Lüksemburg Nerede Nasıl Gidilir

6 Kasım 2016

Lüksemburg Nerede Nasıl Gidilir?

Lüksemburg Nerede Nasıl Gidilir Lüksemburg nerede nasıl gidilir sorusunu cevaplamak adına ülkenin temel bilgilerinden bahsetmek gerekir. Dukalık sistemi ile yönetilen ülkenin aynı zamanda Avrupa’daki en küçük ülkelerden biri olduğunu söylemek gerekir. Yüzölçümü sadece 2586 km olmuştur. Başkenti ise ülkeyle aynı ismi taşıyan Lüksemburg’un nüfusu ise yüzölçümü gibi küçüktür. Yarım milyondan az insan yaşamaktadır. Anayasal krallık ve parlementer demokrasinin olduğu ülke son derece gelişmiş bir ekonomiye sahiptir.

Lüksemburg’a Hangi Tarihlerde Hangi Yollarla Gidilir?

Ülkenin küçük yüz ölçümüne rağmen oldukça elverişli bir iklime sahip olduğunu belirtmek gerekir. çünkü her mevsiz ziyaret edilebilecek bir ülke olan Lüksemburg her zaman farklı bir güzelliği ile ön plana çıkmaktadır. Fakat ülkenin ulusal gününü baz alacak olursak 23 Haziran gününün daha eğlenceli geçtiğini belirtmek önemlidir. Sokakları dolaşmak ve ülkenin her caddesine girmek istiyorsanız bunun için en uygun zaman yaz ayları olacaktır.

Lüksemburg nerede nasıl gidilir sorusu için ulaşım ağını iyi bir şekilde bilmek gereklidir. ülkemizden bir çok ülkeye olduğu gibi buraya da direk olarak uçuşlar bulunur. fakat hava yolunu kullanmak istemeyenler için farklı alternatifler bulunabilir. Bunlardan biri de tren ağını kullanmak olacaktır. Brüksel’e gidebilir ve buradan bir tren yolculuğu ile ülkeye varabilirsiniz. Üstelik bu tren yolculuğu süresi sadece 3 saatliktir. Ucuz uçuş yapmak istiyorsanız Almanya Frankfurt’tan uçuşlar bulabilirsiniz.

Lüksemburg Nerede Nasıl Gidilir - Lüksemburg Nerede Nasıl Gidilir

Lüksemburg Ekonomisi ve Sosyal Yaşamı Nasıldır?

Ekonomik anlamda oldukça iyi olan ülke ekonomisini hızla geliştiren ülkeler arasındadır. Kişisel milli geliri bir çok ülkeye göre yüksek olan Lüksemburg, nerede nasıl gidilir sorusuna bu nedenle bu kadar maruz kalmakta çünkü hayat standardı oldukça yüksek olmaktadır.

Ayrıca ülke küresel finans merkezi diye anılmasıyla da bilinir. Milli gelirin yüksek olduğunu belirtmiştik. Bunu rakamlarla ifade edecek olursak, Avrupa Birliği’ne üye olan ülkeler içerisinde ilk sırada geldiğini söylersek ekonominin boyutunu anlamış olursunuz. Bu nedenle Avrupa’nın kalbi lakabını da barındırmaktadır.  Aynı zamanda en önemli sigorta şirketleri de bura da barınmaktadır. Tarımda modern teknolojileri benimseyen ülkede sıklıkla üzüm, patates, tahıl yetişir.

İncele!  Lübnan Nerede Nasıl Gidilir

Sosyal yaşamına değinecek olursak kültür ve sanata düşkün olduğunu söylemek gerekir. ülkede sene boyunca çok fazla opera gösterileri, dans ve tiyatro gösterileri yapılır. Aynı zamanda ülkede oldukça büyük bir klasik müzik binası açılmıştır ve her sene oldukça büyük gösterilere ev sahipliği yapar. Lüksemburg nerede nasıl gidilir soruları aynı zamanda bu tür sanat etkinlikleri için de sık sık sorulmaktadır.

Lüksemburg Festivalleri Nelerdir ve Ne Zaman Yapılır?

Ülkenin en önemli festivallerinden biri sayılan Lüksemburg Festivali başka ülkelerden de pek çok konuk çeken ve oldukça eğlenceli geçen festivallerden biridir. Bu festival diğer ülkelerin aksine yazın değil ekim ayında başlar. Kasım ayına dek süren bu eğlenceli festival de çeşitli etkinlikler yapılır. Bale, caz ve resital gibi pek çok etkinliğin yapıldığı festivalden önce ülkede üzüm festivalleri de yapılır ve üzüm festivallerine hem katılım yoğundur hem de oldukça fazla önemsenir. Tüm bu etkinlikler ve sanatsal faaliyetler için de ülkeye sıklıkla turistler gelmektedir.

Tüm bu artılarının yanı sıra pahalı bir ülke olmasından kaynaklı olarak ülkede yaşamak ve gezmek için önemli bir bütçeniz olması gerektiğini bilmelisiniz. Eğer bir bütçe ayıramazsanız ülkede rahat bir şekilde bir şeyler yiyip içmek ya da konaklamak için büyük sıkıntılar çekebileceğinizi bilmelisiniz. Hayat standartları yüksek olan ülke pahalı bir ülkedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ