Oslo Gece Hayatı

Norveç’in başkenti Oslo, kuzeyin soğuk kentlerinden birisidir. Muhteşem doğası ve modern yaşam şekli ile dikkat çekmektedir. Oslo gece hayatı oldukça cezp edicidir. Bu şehirde değişik beğeni ve zevklere uygun birçok farklı mekan bulunmaktadır.

Oslo Gece Kulüpleri Hangileridir?

Oslo şehrindeki gece hayatı son senelerde popüler olmaya başlamıştır. Yavaş yavaş şehirde bir gece hayatı kültürü de bu şekilde ortaya çıkmıştır.

Smuget: Genellikle öğrencilerin ve Osloluların tercih ettiği bir mekandır. Büyük bir canlı performans sahnesi bulunmaktadır. Disko müzik ve zaman zaman da pop rock performanslarına rastlayabilirsiniz. Mekan içerisinde büyük bir restaurant bulunmaktadır. Burada snack tarzında yiyecekler ile karnınızı doyurabilirsiniz. Giriş ise ücretlidir. Hafta sonları bu ücret artmaktadır.

smuget lightbox image - Oslo Gece Hayatı

Bar1: Aker Brygge adı verilen yerde bulunan bir mekandır. Son derece nezih ve şık bir gece kulübüdür. 1300’den fazla farklı konyak çeşidi ile nam yapmıştır. Farklı bir tasarım ve dizayna sahiptir. Cilalı ahşap dekoru ve priketler ile oluşturulmuş duvarlar dikkat çekmektedir. Ayrıca değişik viski çeşitlerinin de en güzel örneklerine burada rastlayabilirsiniz.

Amsterdam Cafe: Hollanda tarzında dizayn edilmiş olan bir mekandır. İçki servisinin yapıldığı bir yerdir. Oldukça elit ve şık bir tasarıma sahiptir. Masaların dizaynı son derece ilgi çekicidir. Fiyat olarak ise biraz pahalıdır.

Lille: Değişik bir şekilde tasarlanmış olan güzel bir yerdir. Oslo gece hayatı konusunda bu mekana gelerek çılgınlar gibi eğlenebilirsiniz. Son derece popüler bir yerdir. Bunun yanı sıra mekanda bir adet diskotek da bulunmaktadır. Binanın zemin katında ise büyük bir konser alanı bulunmaktadır. Ayrıca funk, blues ve rock müzik konserlerine burada rastlayabilirsiniz.

Frascati: 30 yaş ve üstünün daha çok gittiği bir mekandır. Mekan içerisinde iki tane bar bulunmaktadır. Barlarda farklı tarzlarda müzik çalınmaktadır. Ayrıca büyük iki tane de dans pistine sahiptir. Bunun yanı sıra mekan içerisinde bir adet de gece kulübü vardır. Her türlü farklı beğeniye hitap eden bir yerdir.

İncele!  Amsterdam Gece Hayatı

Oslo’da Gece Kulüpleri Fiyatları Nasıl?

Oslo gece hayatı çok çok hareketli bir konsepte sahip değildir. Ancak son senelerde multi kültürler ile beraber bir hareketlenme yaşanmaktadır. Bu durum gece kulüplerinin fiyatlarına da yansımıştır. Özellikle geniş yelpazede viski ve konyak hizmet sunan mekanlar bira pahalıdır. Orta düzeydeki gece kulüpleri ise daha ucuzdur. Bir biranın fiyatı ise mekana göre değişiklik göstermektedir. Burada kaldığınız süre boyunca Norveç birasını deneyebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ