Home » Nereye Gitmeli

Nereye Gitmeli

Nereye Gitmeli ; Seyahatlerin daha çok mevsimsel durumlara göre ele alındığı biliniyor. Mesela kışın yazlık yerleri yazın ise kışlık yerleri görmek ayrı bir zevkli oluyor. Bunun için gitmek istediğiniz yerlerin önceden mevsim koşullarına göz atmalısınız. Bu değerlendirmelere göre harekete geçebilirsiniz. Mevsim şartlarının yanı sıra çocuklu ailelerin de göz önüne aldıkları bazı durumlar bulunuyor. Özel eğlence merkezlerinin ya da park alanlarının fazla olduğu ülkeler daha çok ilgi görüyor. Bunun yanı sıra kayak ya da festival gibi özel niteliklere yönelik de yurtdışına çıkabilirsiniz.

Ocak – Şubat Aylarında Nereye Gidilir?

Ocak ve Şubat aylarını ülkemizin en soğuk olduğu dönemler olarak biliniyor. Bu dönemler içerisinde daha çok sıcak yerlere gitmek mantıklı görülüyor. Güney Yarımküre aksi olarak yaz mevsimine yer verdiği için bu bölgelere göz atabilirsiniz. Şili ya da Arjantin bu dönemlerde sıcak olduğu için turist çekiyor. Nereye gitmeli sorusu için Hindistan ya da Tayland gibi farklı kültürleri de önerebilirsiniz. Maldivler özellikle denizi ve kumu ile ilgi gösterilen merkezlerden birisidir. Huzur arayanların da ilk adresi olarak biliniyor. Sessiz ve sakin bir yer olması stresten arınmanızı da sağlayacaktır. Aynı şekilde Bali’de Maldivler gibi sakin yerler arasında bulunuyor. Şubat ayında da Miami’yi seçebilirsiniz. Miami mevsimsel ve doğa şartlarından dolayı turistlerin ilgi odağı halindedir. Dubai de deniz ve kum açısından tercih ediliyor. Kayak yapmak istiyorsanız farklı mevsim şartlarına sahip ülkelere yönelebilirsiniz. Mesela İsviçre ya da İtalya’ya seyahat edebilirsiniz.

Maldivler - Nereye Gitmeli
Maldivler

Mart – Nisan – Mayıs Aylarından Gezilecek Yerler

Bu dönemlerde de daha çok Güney Amerika bölgeleri tercih ediliyor. Mesela Nice, hem eğlenceli hayatı hem de denizi ile ilgi gören kentlerden birisidir. Farklı bir kültüre yer vermek isteyenlerin de adresi Mısır ya da Fas oluyor. Bunlar sışında Ürdün ile Tunus gibi bölgeleri de seçebilirsiniz. Nisan ayları için Güney’in yanı sıra Orta Amerika bölgeleri yolculuklar göze çarpıyor. Nereye gitmeli merak ediyorsanız da Brezilya ya da Karayipler’i tercih edebilirsiniz. Özellikle de Brezilya Nisan aylarında özel festivallerini sizlere sunacaktır. Mayıs aylarında da daha çok Roma ön planda tutuluyor. Bunun için sürelere bağlı olarak Avrupa seyahatlerine de yer verebilirsiniz. Özel seyahat firmaları üzerinden görüşmeler yaparak bu konuda bilgi alabilirsiniz. Turlar üzerinden daha ekonomik bir şekilde gezinizi yapabilirsiniz. Mayıs aylarında Fransa’da seçilebilir. Çünkü Mayıs ayı içerisinden Cannes Festivali başlıyor. Bunun dışında Küba’da da bir takım kutlamaların ve festivallerin olduğunu söylemek faydalı olacaktır.

Cannes
Cannes

Haziran – Temmuz – Ağustos Yurtdışı Seyahatleri

Nereye gitmeli diye soracak olursanız Haziran ayı için Rusya’yı söyleyebilirsiniz. Başta da Singapur renkli gece hayatı ile gençlerin favori bölgelerinden birisidir. Bunun dışında özel alışveriş festivali de Haziran ayında düzenleniyor. Bu ay içerisinde giderek bir hayli avantajlı alışveriş programlarından yararlanabilirsiniz. Bu dönemde yazlık bir tatil planı yapırsanız Yunanistan’ı da önerebilirsiniz. Yaz aylarının başında özel plajları ve sahilleri ile ilgi çektiği açıktır. Bunun dışında Slovenya’da kumu ve denizi ile turistlerin dikkatini çekiyor. Rusya üzerinden Moskova’yı söylemek yanlış olmayacaktır. Beyaz Geceler’i ile dikkat çektiği için Yaz aylarında da tercih ediliyor. Temmuz ayı için daha çok Kenya’ya seyahatler gerçekleşiyor. Eğlence arayanların merkezi Yunan adaları olarak da biliniyor. Bu dönemde de Mısır ya da Fas üzerinden seyahat planlamalarını yapabilirsiniz. Kültürel ziyaretler için de Polonya le Norveç’i seçebilirsiniz. Ağustos için de İskandinavya’yı ziyaret etmelisiniz. Bu dönemde Hawai ile Hong Kong’da bir hayli renkli oluyor.

havai - Nereye Gitmeli
Havai

Eylül – Ekim – Kasım Yurtdışı Planları

Sonbahar mevsimi içerisinde ara ara mevsimsel değişimler meydana gelecektir. Bu durumu da göz önüne alarak ülkelere göz atmak faydalı olacaktır. Genel olarak güneşli olan Londra’ya seyehat edebilirsiniz. Kültürel olarak ise Kanada ya da Endonezya ülkelerine gidebilirsiniz. Eğlence merkezlerinin ise bu dönemde en canlı olduğu ülke hiç kuşkusuz Almanya olarak biliniyor. Buradan da Hollanda’ya geçebilirsiniz. Nereye gitmeli ve festivaller nerde gibi sorulara da yine Almanya’yı söyleyebilirsiniz. Okteber Fest dönemini yakalayabilirsiniz. Ekim ayı için Hindistan vazgeçilmez merkezlerden birisidir. Nemli bir havanın olmaması ve tam mevsimi olmasından dolayı Maldivler bu dönemlerde ilgi görüyor. Kışın başında olunmasından dolayı Avrupa seyahatlerinizi de bu döneme getirebilirsiniz. İtalya ya da Fransa’ya yönelik planlamalar mümkün olacaktır. Kasm ayı için de güneş arayaların Malta ya da Kıbrıs’ı seçmeleri mantıklı olacaktır. Uzakdoğu’ya da gitmek için doğru aylar olduğu biliniyor.

Malta - Nereye Gitmeli
Malta

Aralık Ayı Ve Yılbaşı Seyahat Merkezleri

Aralık ayı için en uygun ülkelerinden birisi Bali’dir. Bu dönemde ülkemizde kış mevsiminin hava şartları altındadır. Daha sıcak bir bölgeye seyahat etmeyi düşünüyorsanız mutlaka Şili ya da Arjantin seçimin olmalıdır. Güney Amerika Aralık ayı içerisinde yaz mevsimine sahiptir. Peru üzerine de seyahat düzenleyebilir ve kültürel faaliyetlere yer verebilirsiniz. Yılbaşı için nereye gitmeli bilmek istiyorsanız da Avusturalya’yı söyleyebiliriz. Ancak bunun için yılbaşı dönemlerini öğrenmelisiniz. Genel olarak bu bölgede hava sıcak olduğu için farklı bir yılbaşı deneyimi kazanabilirsiniz. Yılbaşı adına seçiminizi New York’tan yana da yapabilirsiniz. Times Meydanı üzerinden yapılan gösteriler tüm dünyanın ilgi odağı halindedir. Paris için de aynı durum geçerlidir. Zafer Takı Meydanı üzerinden kutlamalara yer veriliyor. Bunun dışına Moskova ile Sidney’de de yılbaşı kutlamalarının bir hayli görkemli olduğu açıktır.

New York - Nereye Gitmeli

Mevsimlere Göre Kayak Merkezleri

Kayak tutkunlarının da başta mevsimsel şartlara bağlı olarak seyahat planlamaları yaptığı biliniyor. Kayak yapmak için de dünya üzerinden özel merkezler bulunuyor. Yine mevsim şartlarına göre seyahat planlarınızı bu bölgelere yönelik yapabilirsiniz. Kayak için nereye gitmeli sorusuna Ocak ayında ABD üzerinden Aspen’i önerebilirsiniz. Avrupa üzerinden de İtalya ya da Fransa tercih ediliyor. Şubat ayında Bulgaristan kayakçıların akınına uğruyor. Mart ayı için de daha çok Avusturya Alpleri’ne gidebilirsiniz. Haziran ayı için her ne kadar çok ara ara elverişli olmasa da Güney Amerika turlarına yer veriliyor. Burada daha çok keşif turlarının olduğunu göreceksiniz. Ülkemizde de kayak merkezlerinin ilgi gördüğünü söylemek gerekiyor. Özellikle de Ocak aylarında Bursa – Uludağ bölgesine turların yoğun olduğunu görüyoruz. Bunun dışında Isparta’da bulunan Davraz’ı da seçebilirsiniz. Kars- Sarıkamış üzerinden de kayak eğlencesine yer veriliyor. Son olarak büyük pistlerinden dolayı Kayseri – Erciyes’i seçebilirsiniz.

Çocuklarla Yurtdışı Seyahatleri

Çocuklu ailelerin de nereye gitmeli hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor. Bunun için başta Meksika’yı söyleyebilirsiniz. Vasıta olmadan gezilecek pek çok yeri bulunuyor. Londra için de aynı durum geçerlidir. Üstelik park alanlarının fazla olması da ilgi görmesine sebep oluyor. Doğal parklarından dolayı Kanada’da bu liste arasında yerini alıyor. Müzeleri ve kültürel aktivitelerinden dolayı Portekiz’de tercihler arasındadır. Hayvanat bahçelerinden dolayı da Danimarka üzerinden Kopenhang’a çocuklarınızla gidebilirsiniz. Avustralya, Sidney ise çoğu çocuğun hayali olan merkezlerden birisidir.