Nijer Nerede Nasıl Gidilir

7 Kasım 2016

Nijer Nerede Nasıl Gidilir

Nijer nerede Nasıl Gidilir Nijer , Afrika ‘nın ortasında bulunabilecek bir bölgede yer almaktadır. Dünya ‘nın en fakir ülkelerinden bir tanesi olan Nijer , yıllık ortalama 300 dolar geliri olan insanların yaşadığı bir bölgedir. 1960 yılında özgürlüğünü tüm Dünya ‘ya duyuran Nijer Hükümeti uzun bir süre ülkenin başında kalmıştır. Daha sonra yönetim biçiminde bazı düzenlemelere gidilmiş ve an itibariyle cumhuriyet ile yönetilmektedir.

Nijer’in Nüfusu Ne Kadardır ?

Nijer Cumhuriyeti ‘nin nüfusu , Afrika ‘da bulunan birçok ülkenin birkaç katıdır. 2012 yılında 19 milyon insana ev sahipliği yaptığı belirlenen Nijer , 2017 yılına yaklaştığımızda 21 milyona yaklaşmıştır. Ülkede bulunan insanların birçoğu açlık sınırının altında bulunduğu için ölüm oranı çok yüksektir. Fakat bir ailede genelde 4 çocuktan daha fazla çocuğa rastlanmaktadır. Bu durum Nijer ‘in nüfusunun artmasına fakat kişi başına düşen gelirin azalmasına neden olmaktadır. Nijer nerede Nasıl gidilir Hastalığın ve kuraklığın hatsafada olduğu Nijer Cumhuriyeti ‘nin toprakları , nüfusun daha hızlı bir şekilde artmasına elverişli değildir. Ülkede bulunan insanların neredeyse tamamı yerel halktan oluşmaktadır. Dışarıdan Nijer ‘de yaşamak için gelenlerin büyük bir kısmı da Avrupa ‘da doğmuş olan işadamlarıdır.

Niamey - Nijer Nerede Nasıl Gidilir

Nijer’in Resmi Dili ve Yaygın Dini Nedir ?

Nijer ‘de bulunan insanların %99 ‘unun Müslüman olduğu belirtilmektedir. Bu nedenle her şehirde birçok camiye rastlanmaktadır. Nijer Hükümeti , 20 milyonun üzerindeki nüfusun sadece %1 ‘lik kesimin başka dinlere inandığını belirtmektedir. Nijer ‘in en az diğer Afrika ülkelerinde bulunan kabileler kadar kabileye ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Fakat bu kabilelerin yerel dinlerinin neden olmadığı hakkında bilgi paylaşılmamıştır.  Halkın büyük bir bölümünün yoksul olmasına rağmen hastane ve cami gibi yapıların gayet kaliteli bir şekilde yapıldığını görülebilmektedir.

İncele!  Bulgaristan nerede ve gidiş nasıl olur

Nijer’in Gezilecek Yerleri Nelerdir ?

Nijer’in tarihi yerlerinin ve gezilecek yerlerinin büyük bir bölümünde darbe etkilerini görebilmek mümkündür. Geçmişini unutmayı reddeden Nijer halkı tarafından tüm binalar 10-15 yıl önceki gibi tutulmaktadır. Nijer nerede Ne Zaman Gidilir Ülkede iktidara geçen neredeyse tüm hükümetler darbe sonucu devrilmiştir. Bu da Nijer 2in sürekli olarak benzer problemleri yaşamasına neden olmuştur.  Nijer ‘e giderseniz gezebileceğiniz birkaç çok önemli yer bulunmaktadır. Agadez Mosque ( Tarihi cami ) ,Grand Mosque of Niamey ( Tarihi cami ) , Abaaba National Park ( Park ) gibi bölgeleri gezebilirsiniz. Ayrıca Nijer Cumhuriyeti ‘nin Kuzey bölümünü kaplayan Sahra Çölü ‘ne yönelik düzenlenen turlara katılabilir ve deveyle seyahat edebilirsiniz. Sahra çölünde ciple gezebilmeniz için düzenlenen turlar da mevcuttur. Çok pahalı olmaması deneniyle birçok turistin en az bir kez yaptığı aktivitelerden bir tanesi olarak görülmektedir.

Nijer’e Nasıl Gidilir ?

Nijer Cumhuriyeti ‘ne gidebilmek için kullanabileceğiniz yöntemlerin sayısı  azımsanmayacak kadar çoktur. Nijer nerede Nasıl Gidilir Ülkemizden birçok Afrika ülkesine direkt uçuş seferi bulunmamaktadır. Fakat Nijer için bunu söylemek doğru değildir. İstanbul ‘dan tek seferli biletde Nijer Cumhuriyeti ‘nin Başkentine ulaşabilirsiniz. Bu uçuşlar yaklaşık olarak 8 saat sürmektedir. Avrupa ‘nın herhangi bir ülkesinden aktarmalı olarak gitmek isterseniz de birçok imkanınız bulunmaktadır. İstanbul ‘dan yola çıkarak aktarmalı olarak yapacağınız yolculukların en kısa süresi 14 saattir. Havayolu şirketinin durumuna ve rötar yapıp yapmamasına bağlı olarak da ortalama 15 saat içerisinde Nijer ‘in başkenti Niamey ‘e varabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ