Komorlar Nerede Nasıl Gidilir

11 Kasım 2016

Komorlar Nerede Nasıl Gidilir

Komorlar nerede nasıl gidilir bakınca burana Afrika’da Madagaskar ve Mozambik ile komşu olan bir ada ülkesi olduğunu görmekteyiz. Doğru adı Kamer Adaları’dır. 14. Yüzyılda bu adalara İslamiyet girmiştir. Bundan sonra halkın tamamı Müslüman olmuştur. Başkenti Moroni’dir. Ülke bir süre Fransız hakimiyetine yaşamıştır. En son yapılan referandum ile .ülke bağımsız hale gelmiştir. 1974 yılından beri ada ülkesi özgürdür.

Nüfusu

Nüfusu 2009 sayımına göre 798.00’dir. 1862 km yüzölçümü vardır. nüfusun yüzde yirmi dördü şehirlerde yaşar.

Önemli Şehirleri

Moroni: Komor Devleti’nin en büyük şehri ve başkentidir. Buradan batı Afrika ve Madagaskar’a ulaşım vardır. Kentin tarihi 10. Yüzyıla kadar gitmektedir. Grand Komore Adası’nın batı kesiminde bulunur. Şehir Zanzibar’daki ticari devamlılık için kurulmuştur. Moroni beach ve the Ancienne Mosquee du Vendredi’yi görebilirsiniz.

Mutsamudu: Burada da çeşitli otelleri görebilir ve bu büyük otellerde kalabilir ve deniz turizmini değerlendirebilirsiniz.

Komorlar Nerede Nasıl Gidilir - Komorlar Nerede Nasıl Gidilir

Din ve Konuşulan Dil

Komorların resmi dini islamdır. Yüzde doksan dokuzluk bir kesim Müslüman iken, yüzde birlik bir Hristiyan ve Hindu kesim vardır. Hristiyan kesim ise adalara Fransızlar tarafından yerleştirilmiştir. Bunlar katoliktir. Resmi olarak Fransızca ve Komoro Arapçası konuşulmaktadır.

İklim/ Ne Zaman Gidilir

Genel olarak ülke sıcak ve nemlidir. Kasım ayından marta kadar yağmurlar vardır. bunların nedeni de muson rüzgarlarıdır. Bu yüzden muson rüzgarlarını göz önünde bulundurarak tatil planlarınızı yapmalısınız. bunun dışında ülkeye istediğiniz zaman girişlerinizi yapabilir ve farklı plajları değerlendirebilirsiniz. Tropikal yağmurla sene içinde ortalama olarak 100 milimetreden az olmamaktadır. Sıcaklık 20 ile 30 derece arasında değişir. Bütün sene boyunca sıcaklıklar aynıdır.

Gezilecek Yerler

Komorlar nerede nasıl gidilir ve gezilecek yerleir neler bakalım. Hint okyanusunda meydana gelmiş olan volkanik hareketleri görebilirsiniz. Hatta hala aktif olan Moouth Karhlaa yanardağı burada yer alır. Deniz turizmini seviyorsanız, bundan faydalanabilirsiniz. Başkent moronş’de çeşitli tarihi yerleri görebilirsiniz. ülke genelinde alışveriş yapmak isterseniz çok fazla seçeneğiniz olmamakla birlikte, Moroni’deki Volo Volo Pazarı’nı görebilirisiniz. Burada çeşitli esanslar baharatlar, deniz kabuğundan yapılmış olan eşyalar ve Hindistan cevizinden yapılan ürünleri alabilirsiniz. Güzel plajlarda vakit geçirebilirsiniz. Özellikle en çok Moroni beach tercih edilmektedir.

İncele!  Bolivya Nerede Nasıl Gidilir

Tarihi Yerleri

Tarihi yerler konusunda turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği yerleri değerlendirmelisiniz. The Ancienne Mosqu E Du Vendredi Camii bunlar arasında yer alır.

Gece Hayatı

Ülkede gece hayatı çok aktif değildir. Yine de alkol tüketebileceğiniz yerler bulabilirsiniz. Buraya gitmeden önce alkollü mekanların az olduğunu bilmelisiniz. Çinli tüccarlar ve Hintliler Güney Afrika birasının yanı sıra Fransa şarapları da satmaktadır. İçki servis silen mekanlar görebilir ya da içkilerinizi bu şekilde satın alabilirsiniz.

Ne Yenir/ Ne İçilir

Ülkenin çok zengin bir mutfak kültürü yoktur. Etkileşim nedeni ile Fransız ve Arap kültürü mutfağından bazı örnekleri görebilirsiniz. ülkede tropikal meyveler yetiştiği için, bunları bolca tüketebilirsiniz. Fransız şarapları, Avrupai restaurantlarda bulunmaktadır. Standart ada ülkelerinde olan balık kültürü burada da bulunmaktadır. Yemeklerin pişirme şekilleri farklıdır. Afrika ülkeleri mutfağından bazı yemekleri de görebilirsiniz. Yine de çok fazla seçeneğinizin olmadığını söylemek isteriz. Bu yüzden bulduğunuz tropik meyveleri ve sebzeleri de değerlendirebilirsiniz.

Nasıl Gidilir

Komorlar nerede nasıl gidilir, buna başkent üzerinden bakalım. Başkent Moroni’ye yakın bir havalimanı vardır. Uluslararası anlamda ulaşım bu alan ile sağlanmaktadır. Adalar arasında deniz ulaşımı vardır. İç ulaşım için de üç tane havalimanı vardır. Ulaşım oldukça uzun sürmektedir. Aynı zamanda vize için başvuru yapmanız gerekir. Ülkeye direkt uçuş yoktur. aktarmalar dahil 25 ile 27 saat arasında uçmak zorunda kalabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

  1. mohamed dedi ki:

    komor adaları bağımsız 1974 değil 1975 teşekkürler ve komor adaları ile ilgili birşey istiyorsanız buradayım seve seve yaparım sizin için arkadaşlar facebook hesabım bu mohamedtoılha

BİR YORUM YAZ