonlandırmak isterseniz kültürel aktivite bakımından tatmin edici olan bu olanaklar ile gecenizi sonlandırma imkanını elde edebilirsiniz. Bu etkinliklere ek olarak kişilerin koro ve opera bakımından da gerçekten yetkin bir ürün seçeneği elde edebilecekleri bilinmelidir. Petersburg gezilecek yerler sizin için de muhteşem bir tatilin anahtarı olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ