Mavi Yolculuğa Çıkarken Dikkat Edilecek Hususlar

Farklı rotalar eşliğinde gerçekleştirilecek bir deniz tatili hayal ediyorsanız mavi yolculuğa çıkarken dikkat edilecek hususlar hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Normal seyahatlere oranla daha organize olmanızı gerektiren deniz tatillerinde güzel bir seyahat planı yaparak tatilin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Türk sularından başlayan ve Yunan adaları ile devam eden turlar eşliğinde mavinin her tonuna, yeşile, sıcağa, güneşe ve denize doyabilirsiniz. Haftalık programlar eşliğinde sunulan Mavi turlar, kişisel taleplere bağlı olarak farklı sürelerde de organize edilebilir. Ancak tatilinizi keyfini sürmek istiyorsanız en kısa programınızın bir hafta olması gerekmektedir. Misafirlerin rota seçimlerini kendilerinin belirlemelerine imkân tanıyan tırlar eşliğinde farklı güzellikleri ve daha önce görmediğiniz yerleri bu defa da denizden seyredebilirsiniz.

Renkli Gece Yaşamının Mavi Turunuzu Canlandırmasını İster misiniz?

Emniyetli seyir imkânı sağlayan seçenekler eşliğinde temiz denizi, koyları ve antik güzellikleri yakından ziyaret etmek fırsatını ele geçirebilirsiniz. Gece yaşantısının benzersiz olduğu Bodrum’dan başlayacak bir güzergâh belirleyerek soluğu Yunan Adalarında alabilirsiniz.

  • Göz dolduran sahil kasabalarını,
  • Mega yatların uğrak yeri olan limanları,
  • Doğal korunaklı denizde yat konaklaması yapmayı ve
  • Komşu adaları ziyaret etmeyi hayal ediyorsanız mavi yolculuk zamanınız gelmiş demektir.

Mavi yolculuğa çıkarken dikkat edilecek hususlar konusunda yeterli araştırmayı yaparak siz de eksiksiz bir tatil geçirebilirsiniz. Hazırlıklarınızı tamamlamadan önce hantal boyutlarda ve çok yer kaplayan valizler yerine daha yumuşak ve esnek çantaları tercih etmeniz gerektiğiniz hatırlatırız.

Mavi Yolculuğa Çıkarken Dikkat Edilecek Hususlar - Mavi Yolculuğa Çıkarken Dikkat Edilecek Hususlar

 

Mavi Tura Çıkmadan Önce Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Zamanınızın büyük kısmını teknede geçireceğiniz için yanınıza lastik tabanlı ve su geçirmez ayakkabılardan almanız gerekmektedir. Özellikle yatlar için hazırlanan bu modeller ile bulunduğunuz her ortamda kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Polar üstlük, yağmurluk, alın lambası, fener ve dergileriniz bu seyahatin sizin için en önemli yardımcıları olabilir. Yolculuğunuz boyunca su ve elektriğin kısıtlı olduğunu ve bu nedenle tatilin başından itibaren tasarruflu davranmanız gerektiğini de aklınızdan çıkarmayın. Teknenin tuvaletini kullanırken özellikle kâğıt havlu ve tuvalet kâğıdı gibi ürünleri kullanamayacağınızı da baştan bilmelisiniz. Özellikle bebekli yolcuların yanlarına alacakları ıslak mendiller için özel çöp torbaları kullanmaları önerilmektedir. Özellikle küçük çocuklu misafirlerin mavi yolculuğa çıkarken dikkat edilecek hususlar konusunda her bir ayrıntıyı dikkate alması son derece önemlidir. Havlu, deniz ekipmanları, güneş kremi ve bolca tişört bu tatilin ayrılmaz malzemeleri olacaktır. Bavulunuzu hazırlarken bu eşyaları koyduğunuzu tekrar tekrar kontrol etmeyi asla unutmayın.

İncele!  Yurtdışı Seyahat Sigortası Ziraat

Kesinlikle Unutmamanız Gereken İpuçlarını Öğrenmek İster misiniz?

Bir tekne gezisine çıkıyorsanız geceleri güvertede uyumak isteyebileceğinizi bilmeniz gerekir. Bu nedenle yanınıza alacağınız uyku tulumları eşliğinde siz de yıldızların keyfini sevdiklerinizle birlikte çıkarabilirsiniz. Tekne kaptanının direktifleri bu gezinin cankurtaranı niteliğinde olacaktır. Bu nedenle verilen direktiflere uyun ve değiştirmek için çaba sarf etmeyin. Rüzgârın arttığı zamanlarda eşyalarınızın denize uçmaması için dikkatli olmalısınız. Bir bavul eşya ile gidip eli boş dönmek istemiyorsanız rüzgârın azizliğine uğramayın. Bu seyahatiniz boyunca tekne çalışır haldeyken asla denize girmemeniz gerektiğini de aklınızın bir kenarına koyun.

Gelişen teknolojiler sayesinde nerede olursanız olun girdiğiniz limanlarda her türlü cihazı kullanabileceğinizi ve iletişim kurabileceğinizi unutmayın. Mavi yolculuğa çıkarken dikkat edilecek hususlar arasında en önemli olarak sayılabilecek konu ise kendinize güzel ve donanımlı bir ilaç çantası hazırlamak olacaktır. Ağrı kesicilerden mide bulantısı önleyicilere, yanık kremlerinden oluşabilecek yaralanmalarda kullanılacak malzemelere kadar her şeyin yer alacağı bir ecza dolabı kendinizi ve sevdiklerinizi koruma altına almanızı sağlayacaktır. Güneş çarpmalarına karşı alerji ilaçlarını da çantaya koyması asla ihmal etmeyin. Sizi çok keyifli bir yolculuğun beklediğine emin olabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ