Paris Gezilecek Yerler

Paris Fransa’nın başkenti olan ve Fransa’nın nüfus yoğunluğunun büyük bir kısmını içerisinde bulunduran şehirlerden bir tanesidir. Ile de France bölgesi içerisinde bulunan bu şehir hem tarihi miras bakımından hem de farklı kültürel sistemleri içerisinde bulundurması nedeni ile tam bir kültür başkenti özelliği göstermektedir. Rakım bakımından incelendiği zaman en yüksek mekanın 130 metre yüksekliğine sahip olduğunun bilincinde olmak gerekmektedir. Siz de bu muhteşem şehri ziyaret etmek istiyorsanız daha çok bahar aylarını tercih etmelisiniz. Bahar mevsim özellikleri ile beraber gezilebilecek yerler sizin için çok daha elverişli ve güzel bir hal alacaktır. Antik çağdan başlayarak muhteşem bir tarihsel akış ile modern zamana kadar ilerleyen bir tarihi çizelgeyi içerisinde barındıran bu şehir sizin için de Avrupa kültürü bakımından harika bir plan haline gelecektir. Paris gezilecek yerler kapsamında size oldukça elverişli ve muhteşem bir liste sunacak olan Avrupa şehirlerin de başında gelmektedir.

Fransa’nın Göz Alıcı Şehri Paris’te Mutlaka Gezilmesi Gereken Mekanlar

Paris gezilecek yerler konusunda sizi kararsız bırakacak kadar zengin bir listeyi içerisinde barındırmaktadır. Paris denildiği zaman akla gelen ve hatta Avrupa’nın bile sembolü olarak görülen eserlerden bazıları şu biçimde sıralanmakta ve karımıza çıkmaktadır;

Eyfel kulesi; bu kule ile beraber kişilerin aklında bulunan hem Avrupa hem de Fransa yapısının şekillenmesi daha mümkün ve kolay bir hale gelmektedir. Eyfel kulesi Fransa ile alakalı olan bütün materyallerde bir motif olarak kullanılmakta ve kişilerin de beğenisini kazanan unsurlar arasındadır. Bu kulenin tarihi incelendiği zaman 1887 yılına kadar dayanan çok eski bir yapılanmanın karşımıza çıktığının bilincinde olmak gerekmektedir. 19. Yüzyıl içerisinde yapılmasına rağmen herhangi bir çökme tehlikesi gibi bir durumu atlatmadığının da altı çizilmeli ve kişilerin direkt olarak kulenin dayanıklılığı konusunda fikir sahibi olması mümkün hale getirilmelidir. Kulenin yapımı sırasında yaklaşık olarak 3000 adet işçi kullanılmış ve hatta bunların bir kısmı da i kazaları sebebi ile vefat etmiştir.

İncele!  Avustralya'ya Vize Nasıl Alınır

Tarihsel Bakımdan Zafer Takının Önemi ve Paris’in Avrupa Tarihindeki Yeri

Zafer Takı; tarihin olmazsa olmaz parçalarından biri olan Napolyon denildiği zaman akla gelmesi gereken başlıca mimari eser olan Zafer takı sizin için en uygun olan tarihi ziyaret alanlarının başında gelmektedir. Napolyon Avrupa tarihini ve hatta dünya tarihini etkileyen en önemli olayların başındadır. Napolyon’un şu sözü aslına bakılırsa Zafer Takı’nın dünya tarihi bakımından ne denli önemli olduğunu net bir biçimde yansıtabilmektedir; Evinize zafer taklarının altından geçerek döneceksiniz.

paris gezilecek yerler - Paris Gezilecek Yerler

Paris’te Ne Yenir?

Paris sadece tarihsel veya coğrafi bakımdan değil aynı zamanda mutfak turizmi konusunda da kişilerin gerçekten kaliteli bir standarda sahip olabileceklerinin de farkında olmak gerekmektedir. Fransa’da yeme içme konusunda ziyaret edilmesi gereken yerlerin başıda şu alt başlıklar ve mekanlar bulunmaktadır;

Champs-Élysées Ladurée; bu mekan akla geldiği zaman kişilerin direkt olarak tatlı konusunda en üst noktada kalite ile iç içe olacaklarını ve lezzetin doruk noktasına erişim sağlayacaklarını belirtmek gerekmektedir. Özellikle frambuazlı tatlı konusunda kişilerin elde edecekleri lezzet seviyesinin de en üst noktada olacağının da altını çizmek gerekmektedir. Makaron konusunda kişilerin bu tatlıcı içerisinde kişilerin en kaliteli seviyeye sahip olacaklarının da farkında olmak lazımdır.

La Buvette Gastrotheque; bu mekan konusunda da kişilerin en üst seviyede kaliteye sahip olacaklarını ve tatlı konusunda yine dünya çapında üne sahip olacaklarının da farkında olmak etmek lazımdır. 4 kişilik bir grubun yaklaşık olarak 80 Euro gibi bir fiyata tatlıcıdan ayrılabilecekleri akılda tutulması gereken durumların başında gelmektedir. Paris’te gezilecek yerler kapsamında kişilerin bu yeme içme mekanlarını da mutlaka ziyaret etmeleri gerekmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ