Norveç Nerede Nasıl Gidilir

7 Kasım 2016

Norveç Nerede Nasıl Gidilir

Norveç nerede Nasıl gidilir Norveç , Dünya ‘nın en çok tanınan ülkeleri arasında yer almaktadır. İskandinavya ‘da yer alan bu ülke , yapılan araştırmaların birçoğundan başarılı bir şekilde ayrılmaktadır. Özellikle “ Halkı Mutlu Ülkeler ” vb. araştırmalarda sürekli olarak üst sıralarda yer alması , turist çekmesine neden olmaktadır. Türkiye ‘de dahil olmak üzere Dünya ‘nın birçok yerinden insanın , temelli olarak yaşamak için gittiği ülkelerden bir tanesidir.

Norveç’e Ne Zaman Gidilir ?

Norveç , Dünya üzerinde Kuzey Işıkları ‘nı en rahat şekilde izleyebileceğiniz ülkelerden bir tanesidir. Bu nedenle coğrafyaya ilgisi olan yüzbinlerce turisti kendine çekmeyi başarmış olan ve halen çekmeye devam eden ülkede özellikle kış gecelerinde bu tür olaylar çok net bir şekilde gözlemlenebilmektedir. Norveç nerede Ne zaman Gidilir Norveç , Avrupa ‘nın üst kısmında “ İskandinavya ” olarak bilinen bölgede yer almaktadır. Bu bölgede bulunan Finlandiya ve İsveç ‘e kıyasla daha büyüktür. Dünya ‘da bulunan birçok yerden daha soğuk olan Norveç , 1 aydan uzun bir süre bu bölgede yaşayan turistlerin uyum sağladığı bir ülkedir. Dünya ‘dan birçok insanın sırf Kuzey Işıkları ‘nı görmek amacıyla gittiği Norveç ‘te bu ışıkları en iyi , Şubat ve Mart aylarında gözlemleyebilirsiniz. Kuzey ışıklarını görüntüleyebilmek ve o anı yaşamak için haftalarca sokaklarda kalan kişilerin olduğu bilinmektedir. Şubat ve Mart aylarında aşırı derecede soğuk olan ülke , Haziran civarında biraz daha iyi durumda olacaktır.

Norveç Nerede Nasıl Gidilir - Norveç Nerede Nasıl Gidilir

Norveç’in Ünlü Yemekleri Nelerdir ?

Norveç ada olarak adlandırılabilecek ülkeler arasında yer aldığı için yemeklerinin çoğunda da balık bulunmaktadır. Somon da dahil olmak üzere onlarca farklı balık çeşidine ulaşım sağlanabilen Norveç , çorbalarıyla da ünlüdür. Norveç Nerede Nasıl gidilir  Norveç ‘e gittikten sonra mutlaka tatmanız gereken birkaç lezzet bulunmaktadır. Norveç somon ızgara , elmalı Norveç keki , balık çorbası , Norveç çorbası , Norveç keki , Norveç türlüsü , Oslo usulü yumurta gibi yiyecekleri her lokantada bulabilmeniz mümkündür. 15. Yüzyıl ‘ın Kuzey  insanlarını hatırlamak amacıyla , Norveç usulü yiyecekleri çok kolaybir şekilde temin edebilmeniz mümkündür. Et ve balıktan ziyade , süt ve kaymak benzeri yiyeceklere de rastlayabilmektesiniz.

İncele!  Avusturya Nerede Nasıl Gidilir

Norveç’te Gezilecek Yerler

Norveç ’te gezmek isteyen turistlerin onlarca farklı bölgede gezebilmesi mümkündür. Sadece yürüyerek değil , gemilerle veya trenlerle de gezebilirsiniz. Otobüs ve taksilerin de çok pahalı olmadığı Norveç ‘in doğal güzellikleri Dünya çapında şsşm yapmıştır. İnsanların oluşturmuş olduğu şehirlerin mimarisi de Avrupa ‘nın geri kalanına kıyasla büyük bir kalite ve şıklıkla oluşturulmuştur. Norveç ‘e gittikten sonra Oslo , Bergen , Tromse , Stavanger , Alesund , Trondheim , Alta , Flam , Longyearbyen , Geiranger  ve daha yüzlerce mekanı gezebilmeniz mümkündür.  Bu ülkeye gittikten sonra görmeden dönmemeniz gereken yerlerden bir tanesi de Sogndal buzuludur.

Norveç’e Nasıl Gidilir ?

THY ile Norveç ‘e gidebilmeniz mümkündür. Fakat Norveç ‘in resmi havayolu şirketi olan Norwegian havayolları haricindeki yöntemler pek uygun fiyatlardan başlamamaktadır. Norveç nerede Nasıl gidilir Eğer hesaplı olsun diyorsanız Avrupa ‘da herhangi bir ülkede aktarmalı olaran Norwegian hava yollarının uçağına binerek gidebilirsiniz.Türkiye ‘den gitmek isterseniz de tek seferde Norveç ‘e varabilmeniz mümkündür.Özel araçla , otobüsle veya trenle de gidebilirsiniz. Bu yöntemlerle varmanız çok daha uzun ve maliyetli sürecektir. Fakat bu yöntemleri kullanırsanız da Norveç ‘in tüm bölgelerini detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ