New York Gezilecek Yerler

Newyork gezilecek yerler başlığı altında bulunan listeleri anlamlandırmak ve bu doğrultuda hareket ederek işlemleri gerçekleştirme ve bir tur bulmak için kişilerin mutlaka şehir hakkında bilgi sahibi olması lazımdır. Newyork hakkında ilk olarak söylenmesi gereken bilgi dünyanın en kalabalık şehirlerinden bir tanesi olmasıdır. Bunun gelişmişliği de beraberinde getirdiği merkez sayısının çok az olduğu da akılda tutulması gereken durumlardan biridir. Siz de kısa bir zaman dilimi içerisinde dünyanın en çok nüfusa sahip olan ve aynı zamanda tam manası ile de gelişmiş olan bir şehrine göz atmak isterseniz Newyork izsin için en uygun olan platformlardan bir tanesidir. Newyork denildi zaman bu bilgilere ek olarak akılda tutulması gereken kriterler şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Amerika Birleşik Devletleri içerisinde bulunan ve idari yapılanmalardan bir tanesi olan New York sadece tek alanda değil birden fazla alanda aktif olan şehirlerden bir tanesidir.
 • Tam bir sanayi şehri olarak dünya piyasası içerisine girmiş bulunmaktadır. İşte tam da bu nedenle kişilerin genel itibari ile ticaret bakımından çok aktif bir yapılanmaya sahip olacaklarının farkında olunması gerekmektedir.
 • Özellikle Wall Street hakkında bilgi sahibi olunmalı ve maliyenin merkezi olarak görülen bu caddenin meraklısı olan varsa ziyaret edilmeden geçilmemesi gereken yerlerdendir.

New York Şehri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

New York gezilecek yerler kapsamında dikkat edilmesi gereken hususlardan bazıları u biçimde karşımıza çıkmaktadır;

 • Finans
 • Moda
 • Ticaret
 • Medya
 • Sanat
 • Araştırma
 • Teknoloji
 • Eğitim
 • Eğlence

Bu alanların her biri içerisinde New York’un ayrı bir öneme sahip olduğu konusunda da kesinlikle bir fikir sahibi olunması gerekmektedir. Siz de özellikle ilgi alanlarınıza göre yukarıda sıralanmış olan kriterler kapsamında turunuzu şekillendirebilirsiniz.

faa6afc2 74cf 4ef0 9985 67764e109b5d - New York Gezilecek Yerler

Hangi Yerler Ziyaret Edilmelidir?

Öncelikli olarak bu şehir içerisinde çok farklı zevklere hitap edebilecek merkezlerin olduğunun bilincinde olmak gerekmektedir. Sadece klasik gezi gibi birkaç gün geçirmek isteyen kişiler için birçok müze bulunurken buna karşılık olarak kişilerin akıllarında bulundurması gereken ana yapılanmanın zevklere göre farklılık gösterileceği konusunda da fikir sahibi olunması gerekmektedir. Ziyaret edilebilecek olan yerler;

İncele!  Hollanda Vize Randevusu Nasıl Alınır

Manhattan; gökdelenleri ile ünlü olan Manhattan’ı görmeden önerseniz Newyork’un tam manası ile hakkını vermemişsiniz demektir. Özellikle Empire State Building sizin bu bölge içerisinde mutlaka göz atmanız gereken yapılanmaların başında gelmektedir.

Özgürlük Anıtı; ABD denildiği zaman akla ilk gelen mesken olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de bu bölge içerisinde tam manası ile Amerika’nın simgesi olan bu heykel ile karşı karşıya gelebilir ve adeta bir geleneği yerine getirerek de fotoğrafını çekebilirsiniz. Bu konuda herhangi bir yasaklama bulunmamaktadır.

Brooklyn Bridge; bu köprü kapsamında dünyanın en güzel manzaralarından birini izleme ve tadını çıkarma imkanını elde edebilirsiniz.

Yapmadan Dönmemeniz Gereken Şeyler

New York gezilecek yerler kapsamında bazı ön koşullar bulunmaktadır. Ancak bunları yerine getirirseniz New York’u gezmiş olursunuz. Her şehir içerisinde yapmadan gelmeyin denilen bazı durumlar bulunmaktadır. New York kapsamında bu uygulamayı ortaya koymak gerekirse kişilerin öncelikli olarak şu branşları gözden geçirmesi gerekmektedir;

 • Broadway gösterisi izlemek
 • Central Parkı görmek, ziyaret etmek ve eğer mümkünse kalabalık olmadan uzun bir yürüyüş yapmak
 • Bir gökdelenin tepesine çıkın ve aklınızdan geçen bütün şeyleri gökyüzüne doğru haykırmaya başlayın.

Yapmadan dönememeniz gereken 3 madde tam da bu şekilde sıralanmakta ve kişileri bilgisine sunulmaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ