Nepal Nerede Nasıl Gidilir

7 Kasım 2016

Nepal Nerede Nasıl Gidilir

Nepal Nerede Nasıl Gidilir  Nepal Cumhuriyeti olarak bilinen ve Dünya ‘nın büyük bir bölümüne çeşitli ürünler yollayan Nepal , son dönemde büyük bir gelişim kaydetmiştir. Hindistan ile komşu olan ve ticaretinin büyük bir bölümünü bu ülkeyle yapan Nepal Hükümeti , civar ülkelere kıyasla ortalama bir gelir ortalamasına sahiptir.  Tarihi açıdan da önemli bir yere sahip olan ülke , Çin ‘e yakın olması nedeniyle , tarih boyunca birçok savaştan etkilenmiştir.

Nepal’de Yaygın Din ve Dil Nedir ?

Nepal Cumhuriyeti olarak bilinen ülkede yaygın din ve dili etkileyen unsurların başında komşular gelmektedir. Hem Hindistan ‘a , hem de Çin’e yakın olan Nepal ,  iki ülkenin kültürünün harmanlanmış halidir. Hindistan ‘da ve Çin ‘de bulunan insan yoğunluğunundan sıkılan kişilerin yerleştiği ülke olarak bilinen Nepal , 2011 yılında 26.5 milyona yakın insana ev sahipliği yapmaktaydı. An itibariyle  yaklaşık olarak 30 milyon insanın bulunduğu düşünülen Nepal birçok kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Nepal Nerede Nasıl Gidilir   Bu zamana kadar Nepal ‘in başına geçen hükümetlerin tamamı Nepal ‘i “ Hindu Krallığı ” olarak tanıtmıştır.  Halkın %80 ‘in üzerindeki kısmı Hinduizm ‘e inanmaktadır. Çok fazla dil bulunan bu toplulukta 1 adet resmi dil bulunmaktadır. Nepali olarak adlandırılan bu dili , Nepal halkının tamamının bilmesi gerekmektedir.

Nepal Nerede Nasıl Gidilir - Nepal Nerede Nasıl Gidilir

Nepal’in İklimi Ne Durumda ?

Nepal ‘de tüm mevsimler yoğun bir şekilde yaşanmaktadır. 2.5 milyara yakın insanın bulunduğu bir bölgede sadece 30 milyon kişiye ev sahipliği yapan Nepal , Civar ülkelerdeki kirlilikten büyük ölçüde etkilenmektedir. Kuzey bölümünde Himalayalar bulunan Nepal Cumhuriyeti birçok önemli bölgeyi birarada bulundurmaktadır. Yeryüzünden yukarıya doğru ölçüldüğünde Dünya ‘nın en yüksek dağı olarak kabul edilen Everest Dağı ‘nı Çin Halk Cumhuriyeti ‘nin sınırları ile birlikte paylaşan Nepal , bu alanda da büyük bir turizm geliri elde etmektedir. Yaz günlerinin sıcak , kış günlerinin ise yoğun kar yağışlı geçtiği Nepal Cumhuriyeti , genell anlamda soğuk bir ülkedir.

İncele!  Liberya Nerede Nasıl Gidilir

Nepal’in Tarihi Yerleri Nelerdir ?

Dünya ‘nın en yüksek tepelerinden 7 tanesi Nepal Cumhuriyeti ‘nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Nepal Nerede Nasıl Gidilir   Ülkede bulunan tapınakların her biri birer şaheserdir. Din olgusunun çok yoğun bir şekilde yaşandığı Nepal , tapınaklarının mimarisine de büyük önem göstermektedir. Katmandu Vadisi ‘ne gidebilir ve burada birbirinden güzel anlar yaşayabilirsiniz.Pokhara ‘ya giderek , trekking , rafting , kano ve yamaş paraşütü gibi sporlarla unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Chitwan National Park ‘da , Nepal filleriyle düzenlenen turlara katılabilir ve nehrin ortasında yapılan tura katılabilirsiniz. Hinduizm Tanrı ‘sı olarak bilinen Buddha ‘nın doğduğu bölge olarak kabul edilen Lumbini , altından yapısıyla şehrin en önemli yapılarından bir tanesidir.

Nepal’e Nasıl Gidilir ?

Nepal Cumhuriyeti ‘ne gitmeden önce yapmanız gereken bazı aşılar bulunmaktadır. Hem ülke halkının hem de turistlerin herhangi bir hastalık kapmaması için. Hepatit A , Hepatit B , Difteri , Tetanoz ve Tifo aşılarını yaptırmanız gerekmektedir. Türkiye ‘den gitmek isterseniz vize almanız gerekmektedir. Ve bu da 35 dolarlık bir ücret anlamına gelmektedir. Nepal ‘e gitmek için Türkiye ‘nin herhangi bir noktasından Hindistan ‘a düzenlenen seferlere katılabilirsiniz. Nepal Nerede Nasıl Gidilir? Daha sonra da Hindistan havalimanından Nepal ‘e gitmek üzere kalkan otobüslere binerek toplamda 1 gün içerisinde Nepal ‘in başkentine varabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ