Madagaskar Nerede Nasıl Gidilir

6 Kasım 2016

Madagaskar Nerede Nasıl Gidilir?

Madagaskar Nerede Nasıl Gidilir Madagaskar Cumhuriyeti diye de anılan Madagaskar nerede nasıl gidilir sorusundan önce ülkeyi tanımak ve temel anlamda nasıl yönetildiğini bilmek önemlidir. Dünyanın dördüncü büyük ülkelerinden biri olan Madagaskar Afrika kıtasına bağlıdır. Doğusunda Hint Okyanusu olan ülkede Mozambik Kanalı bulunur. Ayrıca bir ada ülkesi olduğu için sınırında bir ülke yoktur. Ülkenin başkentinin Antananarivo olduğunu söyleyebiliriz. Yarı başkanlık sistemi ile yönetilen ülke tahmini rakamlara göre de nüfus olarak 23.201.926’dır.

Madagaskar’a Hangi Zamanlarda ve Hangi Yollarla Gidilmelidir?

Öncelikle ülkenin ikliminden bahsetmek gereklidir. Coğrafi konumu gereği ülkede birbirinden oldukça farklı iklimler oluşur. Bu nedenle gidilecek zamanın da iyi ayarlanması gerekmektedir.

Kasım ve nisan dönemlerini baz aldığımız zaman ülkede oldukça sıcak ve yağmurların etkili olduğu havalardan bahsedilir.  Mayıs ve Eki dönemlerinde ise kurak iklimi olan ülkede soğuk havalar hakimdir. Aynı zamanda ada ülkesi olmasından kaynaklı olarak şiddetli olarak tropikal fırtınalara ve silikonlara maruz kalır. Madagaskar nerede nasıl gidilir sorusu için ülke sıcaklığını analiz etmek gerekirse genel olarak 25 derecede seyrettiğini söyleyebiliriz. Sıcaklıklar ülkenin kıyısında daha fazla artmaktadır. Fakat söylediğimiz gibi değişken olan sıcaklıklarından dolayı ülkenin sıcaklığı eksi derecelere de düşer. Bu nedenle gidilebilecek en uygun zaman nisan ve mayıs aylarını göstermektedir.

Gidiş yolu olarak ise tercih edilmesi gereken en mantıklı yol uçuş olacaktır. Direkt ve aktarmalı olarak burayı ziyaret edebileceğiniz gibi direkt uçuşlar sadece ülkenin başkentine yapılır.

Madagaskar Nerede Nasıl Gidilir - Madagaskar Nerede Nasıl Gidilir

Madagaskar Ekonomisi ve Sosyal Hayatı Nasıldır?

Ekonomik anlamda iyi bir ülke demek doğru olmaz. Fakat yine de ülke ekonomisini yıllar içinde geliştirmiştir diyebiliriz. Madagaskar nerede nasıl gidilir sorusu için incelenen ekonomik alt yapısını genellikle tarımsal ürünler belirler.

İncele!  Avrupa Ülkelerine Giderken Yanınızda Bulunması Gerekenler

Özellikle ülkede kakao, karanfil, kahve, pirinç, muz, fasülye, fıstık, vanilya ve şeker gibi tarımsal ürünler çok fazla yetiştirilir. Aynı zamanda kümes hayvancılığı anlamında da ülkenin ekonomisi gelişmiştir.

Ülkenin sosyal anlamda hayatını ele alacak olursak birbirinden oldukça farklı etnik kökenlere ev sahipliği yaptığını söyleyebiliriz. Hatta bu grupların her biri kendi inanışlarına göre yaşar ve ortak bir kültür oluşturmuşlardır. Ortak bir dilleri bulunur ve birbirlerinin inanışları farklı olsa da hoşgörülüdürler diyebiliriz. Geleneksel anlamda ülkenin dünya görüşünü yansıtan değerlerin başında dayanışma gelmektedir diyebiliriz. Bir de kutsal yaşam gücü adı verilen hasina kelimesi ülkenin değeri için önemlidir.

Madagaskar nerede nasıl gidilir sorusuna cevaben bilmeniz gereken kültürel unsurlardan biri de kesinlikle müzik olacaktır. İnsanların çoğu kendilerini bu ülkede müziklerle ifade ederler. Ülkeye özgü etnik müzikler vardır ve bunu her köşe başında duymak mümkündür. Geleneksel müzikler festivallerde de çok fazla kullanılır.

Madagaskar Festivalleri ve Yiyecekleri Nelerdir?

Hint okyanusu mutfağından etkilenen Madagaskar mutfağı aynı zamanda diğer ülkelerin lezzetlerini de alarak bir harman yaparak sunmuştur. Ülkenin en temel besin kaynağı ise pirinç olmuştur. Aynı zamanda mısır ve meyve çeşitleri de çok fazladır diyebiliriz. Alkolün de tüketildiği ülkede en çok rom içkisi olmak üzere bunun dışında bira ve şarapta çok sıklıkla tüketilir diyebiliriz.

Bir kaç önemli festivallere de ev sahipliği yapan ülkenin en önemli festivali ise Madagaskar Yeni Yılı Festivali’dir diyebiliriz. Bu festival Mart ayında kutlanır. Tabiki de bu festival dışında müziğin oldukça etkili olduğu ülkede sadece geleneksel müziklerin yapıldığı bir de festival bulunmaktadır. Kutlanan bu festivaller olduk.a renkli görüntülere sahne olduğundan çok fazla turist çeker diyebiliriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ