Moritanya Nerede Nasıl Gidilir

8 Kasım 2016

Moritanya Nerede Nasıl Gidilir

Moritanya nerede Nasıl gidilir Moritanya olarak bilinen fakat Moritanya İslam Cumhuriyeti olarak tanımlanan ülke 28 Kasım 1960 yılında kurulmuştur. Önceleri Fransa ‘nın sömürgesi altında olan Moritanya , şuan bağımsız bir devlet olarak bilinmektedir. Moritanya halkının aslında o bölgede olmadığı , Kuzey Afrika ‘dan Berberi kabileleriyle birlikte göç ettikleri bilinmektedir. Bu kabileler Moritanya ‘ya göç ettiğinde de , Moritanya ‘da bulunan Soninke topluluğu göç etmek zorunda kaldı.

Moritanya’nın Dini ve En Yaygın Dili Nedir ?

Moritanya ‘da en yaygın din olarak İslamet yaygındır. Yüzde 99 ‘unun Müslüman ‘dan oluştuğunu bildiğimiz Moritanya , Afrika ‘da en fazla Müslüman ‘ı barındıran ülkeler arasında yer almaktadır. Arap Yarımadası ‘ndan gayet uzak olmasına rağmen geleneklerinin çoğunu bu bölgeden almıştır. Aynı zamanda ülkenin resmi dili Arapça olduğu için , İslam Dünyası ile iyi ilişkiler içerisinde olduğunu söylemek mümkündür. Moritanya nerede Nasıl gidilir Diplomasi ‘de genellikle Arapça ve Fransızca ‘nın konuşulduğu Moritanya ‘da , günlük hayatta da bu iki dil kullanılmaktadır. Afrika kıtasında yer alan , ülkelere özgü kabileler Moritanya ‘da da bulunmaktadır. Yerel kabileler genellikle köy gibi alanlarda yaşamakta ve kendilerine özel dillerle iletişim kurmaktadır.

Moritanya Nerede Nasıl Gidilir - Moritanya Nerede Nasıl Gidilir

Moritanya’da Gece Hayatı Ne Durumda ?

Moritanya İslam Cumhuriyeti ‘nin gece hayatıyla ilgili olarak çok az bilgiye ulaşılmaktadır. Ülkede yaklaşık olarak 4 milyon kişi olmasına rağmen gece hayatıyla ilgili faaliyetlere rağbet çok azdır. Bunun nedeni de Moritanya ‘nın çok katı İslam kuralları ile yönetilmesi ve toplum baskısının yaygın olmasıdır. Taciz ve tecavüz vakalarına karşı büyük bir önlem alınmaktadır. Genellikle bu vakalara sebep olan kişilerin alkollü olduğu kanısı yaygın olduğu için , gece hayatıyla ilgili bir mekan bulmak gayet zordur. Moritanya nerede Nasıl Gidilir Ülkede gece hayatıyla ilgili olarak yaygın bir şekilde bilinen tek mekan Hotel Mercure ‘dir. Eğlence mekanlarının az sayıda olduğu ülkede , tüm marketlerde içki bulunmamaktadır. Gitmiş olduğunuz şehrin belirli marketlerinde bulabilmeniz mümkündür.

İncele!  Japonya nerede ve nasıl gidilir

Moritanya’nın Tarihi Yerleri Nelerdir ?

Moritanya ‘da bulunan tarihi yerler pek fazla önemsenmemektedir. Bunun nedeni de halkın durumunun iyi olmaması ve sanat , tarih , bilim gibi alanlarda düşük düzeyde olmalarıdır. Kişi başına düşen milli gelirin 975 Dolar olduğu Moritanya ‘da birkaç adet müze bulunmaktadır. Ayrıca Moritanya ‘da eskiden yaşamış olan Müslümanlara ait eserlere de rastlanabilmektedir. Ülkedeki neredeyse tüm camiler ve minareler birbirine benzemektedir. Bunun nedeni olarak da , minarelerin çamurdan yapılmış olması örnek gösterilebilir. Ayrıca yılın belirli dönemlerinde Dakar rallisini izleme şansına sahip olabilirsiniz.

Moritanya’ya Nasıl Gidilir ?

Moritanya Afrika ‘da bulunan , düşük gelir düzeyine sahip bir ülkedir. Dünya ‘nın geneline baktığımızda ortalamanın altında koşulları bulunan fakat Afriya ‘ya kıyasla iyi durumda olan Moritanya , havalimanı bulunan bir ülkedir. Bu sayede civar ülkelerden ve farklı kıtalardan çok kolay bir şekilde erişim sağlanabilmektedir.Moritanya ‘ya Türkiye ‘den de tek seferlik uçuşlar yapılmaktadır. Bu uçuşlar sadece Salı , Çarşamba ve Perşembe günleri gerçekleştirilmektedir. Yaklaşık olarak 12 saat süren Moritanya seferleri sonucunda ülkenin başkentine erişim sağlayabilmektesiniz. Moritanya nerede Nasıl Gidilir Tek seferde Moritanya ‘nın başkentine inmek istemeyen turistler için farklı bir yol daha bulunmaktadır. Fransa ‘dan da ülkeye erişim sağlayabilmeniz mümkündür. İstanbul ‘dan Paris ‘e , oradan da Nuakşot ‘a gidebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ