Meksika Vize Nasıl Alınır

Meksika Vize Nasıl Alınır

Meksika vize nasıl alınır sorusu sorulması en anlamlı ülkelerdendir çünkü Meksika müzikleriyle, turisttik yerleriyle dünyanın en önde gelen ülkelerinden birisidir. Meksika bir Latin Amerika ülkesidir.

Meksika vize nasıl alınır sorusunun cevabı verilirken kimlere vize verilir sorusu ayrı olarak sorulmalıdır. Çünkü Meksika çok göç alan bir yer olması nedeniyle vize konusunu biraz farklı olarak uygular. 65 beş ülke, ABD, Kanada, İngiltere, Japonya ve Schengen üyelerine vize şartı aramazken Rusya, Ukrayna ve Türkiye’ye E-Vize kolaylığı sağlamıştır. Diğer ülkelere ise vize şartını mecburi kılmıştır.

Kimlere Vize Verilir?

Meksika vize nasıl alınır sorusuna diğer ülkeler gibi ele almaktadır. 18 yaşını doldurmuş ve yabancı dil bilgisi olan herkese vize verir. 18 yaşını doldurmamışlar ebeveynlerin izin belgesi ile verilirken yabancı dil bilgisi yetersiz kişinin yanında dil bilgisi olan kişinin varlığıyla vize verilebilir. Kendi ülkelerinde ve uluslar arası ülkelerde suç işlememiş kişilere vize verir. Kendileri için risk oluşturmayacak kişilere vize verir. Maddi yeterliliği sahip kişilere vize verir. En önemlisi ise kendi kriterlerine uygun olan kişilere vize verir.

Kimlere Vize Verilmez?

Latin Amerika ülkesi olan Meksika genellikle büyük devletlerin emri altında yaşamayı sevmektedir. Yani dünyanın en büyük 5 ülkesinin kriterlerini kriter olarak kabul eder. bu 5 ülkenin vize vermediği kişilere vize vermez. Uluslar arası suç işlemiş kişilere vize vermez. Uluslar arası terör listesinde olan kişiler vize vermez. Ülkesinin huzurunu bozacak kişilere vize vermez. Ülkeyi ekonomik krize sürükleyecek kişilere vize vermez.

indir 1 - Meksika Vize Nasıl Alınır

Meksika’nın Uyguladığı Vizeler

Meksika vize verme aşamasında çeşitli uygulamalar getirmiştir. Vize başvurusu yapacak kişinin ne için vize istediğine yönelik çeşitlilik gösterir.

 • Turistik vize
 • Ticari vize
 • Transit vize
İncele!  Bulgaristan için Vize Nasıl Alınır

Turistik Vize

Meksika vize nasıl alınır cevaplanacaksa belki de turistik vize nasıl alınır şeklinde cevaplanmalıdır. Çünkü göçlerin yoğun olduğu ve turizmin canlı olduğu bir ülkedir. Bu yüzden Meksika’ya vize başvurularının çoğu turistik vize için başvurur.

Ticari Vize

Meksika aynı zamanda ticaretle uğraşan bir ülke olduğu için ticari vizede vermektedir. Yalnız ticari vize konusunda çok hassastırlar. Hassas olmasının nedenleri arasında kaçakçılığın yayın olmasıdır.

Transit Vize

Meksika transit vize verir çünkü bulunduğu çoğrafya nedeniyle buna ihtiyaç duyar. Son zamanlarda vize almadığı ülkenin artmasıyla bu vizeye çok talep olmamaktadır.

Vize İçin İstenen Belgeler

 • Başvuru formu: Meksika için vize başvurusu yapacak kişinin doldurması zorunlu olduğu formdur. Meksika’ya vize nasıl alınır sorusunun da çıkmasına neden olan durumdur.
 • Fotoğraf: Vize başvurusu için gerekli olacak 2 fotoğraf istenilen şartlara uygun olmalıdır.
 • Pasaport: Meksika dahil tüm ülkelere vize başvurusunda istenen ana belgelerdendir.
 • Dilekçe: Meksika’ya vize başvurusu yapan her kimse kendi eliyle yazdığı dilekçesini dosyasına koymalıdır.
 • İmza sirküsü: Meksika’ya ticari amaçla gideceksiniz vize işlemleri sırasında şirketinizin son 3 ayına ilişkin imza sirküsünün fotokopisini isteyebilirler.
 • Şirket vergi levhası: Meksika’ya ticari amaçla gidecekseniz sizin şerketinizin veya bağlı olduğunuz şirketin bir sene öncesine ait vergi levasının fotokopisini isteyebilirler.
 • Şirketin 3 aylık faaliyet belgesi. Meksika’ya ticari faaliyet için gidiyorsa konsolosluk sizden şirketinizin veya bağlı oldunuz şirketin son 3 aylık faaliyetlerini gösteren belgesinin fotokopisini isteyebilir.
 • Otel rezervasyon bilgisi ve davetiye bilgisi: vize başvurusunda bu belgelerin istenmesindeki amaç sizin ülkelerinde nerelerde kalacağınız bilmek istemeleridir.
 • Gidiş dönüş uçak biletleri: Meksika vize başvurusu sırasında sizin gidiş dönüş uçak biletinizi görmek isteyecektir. Bunun sebebi sizin sorunsuz ülkelerini ne zaman terk edeceğini bilmek istemeleridir.
İncele!  Dubai Gezilecek Yerler

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ