Kosgeb Yurtdışı Seyahat Desteği

İş kurmak ve işini büyütmek isteyenler için son derece mantıklı ve başarı ihtimali yüksek imkanlar sunan Kosgeb, her türlü firmanın büyümesine imkan tanımaktadır. Kosgeb yurtdışı seyahat desteği ile birlikte hem firmanızı küçük ve ortalama çaptaki pazardan çıkarabilir, hem de yurtdışıyla anlaşmalar gerçekleştirebilirsiniz. İçinde bulunduğumuz zamanda Kosgeb ile ilgili olarak elde edilebilecek en önemli bilgiler, firmaların her türlü bilgilerinin ve seyahatte yapılacak aktivitelerin dökümünü belirli kriterlere göre düzenlemesine yardımcı olmalarıdır. Her firma sadece kuruluş aşamasını tamamladığı için bu destekten yararlanamıyor. Destek programından yararlanmak için bazı temel şartlar bulunuyor.

Kosgeb Nedir Nasıl Çalışır?

Kosgeb ile birlikte destek programının yararlanılarak firmanın büyütülebilmesi için aranan ilk koşul Kosgeb veri tabanında bulunulmasıdır. İşletme sahibinin firmasını Kosgeb tabanına kaydetmesi ve daha sonra da işletmesi için KOSGEB birimine başvuru yapması, destekten yararlanmanın ilk koşuludur. Kosgeb yurtdışı seyahat desteği ile birlikte birçok özelliği kullanmaya başlayabilir ve işletmenin taahütnamesinin düzenlenerek kayda alınmasını sağlayabilirsiniz. Başvurunuzu işletme tarafından işletmenin sahibi yapmalıdır. Taahütname, görevli birimlerce incelendikten ve kayda alındıktan sonra destek alınmaya başlanabilir.

Kosgeb Yurtdışı Seyahat Desteği Nedir?

Yurtdışı seyahatinin yapılabilmesi için veri tabanına kayıt olunması gereken Kosgeb, kaydın yapılmasının ardından birçok ülke için seyahat imkanını yayınlayacaktır. Yakın zaman içerisinde birçok sektörde Türsab aracılığıyla yer alınacak ve gelişme kaydedilecek değerlerin gözetilmesine zemin hazırlıyor. Ulaşım giderleri, konaklama giderleri, bilet ücretleri ve seyahat için birçok önemli detay bu destek kapsamında giderlerin işletmeler tarafından karşılanmamasını sağlayıyor. Böylelikle firmalar hem geziye katılıp hem de maliyetin azaltılmasıyla birlikte tecrübelerini işlerine daha rahat yansıtabiliyorlar.

yurtdisiseyehat01 - Kosgeb Yurtdışı Seyahat Desteği

Kosgeb Yurtdışı İş Gezileri

Kosgeb’in yurtdışı gezilerinde tüm iş dünyasında yer alacak olan küçük kuruluşların sahipleri yer alabilir. Sektördeki güncel durumu görüntülemek ve yurtdışında bu tür çalışmaların ne şekilde ilerlediğini öğrenmek için ortalama 10 adet firmanın sahibi bu geziye dahil olabiliyor. Kosgeb yurtdışı seyahat desteği ile birlikte çalışmalarınızı zaman içerisinde sonuçlandırabilir ve bu sayede de her türlü veriye kısa bir sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Gezi kapsamında birçok rehberlik hizmetinden, fuar giriş ücretinden ve toplantı organizasyon giderlerinden Kosgeb’in gezide uyguladığı politikayla maliyeti düşürerek kazanç sağlamış olacaksınız.

İncele!  Yurtdışı Seyahat Gerektiren İşler

Kosgeb Yurtdışı İş Gezilerine Katılma Koşulları

Kosgeb’in iş gezilerine katılmak için sunduğu koşullar, gezinin çok daha başarılı bir şekilde sonuçlanmasına imkan tanıyor. Bu koşullardan bazıları arasında işletme temsilcisine ve işletme sahibine sunulan kriterler doğrultusunda işlem yapılabilmesini sağlıyor. Eğer Kosgeb yurtdışı seyahat desteği alınmak isteniyorsa, mutlaka iş gezileri programında en az iki aktivite yapılmalıdır. Bu aktiviteler meslek kuruluşları ile toplantı, yurtdışı fuar ziyareti, sanayi bölgesi, teknopark gezileri, fabrika gezileri, işletme görüşmeleri ve finans görüşmeleri seçeneklerinden herhangi iki tanesi olmalıdır. Firmanın büyüyebilmesi ve yurtdışı gezisinin başarılı sonuçlanabilmesi için işletme başına sağlanacak azami destek miktarı da belirlenebilecektir. An itibariyle her bir yurtdışı gezisinde destek miktarı 2000 Türk Lirası’na varan değerlere ulaşabiliyor.

Yurtdışı Seyahat Desteği Kapsamındaki Alanlar

Seyahat desteği kapsamında bulunan alanlarda hibe desteği imkanı da mevcut. Daha başarılı bir iş kurmak veya işini büyütmek isteyenler için hibe imkanı sayesinde %50 ila %60’a varan destek hibe oranından yararlanılabilir. Bunun yanısıra her yeni gezi için konaklama gideri, ulaşım gideri ve daha birçok seyahat giderini maksimum 2000 Türk Lirası olacak şekilde Kosgeb tarafından karşılanacaktır. Kosgeb yurtdışı seyahat desteği bu durumlardan dolayı her küçük ve orta büyüklükteki kurumun kullanması gereken desteklerden bir tanesidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ