Meksika Nerede Nasıl Gidilir

9 Kasım 2016

Meksika Nerede Nasıl Gidilir

Meksika nerede Nasıl gidilir Meksika Dünya ‘da en çok para döngüsünün yaşandığı ülkelerden bir tanesidir. Tarım ve ticaretten ziyade , kartelleriyle ve yasadışı suçlarıyla bilinmektedir. Devletin gelirinden daha fazla gelir elde ettiği bilinen karteller , yüzbinlerce kişiye ulaşmayı başarmıştır. Bağımsızlık ilanını 1821 ‘de ilan etmiş olsa da çoğu konuda civar ülkelerin fikri sorularak hareket edilmektedir.

Meksika’nın Nüfusu Ne Kadardır ?

Meksika Dünya ‘da ticarete en çok ev sahipliği yapan  ülkelerden bir tanesidir. Bundan dolayı net bir nüfus söylemek pek mümkün değildir. Ortalama 120 milyon insanın yaşadığı tahmin edilmektedir. Mutluluk ortalaması diğer ülkelere kıyasla daha düşük olan Meksika , çok fazla turist çekememektedir. Meksika nerede Nasıl gidilir Kuzey Amerika kıtasının güneyinde yer alan Meksika , komşusu Amerika ‘ya milyonlarca insanın göç etmesiyle değişmeye başlamıştır. Yıllardır aynı politika izlendiği için bu değişimler çözüm olmamıştır. Doğum – Ölüm dengesi ortalama düzeydedir. Nüfusun %60 ‘ı melezdir. %10 ‘u da Avrupa kökenli insanlardan oluşmaktadır. %30 ‘luk kısmını ise direkt olarak yerli halkın oluşturduğu bilinmektedir.

images 2 - Meksika Nerede Nasıl Gidilir

Meksika’nın Dini ve Dili Nedir ?

Meksika da yaşayan 120 milyon insanın birçok farklı dinin mensubu olduğu bilinmektedir. Fakat tek bir resmi dil konuşulduğu için , kolayca iletişim kurulabilmektedir. Zamanında İspanyol denizcilerin işgaline uğrayan adada şuan bile İspanyolca resmi dil olarak kabul edilmektedir. Yöneticilerinin bile İspanyolca ‘dan başka bir dil konuşmaması , halkın nesiller boyunca sadece İspanyolca öğrenmesine neden olmuştur. Yerel dillerin de bulunduğu bilinen Meksika , 10 ‘un üzerinde dile ve ev sahipliği yapmaktadır. İspanyolca ‘dan sonra en çok konuşulan diller Quechua ve Takalotça olarak belirlenmiştir. Meksika nerede Nasıl gidilir Meksika ‘nın Dünya ‘üzerinde en çok İspanyolca konuşan insanın bulunduğu ülke olduğu tahmin edilmektedir. Din açısından incelendiğinde de büyük bir kısmını Hristiyanların oluşturduğu görülmektedir. Yaklaşık olarak belirtilen oranlarda , ülkenin %89 ‘luk kısmını Katolikler oluşturmaktadır. %6 ‘lık kısmını Protestanlar ve %5 ‘lik bölümünü de diğer inançlardaki kişiler oluşturmaktadır.

İncele!  Moldova Nerede Nasıl Gidilir

Nasıl Gidilir ?

Meksika direkt olarak Amerika Kıtası ‘nın bir ülkesi olduğu için , Avrupa ‘dan uçakla gitmekten başka çözüm yolu bulunmamaktadır.  Ayrıca gemi seyahatlerinin de yapıldığını bildiğimiz Meksika ‘da , kıtalararası olarak sadece ticari gemilerin seyahat ettiği belirtilmektedir.Ülke çok büyük sınırlara yayılmış olmasına rağmen sadece başkentinin havalimanı bulunmaktadır. Mexico City ‘e uçakla gidebilmek mümkündür. Fakat ülkemizden direkt olarak bu bölgeye uçmak için seferler düzenlenmemektedir. Türk Hava Yolları , British Airways , Air France , KLM veya American Airways havayollarından bir tanesini seçerek aktarmalı uçuş yapabilirsiniz. Türkiye ‘den Meksika ‘ya gitmek isterseniz , en çok kullanılan yollardan bir tanesi olan Air France ile direkt olarak Paris ‘e , oradan da Mexico City ‘e uçuş yapabilirsiniz. En az 17 saat , en fazla ise 22 saat süren bir yolculuk içerisinde bulunacağınız için yanınıza oyalanacağınız bir şeyleri almanız önerilmektedir.

Meksika’da Gezilecek Yerler Nelerdir ?

Meksika Nerede Nasıl Gidilir Meksika ‘ya gittiğinizde mutlaka gezmeniz gereken çok fazla yer bulunmamaktadır. 3 tarafı okyanusla çevrili olduğu için , ülkenin gezilecek yerleri de genellikle bu alanlarda kurulmuştur. Meksiko kilisesi , Cancun plajı , Cabo San Lucas plajı , Playa del Carmen plajı , Cozumel plajı , Puerto Vallarta plajı ve Yucatan Yarımadası ‘nı ziyaret edebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ