Londra Gezilecek Yerler

İngiltere ülkesinde başkent olan bu şehir 2000 yıldır tarihi ve de mimari açıdan tartışmasız olarak tüm dünya üzerindeki en güzide şehirler arasında yerini almaktadır. Her sene boyunca hem ülke içinden hem de ülke dışından dünyanın dört bir ucundan turistleri tatil için ya da gezme amacı ile gitmeyi tercih ettiği bu şehir eşsiz güzellikleri ve Londra Gezilecek Yerleri ile sizlere büyük imkanlar sunmaktadır. Gece ve gündüz ayrı ayrı bir çok alternatif seçenek dahilinde eğlenebilir ve kaliteli bir zaman geçirebilirsiniz. Şehir aynı zamanda modernize bir hal alsa da geleneklerini de atlamadan yaşamını sürdürmektedir. Şimdi siz değerli okurlarımıza Londra hakkında gidilip görülmesi gereken dünya harikası yerleri söyleyeceğiz.

Gezilecek Yerler

Big Ben ve Westminster Sarayı; 1512 yılında gotik bir anlayışa bağlı olan tasarım içinde yapılmış olan Westminster sarayı yani bir diğer adı ile parlamento binası ilk olarak uğramanız gereken yerdir. Bu binanın en temel göze çarpan özelliği ise hemen kenarındaki 106 metre uzunluğundaki saat kulesidir. İngiltere ülkesinin de simgesi haline gelmiş olan Big Ben 1858 yılında yapılmıştır.

Buckingham Sarayı; ilk olarak 1705 yılında kentte kalacak olan Buckingham dükünün emri için yapılmış olan bu saray sonrasında kraliyet ailesinin resmi konut ve çalışma ofisidir. Sade bir tasarım ile yapılmış olan bu saray oldukça şık ve zarif bir görünümdedir. 1837 yılından itibaren İngiltere de ki kraliyet ailesi için hizmete açılan bu sarayın içine gezi turları da düzenlenmektedir. Ağustos ve Eylül aylarında düzenlenen özel turlar yardımı ile bu sarayın içine girebilirsiniz. Her gün 11:15 te düzenlenen nöbet değişimi ise oldukça ilgi çekici izlenesi bir olaydır.

Tower bridge - Londra Gezilecek Yerler

Tower Of London; Londra Gezilecek Yerler arasında yer alan bu Londra kulesi kenti saldırılara karşı korumak amacı ile 1097 yılında yapılmıştır. Yüzyıllar boyunca cephane darphane kütüphane hapishane ve hayvanat bahçesi olarak kullanılan bu alan günümüzde oldukça güvenli bir şekilde korunmaktadır. İçinde kraliyet tacı vardır.

İncele!  Prag için Vize Nasıl Alınır

London Eye; 2000 yılını kutlamak amacı ile yapılmış olan bu yapı 135 metre uzunluğu ile bu alanda dünya üzerindeki en yüksek dönme dolaplar arasında yerini almaktadır. Bu dönme dolapta 1 tam tur 30 dakika sürmekte ve özellik ile de en tepedeyken şehrin manzarası da bir harika olmaktadır.

British Museum; 1753 yılında kurulmuş olan bu müze dünyanın en eski müzesi olması ile ünlüdür. Dünyanın hemen hemen her köşesinden toplanmış olan 6 milyon parçaya ev sahipliği yapan bu müze bir çok dikkat çekici eseri sergilemektedir.

Tower Bridge; Londra kentinin temel sembol yapıları arasında olan tower bridge 1894 yılında yapımı bitmiştir. Victoria dönemindeki önemli ve etkileyici mühendisliğin bir sonucu olan bu yapı Londra kulesine yakın olmasından dolayı bu adı almıştır. Köprü halkın yürüyüşüne açık olmak ile birlikte senenin belirli zaman aralıklarında özel bazı yürüyüşlerde gerçekleştirme imkanınız olabiliyor.

Oxford Street; sadece Londra ve İngilterenin değil avrupanın en hareketli alışver,ş caddesi olan Oxford caddesi şehrin en hareketli bölgelerinden birisidir. Cadde üzerinde yer alan en lüks ve gösterişli alışveriş merkezi ise Selfridges olmaktadır. Bir çok dünyaca ünlü markanın mağazasını bu caddede bulabilirsiniz.

Madam Tussauds Müzesi; Londra Gezilecek Yerler arasındaki bu bal mumu müzesi dünya üzerindeki bu alanda en ünlü müze konumundadır. Müze içinde dünyanın en büyük sanatçıları bilim adamları ve siyaset adamlarının bal mumlarından heykelleri vardır. Ayrıca müze içindeki diğer alternatif seçeneklerden de yararlanabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ