Marshall Adaları Nerede Nasıl Gidilir

6 Kasım 2016

Marshall Adaları Nerede Nasıl Gidilir?

Marshall Adaları Nerede Nasıl Gidilir Okyanusya’da bulunan ve herkesin ismini duymadığı Marshall adaları ismini duyan insanlar için Marshall adaları nerede nasıl gidilir sorusunu akıllara getiriyor. Pasifik Okyanusu’nun olduğu bölgede Hawaii ve Papua Yeni Gine arasında yer alan bu adalar grubu 31 tane adalar grubuyla 5 normal ada ve tam 1152 adacıktan oluşmuş durumda diyebiliriz. Yani tam bir adalar ülkesi olan Marshall Adaları’nın yönetim şekli ise Cumhuriyet olmuş. Ülkede Marshallca diye bir dil konuşulsa da İngilizce ve Japonca’da yaygın olarak konuşuluyor diyebiliriz. Son yıllardan tahmini nüfusu ise 61.963 olmuştur.

Marshall Adaları Nerede Nasıl Gidilir - Marshall Adaları Nerede Nasıl Gidilir

Marshall Adaları’na Hangi Zamanlarda Gidilir?

Öncelikle ülkeyi kısaca tanımak ve iklimini bilmek ülkeye hangi zamanlarda gitmenin daha doğru olacağını karar vermek için atılması gereken bir adımdır. İklimine bakacağımız zaman ülkenin genelde yağışlı olduğunu anlayabiliriz. Bu nedenle Mart Aralık ayları daha kuru olduğu için bu zamanlarda gitmek daha doğru olabilir. Dikkat edilmesi gereken yağışın en şiddetli olduğu anlardır ve bu anlarda ülkeye gidilmemesi gereklidir. Bu da Mayıs ve Kasım ayları arasında denk gelmektedir. Genel olarak ise ülkeye hakim olan hava nemli ve sıcak iklimdir diyebilir.

Ama yine de ülkede oldukça büyük kasırgaşar ve tropikal fırtınalar olmadığından yağışlı bir mevsim zamanı gitmek isteyen insanlara da bu yağışların geziyi engellmeyeceğini söylemek gerekir. Dilerseniz yağış turizmini de yapabileceğiniz ülkeler arasında yer almaktadır diyebiliriz.

Marshall adaları nerede nasıl gidilir sorusu için iklimin daha çok yağışsız olduğu Mayıs ve Kasım ayaları arası dışında gitmek en mantıklısı olacaktır. 33 eyaletten oluşan ülkede iki tane önemli şehir sayılabilir. Bu nedenl tursitik amaçlı gidecekseniz bu iki şehire ziyarette bulunabilirsiniz. Buralar ise Majuro ve Kwajalein olarak geçer.

İncele!  FİLİSTİN NEREDE NASIL GİDİLİR

Marshall Adaları Ekonomisi ve Sosyal Hayatı Nasıldır?

Genellikle ülke ekonomisini ayakta tutan bazı ürünlerden söz etmek mümkündür. Bunların başında da hindistan cevizi gelir diyebiliriz. Bunun yanı sıra ekmek meyvesi, ararotta ülke ekonomisine katkı sağlayan diğer ürünler arasında yer almaktadır. İhracat ürünlerinin başında ise balıkla ceviz yağı gelir.

Mutfak anlamında ülkeyi değerlendirirsek ve Marshall adaları nerede nasıl gidilir sorularının yanına bu adalarda neler yenir sorusunu da eklersek ülke mutfağının zengin olmadığını söylemek gerekir.çünkü temel olarak herkesin tükettiği iki üründen bahsedilir. Bunlar da pirinç ve balıktır. Kabuklu deniz ürünleri anlamında da zengin olan ülkenin bu gıdalar dışında tüketebileceğiniz çok fazla ürünü bulunmamaktadır. Hindistan cevizinin bol olduğunu söylemiştik ve bu nedenle çoğu yemekte bunun kullanıldığını da göreceksiniz.

Eğer turistseniz adada 3 aya kadar kalma hakkınız bulunur ve yeterli birikiminiz ile dönüş biletininiz göstermeniz bu süreç içerisinde yeterli olacaktır ve genelde bir problem çıkmaz. Ülkede hangi parayı kullanacağınıza gelirsek Amerikan Doları kullanacağınızı bilmelisiniz.  Genelde her yerde dolar geçmektedir. Marshall adaları nerede nasıl gidilir soruları aynı zamanda ülkede nelere dikkat edilmelidir sorularını da beraberinde getirmiştir.

Ülkede bazı ilginç detayları vermek gerekir. kullanacağınız bozuk paraların üstüne dikkatli bir biçimde bakarsanız Mariyn Monroe ve Neil Armstrong gibi ünlü insanların yüzlerini bu paralarda görebilmeniz mümkündür. Aynı zamanda bizim kullandığımız bikini kelimesinin de bu ülkedeki adalardan geldiğini bilmelisiniz.

Kültür olarak oldukça farklı bir yapılanma içerisinde olan Marshall Adaları pek çok kişinin gezi rehberi arasında yer almasa da doğal güzellikleri açısından ön plana çıkan ülkeler arasında yer almaktaır ve gezip görüldüğü zaman beğenilecek ülkelerden biridir.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ