Namibya Nerede Nasıl Gidilir

7 Kasım 2016

Namibya Nerede  Nasıl Gidilir 

Namibya nerede  Nasıl gidilir  Afrika’nın en çok bilinen ve seyahat ülkelerinden olan Namibya , aynı zamanda kişi başına düşen gelirin en fazla olduğu ülkelerden bir tanesidir. Bu sayede Afrika Kıtası ‘nın genelinde bulunan politik durumdan sıyrılarak , zengin bir ülke olarak adlandırabilmemiz mümkündür. Turistler tarafından coğrafi özellikleri ve turistik bölgeleri nedeniyle ziyaret edilmektedir.

Namibya’nın Nüfus Dağılımı Nasıl ?

Namibya Cumhuriyeti olarak bilinen ülkede , cumhuriyet olabilmek için gerek duyulan bütün özellikler bulunmaktadır. İnsanların tamamen eşit olduğu Namibya ‘da ticaret özgürlüğü bulunmaktadır. Bu nedenle her birey belirli bir miktar vergi vermek kaydıyla istediği kadar para kazanabilmektedir. Afrika ‘nın Güneybatı bölümünde yer alan Namibya Cumhuriyeti , diğer Afrika ülkelerine yaşayan kabilelerin uğrak noktası olmayı başarmıştır. Namibya nerede  Nasıl gidilir  2011 yılında yapılan sayımlara göre 2 milyon 100 bin kişinin bulunduğu belirtilen Namibya , Afrika ‘nın diğer ülkelerine kıyasla düşük bir nüfus yoğunluğuna sahiptir. Ülkenin nüfusunun çok büyük bir kısmını yerliler oluşturmaktadır. %85 ‘lik kısmını yerlilerin oluşturduğu belirlenen Namibya , %12 lik bölümde de Avrupa ‘dan gelenlerin yoğunluğuyla büyümeye devam etmektedir. Nüfusun %3 ‘lük kısmı ise son 30 yıl içerisinde doğan melez çocuklardan oluşmaktadır.

Namibya Nerede Nasıl Gidilir - Namibya Nerede Nasıl Gidilir

Namibya’da Yaygın Din ve Dil Nedir ?

Namibya ‘nın yaygın dinlerinin birçok kökenden geldiği bilinmektedir. Yerel kabilelerin özel dinlerine de rastlanabilmektedir. Yüzlerce yıl Avrupa ‘dan gelen kolonicilerin sömürgesi altında kalan Namibya ‘nın dini de bu şekilde değişime uğramıştır. An itibariyle Namibya halkının %90 ‘lık bölümü Hristiyanlığın farklı mezheplerine inanmaktadır. Namibya nerede ? Nasıl gidilir ? Namibya ‘nın genelinde bulunan halkın geriye kalan %10 ‘luk kısmı ise yerel kabilelerin dinine inanmaktadır. Namibya ‘da birçok farklı kültürden ve farklı kökenden insanın bulunduğunu bilmekteyiz. Bu farklı kesimlerdeki kişilerin yıllar boyu Namibya ‘da kalması sonucunda 20 ‘ye yakın dil ve inanış ortaya çıkmıştır.  Resmi dil olarak belirlenen dillerin sayısı bile 9 ‘dur. Az nüfusa sahip kabilelerin kullandığı diller bu listeye dahil edilmemiştir. Namibya da en çok kullanılan diller İngilizce , Almanca ve Afrikaanca ‘dır.

İncele!  Portekiz nerede nasıl gidilir

Namibya’nın Tarihi Yerleri Nelerdir ?

Namibya Cumhuriyeti ‘nin tarihi yerleri ülkenin geneline yayılmış durumdadır. Çok fazla tarihi yeri bulunmadığı için , her bir tarihi bölgeye kolayca gidebilirsiniz. Namibya ‘nın tarihi yerleri olarak bilinen bölgelerine sadece turistler ilgi göstermektedir. Namibya ‘nın başkentinde bulunan tarihi mekanlardan olan Ulusal Galeri , halkın tamamı tarafından bilinmektedir. Şehrin merkezi olarak adlandırılabilecek bir bölgede yer alan Ulusal Galeri , etrafındaki lokantalar ve oteller sayesinde gayet merkezi bir yere sahiptir. Namibya nerede ? Nasıl Gidilir ? Ayrıca Christuskirche Kilisesi ülkenin en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelmektedir.

Namibya’ya Nasıl Gidilir ?

Namibya’ya gidebilmek için kullanabileceğiniz yöntemler arasında en kısa süreli olan ve en güvenli sayılabilecek olanı , havayollarını kullanmaktır. Bu ülkeye Türkiye ‘den ulaşım sağlayabilmek için karayolunu da kullanabilmeniz mümkündür. Fakat uçak seyahatiyle aktarmalı yolculuk yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde 10 saat süren yolculuk , karayoluyla 1 haftadan daha uzun sürecektir. Namibya nerede  Nasıl gidilir  Namibya Cumhuriyeti ‘ne gitmek üzere havalanan uçakların büyük bir bölümü , Türkiye ‘ye en yakın havalimanı olan Johannesburg ‘dan havalanmaktadır. En az 8 saat sürecek yolculuğun ardından Namibya ‘ya ulaşabileceksiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ