New York’a Vize Nasıl Alınır

New York’a Vize Nasıl Alınır

New York’a Vize Nasıl Alınır sorusu bazen çok büyütülür. Sanılır ki mükemmel bir sistem içerisinde mükemmel insanlar yaşıyor ve mükemmel insanları ülkelerine davet ediyorlar. Bilinmesi gereken sadece şudur New York’ ta yaşayan insanlar senin benim gibi normal insanlar. Hiçbiri 20 dil bilmiyor ya da hepsinin boşu 5 metre değil. Bunun için korkulacak bir durum yoktur. Siz yapmak istediğiniz ne isi ona karar verin ve vize başvurunuzu yapın.

New York’a Vize Nasıl Alınır derken farklı bir ülkede mi var diyebilirsiniz. Bilindiği üzere New York Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük kentlerinden birisidir. Kalabalık nüfusuna ticaret hacmiyle bazı ülkeleri katlar.  Bu ülkeye genellikle ticaret için gelinir.

Amerika Birleşik Devletlerinde yaşamak bir ayrıcalık olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Çoğu insan bu ülkeye giderek hayatına farklı rota çizmeyi hedeflemektedir. Bir rütbe gibi düşünürsek Amerika Birleşik Devletlerine gelenler bir üst rütbeye geçmiş olurlar. Bu yüzden insanlar burada oturma hakkı hatta vatandaşlık hakkı kazanmak için uğraşırlar. Kişiler vatandaşlık hakkı kazanmadan oraları görmek ve tanımak için vize alması gerekir.

Üçüncü mesele ise bilindiği üzere Amerika Birleşik Devletleri dünyanın hem zenginlik hem de teknoloji yönünden bir numarasıdır. Kişi bu ülkeye giderek zenginleşebilir ve teknoloji yönünden ülkesine faydalı bir duruma gelebilir. Bu yüzden insanlar Amerika Birleşik Devletlerine faydalanmak için giderler. Bunun içinde vize şartlarını yerine getirmeleri gerekir.

central park - New York'a Vize Nasıl Alınır

Kime Vize Verilmez

New York’a Vize Nasıl Alınır konusu üzerin araştırma yaptık ve vize nasıl alınırdan önce kime vize verilir konusunu öğrendik. Bu vize kriterleri kadar önemli çünkü.

Amerika Birleşik Devletleri ikiz kule saldırılarından sonra vize işlemlerinde daha bir ciddi tutum içine girdi. Artan terör olayları ve yeni terör örgütleri gibi bir durumu tespit ettiği için kriterleri sertleşti.

İncele!  İstanbul Avrupa Yakası Gezilecek Yerler

Vize verebilmek için uluslar arası terör bağlantısı olmayan, uluslar arası terör örgütü listesinde yer almayan kişilere vize veriyor.  Muhatap kabul ettiği büyük devletlerin yasak koyduğu bazı liderler ve kendisine başvuru ile ülkenize almayın dediği kişilere vize vermiyor.

Kime Vize Verilir?

New York’a Vize Nasıl Alınır konusunu araştırmamızla kime vezi verildiğini öğrendik ve bunu sizinle paylaşmak istedik.

 • New York koyduğu kriterlere uygun kişilere
 • Vize şartlarını yerine getiren kişilere
 • Yabancı bilen kişilere
 • Büyük devlet adamlarına
 • Terörle bağlantısı olmayan kişilere
 • Amerika Birleşik Devletlerinin vatandaşlarının eşine, dostuna, akrabasına
 • Teknolojiyi öğrenmek ve geliştirmek isteyen öğrencilere, bilim adamlarına
 • Hayallerinde New York’ta yaşamayı ve orada kalmayı düşünenlere

Görüldüğü üzere New York öyle aman aman bir kriterler belirlemiyor vize vermek için. Sizin talep etmeniz yeterli olabiliyor.

New York’a Vize Nasıl Alınır sorusunun cevabını verirken son bir aşama kaldı o da vize şartları. Acaba New York vize için hangi belgeleri istiyormuş:

 • New York her ülkenin istediği gibi kişinin uluslar arası kimliği sayılan pasaportunun fotokopisini istemektedir.
 • Başvuru formu: Vizenin olmazsa olmazlarındandır. Bu form eksiksiz doldurulmalıdır.
 • Dilekçe: vizenin bir başka olmazsa olmazıdır çünkü siz bir yere başvuru yapmadan nasıl vize alabilirsiniz ki?
 • Fotoğraf: Bir klişe şeklini alan bu durum her şey için geçerlidir. Kişi yanında 2 fotoğraf götürmek zorundadır.
 • Kimlik belgesi: Vize başvurusu yapacak kişinin ülkesinde kullandığı ve kendisini tanıtan kimliğinin fotokopisini dosyasına koymazı gerekir.
 • Nüfus kayıt örneği: vize başvurusu yapan kişinin ailesine ilişkin bilgilerinin yer aldığı bilgler.
 • Finansal geliri gösteren belgeler: Bu vize sahibinin maddi açıdan ne durumda olduğunu gösterir.

Bu belgelerin konsolosluğa tesliminden sonra ki 15 gün içerisinde vize talebeniz yanıtlanacaktır.

İncele!  Nürnberg Gezilecek Yerler

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ