Los Angeles Gezilecek Yerler

Melekler şehri olarak da bilinen Los Angeles Kaliforniya eyaletindeki en büyük nüfusa sahip olan kenttir. Ayrıca Amerika birleşik devletleri genelinde de bu şehir New Yorktan sonra ikinci kalabalık şehir olmaktadır. Büyük okyanusun doğu kıyısında Kaliforniya da bulunan bu şehir hem gündüz hem de gece hayatı olarak ikiye ayrılmıştır. Gece ve gündüz hiç durmayan bu şehirde eğlence ve canlılık günün her saatinde yaşanmaktadır. İlk olarak 4 eylül 1781 yılında keşfedilmiş olan bu şehir zamanla sürekli olarak her alanda gelişme göstermiş ve en son olarak da dünya genelinde herkes tarafından bilinen bir ülke konumuna gelmiştir. Şimdi sizlere Los Angeles Gezilecek Yerler hakkında bilgi vererek olası bir Los Angeles tatiliniz için sizlere bilgi vermiş olalım.

Gezilecek Yerler

Downtown; Los Angeles şehrinin şehir merkezidir. Kısacası bu şehre gelen insanların ilk olarak bakması gereken bölgedir. Yüksek katlı binalar ve görkemli caddeleri ile sabah akşam gece her saat canlı olan bu yerleşim bölgesi dünya üzerinde en hareketli alanlardan birisidir. Sayısız reklam panoları ve sinema olanakları ile göz dolduran bu merkez şehre gelen turistleri daha ilk anda etkisi altına alır. Ayrıca nba maçlarının oynandığı ünlü staples center da şehir merkezinde bulunur. Bunun ile birlikte restoranları ile ünlü olvera caddesi ve modern sanatlar müzesi de bu merkez içindedir.

losangeles - Los Angeles Gezilecek Yerler

Hollywood; Los Angeles denilince akla gelen ilk yer olan Hollywood da bu şehre gelinince görülmesi gereken ilk yerler arasındadır. Los Angeles Gezilecek Yerler kapsamındaki en önemli yer olan Hollywood film yıldızlarının sinema televizyon ve film yıldızlarının yaşadığı el ve ayak izlerinin bulunduğu merkezdir. Kısa bir not oraya kadar gitmişken meşhur Hollywood yazısı ile de fotoğraf çektirmeden geri dönmeyiniz.

İncele!  Schengen Vize Nasıl Alınır

Disneyland; Walt Disney tarafından 1955 yılında kurulan Disneyland büyük küçük yaşta herkesin bildiği ve de sevdiği bir çizgi sinema markasıdır. Turistlerin gezi listelerinde ilk sıralarda olan bu yer birbirinden eğlenceli aktiviteleri ve dünyaca ünlü çizgi dizi kahramanları ile sizlere oldukça güzel bir eğlence ortamı sunmaktadır. Eğlencenin kalbinin attığı bu bölgeye kesinlikle gitmeniz gerekir.

Malibu; Los Angeles şehrindeki en temiz plajlara ve sahillere sahip olan Malibu kesinlik ile uğramanız gereken bir sahildir. Yılın her döneminde sörfçüler için eğlence alanı olan Malibu kedine has dokusu ve atmosferi ile yerli yabancı tüm halkı içine çekebilmektedir. Ayrıca bu plajdaki okyanusa sıfır olarak tasarlanmış ve yapılmış olan evleri ile de sizleri büyüleyecektir.

Universal Stüdyoları; sinema izleyicileri için belki de dünya üzerindeki en müthiş şehir olan Los Angeles sınırları içinde bulunan universal stüdyolarında yapılmakta olan turlara siz de katılabilirsiniz. Bu sayede çekilecek olan filmlerin seterine giderek buradaki çalışma alanını görebilir ve kamera arkasını sizlerde tadabilirsiniz. Amerikan filmlerinde yapılmış olan hileleri tur sonrasında sizlerde öğreneceğiniz için artık bu filmler eskisi kadar sizlere kaliteli gelmeyecektir. Bu yüzden çok fazla hile öğrenmemeye dikkat ediniz.

Beverly Hills; Amerika birleşik devletlerinin en pahalı şehri tabi ki de Los Angelestir. Ancak bu şehir merkezi içindeki Beverly hills yerleşim alanı da bunu aratmayacak derecededir. Tek başında bu şehirdeki tüm bölgeleri zenginlik açısından saf dışı bırakacak olan Beverly Hills şık ve göz alıcı villaları caddeler boyunca palmiye ağaçlarını ve de ünlü isimleri görebileceğiniz bir yerleşim alanıdır. Bu nedenle Los Angeles Gezilecek Yerler listenize burasını da eklemenizde fayda vardır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ