Paraguay nerede nasıl gidilir

23 Kasım 2016

Paraguay nerede nasıl gidilir

Paraguay nerede nasıl gidilir sorusuna ilk olarak nerde olduğu ile başlayalım. Paraguay Güney Amerika kıtasının tam ortasına yer alan Arjantin, Brezilya, Bolivya ile komşu olan bir ülkedir. Denize kıyısı olmayan ülkede kendi adında nehir bulunmaktadır ve ülkeyi ikiye bölmektedir Batı Paraguay ve Doğu Paraguay olarak.

Nüfusu

Paraguay nerde nasıl gidilir sorusunun nerde bölümüne yanıt bulduktan sonra ülkenin nüfusuna bir bakalım. Yaklaşık olarak son verilere göre 6.900.00 bir nüfusu bulunmaktadır. nüfusunun büyük çoğunluğu İspanyol ve yerliler karışımı melezlerden oluşmaktadır. Ülkede yer alan diğer grupların içerisinde Japonlar, Avrupalı ve Brezilyalı göçmenler yer almaktadır.

Önemli Şehirleri

İlk olarak ülkenin başkenti ve en önemli liman kenti olan Asuncion şehri ülkenin en önemli şehirlerinin başındadır. Eski bir şehir olması kültürel ve tarihi anlamda şehri önemli kılmaktadır.

Bir diğer önemli şehri olan Cuidad El Este alışveriş kenti olarak bilinmektedir.

Din ve Konuşulan Dil

Paraguay ülkesi halkının büyük çoğunluğu Roma Katoliğidir. Hristiyanların dışında ülkede azınlık grup olarak Budistler, Müslümanlar ve Hindular da bulunmaktadır. Ülkede konuşulan dil ise iki adettir. Guarani dili ve İspanyolca. Ülkenin özelliği ise İspanyolların sömürgesi olan Amerika ülkeleri arasında Paraguay iki dil kullanmaktadır diğerlerinde böyle bir durum söz konusu değildir.

İklim/ Ne Zaman Gidilir

Paraguay nerede nasıl gidilir sorusundan sonra ne zaman gidilir bölümü gelmektedir. Paraguay’a gitmek için bahar aylarını seçmenizde fayda var. Hava şartları olarak geziniz için daha iyi olacaktır.

Paraguay’da İklim Sert Midir?

Sıcak ve nemli bir havaya sahiptir ülke. Subtropikal İklimin hâkim olduğu ülkede Haziran Temmuz ve Ağustos aylarında gecelerine dikkat etmek gerekmektedir dondurucu soğuklar söz konusu olmaktadır.  İlkbahar ve yaz ayı için en düşük 21 en yüksek 32 derece olan sıcaklıklar kış ve sonbaharda 10-21 arasında değişmektedir.

İncele!  Kanada nerede ve Kanadaya nasıl gidilir

Gezilecek Yerler

İlk olarak başkent Asuncion’a uğramanızı tavsiye ederiz. Kültür ve tarih kokan bir şehirdir. Ciudad El Este şehrinde alışverişinizi yapabilirsiniz. Encarcacion da plajın manzarası ve tarih içeriği ile büyüleneceksiniz. Concepcion, Piribebuy, San Lorenzo, Aragua görebileceğiniz diğer şehirlerdir.

Tarihi Yerleri

Paraguay ülkesinde tarihi yerlerin başında La Sansitima Trinidad de Parana gelmektedir. Ayrıca Saltos del Monday şelalesi, Manzana de la Rivera müzesi, Cerro cora National park doğasıyla gezilip görülebilecek yerler arasındadır.

Gece Hayatı

Paraguay ülkesinde gece hayatı oldukça hareketli. Birçok mekânın olduğu ülkede eğlenmek oldukça da ucuz. Giriş ücretlerinin yanı sıra içecekler açısından da cebiniz zarar görmeden gönlünüze göre eğlenebilirsiniz.

Paraguay nerede nasıl gidilir - Paraguay nerede nasıl gidilir

Ne Yenir/ Ne İçilir

Paraguay ülkesi mutfak kültürü açısından son derece çeşitlidir. Başta İspanyol etkisini mutfaklarda görmeniz oldukça muhtemeldir. Avrupa ülkelerinin birçoğundan da esinlenilmektedir. Mısır en fazla tercih edilen besin kaynağı iken Cassava adını verdikleri besini de oldukça fazla kullanmaktadırlar. Kuzu, tavuk ve domuz eti ile yapılan yemek çeşitleri ise oldukça fazladır. Mısır ile ilgili çok fazla çeşit bulabileceğiniz gibi çorbasını deneyebilirsiniz. Paraguay ülkesinde içecek olarak özellikle tercih edilen bir grup bulunmamaktadır.

Nasıl Gidilir

Paraguay nerede nasıl gidilir sorusunun son kısmı gitme aşamasına geldik. Ülkeye gidiş için ilk olarak Türklerden vize istenmediğini özellikle belirtmek isteriz. Ülkeye aktarmalı bir şekilde ulaşabilmektesiniz. Tek sefer uçuşları maalesef ki bulunmamaktadır. Avrupa, Amerika ya da Güney Amerika aktarmalı olarak başkent Asuncion’a ulaşabilmektesiniz. Uçuşun süresi yaklaşık olarak aktarma ile birlikte 30 saat kadar sürmektedir

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ