New Orleans Gece Hayatı

ABD’nin ünlü kentlerinden olan New Orleans, ülkenin caz başkenti olarak da bilinmektedir. Birçok ünlü caz müzisyeni bu şehirde doğmuştur. Siyahî insanların ağırlıklı olarak yaşadığı kent, gece hayatı ile de ünlüdür. New Orleans gece hayatı hareketli ve sabahlara kadar devam eden bir kültüre sahiptir.

New Orleans Gece Kulüpleri Nelerdir?

Caz müziğin başkenti olarak anılan şehirde değişik birçok mekan vardır. Bu mekanların çok büyük bir kısmında ise caz müziğin en güzel örnekleri sergilenmektedir. Buraya kadar gelmişken New Orleans Caz festivalini de takip etmenizi öneririm.

House Of Blues: 1994 senesinde açılmış bir mekandır. Genellikle blues tarzında müzikler yapan bir yerdir. Tasarımı oldukça güzeldir. Haftanın belirli günlerinde caz müziğin en iyi örneklerine de rastlamak mümkündür.

Monteleone Hotel Carousel Bar: Oldukça nezih bir mekandır. Otelin içerisinde bulunmaktadır. Bundan dolayı buraya gelen müşteriler de son derece elittir. Güzel bir şekilde zaman geçirmek ve sohbet etmek istiyorsanız bu mekanı tercih edebilirsiniz.

new orleans.jc  - New Orleans Gece Hayatı

The Spotted Cat Music Club: Şehrin en iyi caz mekanı olarak bilinmektedir. Harika bir atmosfere sahiptir. Birçok ünlü grup, burada sahne almakta ve harika performanslar sergilemektedir. Çok büyük olmayan mekan iki katlıdır. Sahnesi biraz küçüktür fakat atmosfer daha sıcak ve samimidir. New Orleans gece hayatı, bu tip mekanlarda daha da anlamlı bir hale gelmektedir.

Fritzel’s European Jazz Bar: Caz dinlenebilecek başka bir mekandır. Oldukça otantik bir şekilde dizayn edilmiştir. 1969 senesinden beri de hizmet vermektedir. Her gece değişik bir program ile müşterilerinin karşısına çıkmaktadır.

Tipitina’s: Caz müzik dışında alternatif arayanlar için hizmet veren bir gece kulübüdür. 1977 senesinde hizmete açılmıştır. Genellikle house ve tekno tarzda müzikler çalınmaktadır. Aynı anda tam 1000 kişi bu mekanda rahat bir şekilde eğlenebilir. Gece kulübü son derece büyüktür.

İncele!  Datça Gece Hayatı

New Orleans Gece Kulüpleri Pahalı Mı?

New Orleans gece hayatı, caz müzik üzerine kurulmuştur. Burada yer alan gece külüpleri ve barlarda ağırlıklı olarak bu müziğe rastlamanız mümkündür. mekanlardaki fiyatlar ise verilen hizmetlere göre değişiklik göstermektedir. Ortalama bir şekilde bu barlar için ucuz diyebiliriz. Özellikle bira son derece ucuzdur. Fakat viski ya da benzeri içecekler ise biraz daha pahalıdır. Caz barlardaki ortalama fiyat ise hemen hemen aynıdır. İyi dizayn edilmiş ve şık bir tasarıma sahip olan mekanlar ise biraz daha pahalı olarak dikkat çekmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ