Malta Nerede Nasıl Gidilir

6 Kasım 2016

Malta Nerede Nasıl Gidilir?

Malta Nerede Nasıl Gidilir Malta Cumhuriyeti olarak adlandırabileceğimiz Malta nerede nasıl gidilir sorularına maruz kalan ve ülkemiz insanları tarafından oldukça merak edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Güney Avrupa bölgesinde konumlanan ülke Sicilya’nın güneyin bulunur ve bir ada devletidir diyebiliriz. 3 büyük 2 küçük adadan oluşan ülkenin başkenti ise Valletta olarak gözükmektedir. Ülkede konuşulan resmi dillere baktığımız zaman Maltaca ve İngilizce konuşulduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca ülke parlementer Cumhuriyet sistemi ile de yönetilmektedir. Nüfusu ise 413,609 olarak gözükmektedir.

Malta’ya Hangi Zamanlarda ve Hangi Yollardan Gidilebilir?

Öncelikle Malta’nın iklimini analiz etmek gerekir. Ülke konumu da gereği tam bir Akdeniz ülkesidir ve Akdeniz iklimi yoğun olarak görülür. Kış zamanları oldukça sert ve serin geçen ülkede bu mevsimler şiddetli şekilde yağışlar da yağmaktadır. Yazlar ise daha kurak ve oldukça sıcaklık anlamında yüksek geçmektedir. En sıcak aylara baktığımız zaman ise temmuz ve ağustos dönemlerini söylemek doğru olacaktır. Ülke nisan ve ekim arasında her ne kadar sıcaklığı yüksek yaşasa da deniz meltemi bunu biraz olsun kırmaktadır diyebiliriz. Bu nedenle Malta nerede nasıl gidilir sorusuna hangi zamanlarda gidilir sorusu eklersek en uygun zaman tabiki de bahar dönemleri olacaktır. Bu ilkbahar da olabilir sonbahar da olabilir.

Malta’ya ülkemizden hangi yollarla gidilebilir sorusuna gelecek olursak öncelikle Malta’nın diğer Avrupa ülkelerine göre uçuş anlamında çok zengin olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Çünkü günlük uçuş anlamında oldukça zengin olan ülkede ülkemizden hem direkt hem de aktarmalı olarak çok fazla uçuş bulmak mümkündür diyebiliriz.

Malta Nerede Nasıl Gidilir - Malta Nerede Nasıl Gidilir

Malta Ekonomisi ve Sosyal Hayatı Nasıldır?

Malta nerede nasıl gidilir sorusuna yanıt aramak bu ülkenin hem ekonomik anlamda nasıl olduğunu hem de sosyal anlamda ne durumda olduğunu bilmeyi de gerektirecektir. Ekonominin ülkede yapı taşlarını gemicilik faaliyetleri oluşturur diyebiliriz. Bunda ada ülkesi olmasının etkisi oldukça fazladır. Bunun yanı sıra transit taşımacılık ve deniz sigortacılığı gibi denizden kaynaklı ekonomik etkenlerde de büyük bir payı vardır diyebiliriz.

İncele!  Türkiyeden Rusyaya nasıl vize alınır

Ülkede kısacası nakliyat, turizm ve bankacılık sayabileceğimiz temek ekonomik etkenlerdir. Aynı zamanda son yıllara bakıldığı zaman hizmet sektörü kendisini son derece geliştirmiştir ve yıllara oranlara turizm anlamında ülke büyüme yaşamaktadır. Balık çiftlikleri de yaygındır.

Malta’nın sosyal hayatına değinecek olursak sıcakkanlı insanlarından bahsetmeden geçmek haksızlık olur. Sıcakkanlı ve misafirperfer insanlar bizim kültürümüze oldukça yakındır. Ayrıca ülkenin popülaritesi de yıllardan yıllara artışa geçmiştir. Malta nerede nasıl gidilir sorusu da bu nedenle bu kadar sık olarak sorulmaya başlanmıştır diyebiliriz. Sanat anlamında da gelişime açık bir ülke olan Malta bir çok ödüllü festivale ev sahipliği yapar ve prestijli fim festivalleri düzenler.

Ülkenin yaygın olan ulaşım şekli ise otobüs ağıdır diyebiliriz. Ayrıca bu otobüsler Malta’nın sembolü haline geldiği için her yerde otobüs heykellerinden bulmanız da mümkündür.

Sebze ürünlerinin yaygın olduğu ve Akdeniz ikliminden kaynaklı olarak bir çok Akdeniz lezzeitne ev sahipliği yapan ülke festival anlamında da zengindir diyebiliriz. Çünkü ülkede her şehrin düzenlediği ayrı bir festival bulmak mümkündür. Bu festivallerin genel adı da Festa olmuştur. Festa denilen bu festivaller haftasonları yapılır ve ülkeye hangi zaman gitseniz bir festival bulmanız olasıdır diyebiliriz. Özellikle bahar zamanları ise karnaval zamanları olduğu için ülkede düzenlenen etkinlikler çok fazla sayıdadır ve ülke bu nedenle turistleri daha çok bahar aylarında almaktadır. Sadece festivalleri için bile gelen insan sayısı çoktur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ