Katarda Gezilecek Yerler

1940 yıllarında ekonomisi sadece balıkçılık ve inci avcılığına bağlı olan Katar toprakları içinde keşfedilen petrol ve ardından da keşfedilen doğal gaz rezervleri nedeni ile kaderi bir anda değişmiştir. Bu kapsamda şu an ise dünyada en zengin 3. Ülke konumundadır. Ayrıca bu ülkenin 2 milyon 269 bin gibi bir nüfusu olmasına karşın bunlardan sadece 278 bini Katarlıdır. Başkent Doha da sokaklara çıktığınızda tüm dünyandan bir çok kültürdeki insanları görebilmeniz mümkündür. Kimisi çalışmak için bu ülkeye gelmişse kimisi de bu ülkenin doğal güzelliklerini görmek için gelmiştir. İşte bu durumda hemen akıllara Katarda Gezilecek Yerler nerelerdir sorusunu getiriyor. İşte bu konuda biz siz değerli okurlarımız için bir yazı dizisi hazırladık ve ülke içindeki gezilecek yerler hakkında bir liste hazırladık.

Gezilecek Yerler

Corniche; Dohanın en sevilen ve belki de en uzun mesafeli bir sahil caddesidir. 7 kilometre boyunca uzanan bu sahil caddesinde dilediğiniz gibi yürüyüş yapabilirsiniz. Dhow adı verilen geleneksel katar teknesi ile bu sahilde bir gezintiye de çıkarak hem West Bay ın çok güzel görüntülerini fotoğrafla çekebilir hem de muhteşem Doha kentini daha net ve güzel bir manzara eşliğinde izleyebilirsiniz.

West Bay; Katarın başkenti Doha kentinin silüetini oluşturan bir bölgedir. Ayrıca burası turistler tarafından da gökdelenler bölgesi olarak da bilinir. Büyük bir mimari başarının sonucunda yapılmış olan bu tüm gökdelenlerin arasındaki güneş kesici paneli ile de dikkatleri çeken Doha kulesi vardır. Bu kule aynı zamanda tam 125 milyon dolara mal olurken yapımı ise 7 yıl sürmüştür.

Souq Waqif; Katarda Gezilecek Yerler arasında belki de sosyallik bakımından Katarın en güzide bölgesidir. Başkent Doha da bulunan bu yer ayrıca bu ilde yaşayan insanlarında buluşmaları için ortak noktaları olmaktadır. Labirent misali sokak ve caddelerde her türlü restoran kafe hediyelik eşya dükkanları ve daha bin bir çeşit dükkanı bu bölgede bulabilirsiniz. Otantik bir dokusu sayesinde de sıkılmadan gezebileceğiniz ve bu sırada da bir çok turist görebileceğiniz bir yerdir.

İncele!  Dubai Gezilecek Yerler

The Pearl Qatar; 400 hektar büyüklüğünde olan bu adalar tamamen insan yapımıdır. Ayrıca da başkent Dohanın en pahalı yerleşim alanı burasıdır. Gökyüzünden buraya bakıldığı zaman içinde inci olan üç istiridye şekli ile de oldukça şık bir şekilde tasarlanmıştır. Dünyaca ünlü restoran ve giyim mağazaları ile otelleri de bünyesinde barındıran bu ada 2018 yılında tamamen bitecektir.

katarda gezilecek yerler - Katarda Gezilecek Yerler

Museum Of İslamic Art; Girişi ücretsiz olan bu müze hem dış tasarım hem de iç tasarım bakımından kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. 1980 yılından beri katar kraliyet ailesinin Hindistan İspanya Türkiye gibi daha bir çok ülkeden almış olduğu tarihi hediyelik eserlerin sergilendiği bu müzeyi görmenizi tavsiye ediyoruz.

Al Maha Mabeti; Burası aslında bir çöldür. Ancak bu çöl içinde Katar ülkesinin sembolü haline gelmiş olan Arabistan oriksi vardır. Arabistan oriksi nesli tükenmekte olan bir beyaz antiloptur. Onu görmek için bile bir çok turist sene içinde bu çöle gezi yapıyor.

Villago; Bir alışveriş merkezi olan villago kesinlik ile görülmesi gereken yerlerden birisidir. Katarda Gezilecek Yerler arasında yer alan bu alışveriş merkezi rengarenk bir şekilde dizayn edilmiştir. Rengarenk işyerleri ve tavanına da gökyüzü havası verilerek tasarlanmış olan bu alışveriş merkezinde bir çok ünlü markanın mağazalarını bulabilirsiniz. Ayrıca bazı bölgelere de bilerek gece hayatı imajı verilmiştir. İçindeki suni nehirde gondollarla da gezme imkanınız vardır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ