Japonya Gezilecek Yerler

Yıllar geçtikçe ekonomik olarak ve teknoloji olarak çok iyi gelişen ülkelerin başında gelen Japonya çok sayıda turisti ağırlar. Ülkemizde de oldukça tercih edilen ülkede, aynı zamanda vize işlemlerinde zorlu prosedürler uygulanmaz. Genellikle rehberlerle yapılan ziyaretlerde şehir turlarının yanı sıra eğlence mekanlarına da ilgi büyüktür. Japonya Gezilecek Yerler arasında yer alan birçok tarihi mekan bulunur ve ülkede turizm iyi bir potansiyele sahiptir. Bunun yanı sıra Japon mutfağının da popüler olması sebebiyle büyük işletmeler bulunur. Ayrıca turistik gezilerin dışında, Erasmus yöntemiyle de çok sayıda öğrenci Japonya’ya giderek burada yer alan üniversitelerde eğitimlerine devam ederler.

Japonya’da Görülmesi Gereken Gözde Yerler

Fushimi İnari Tapınağı; Kyoto şehrinde bulunan tapınağa tırmanma keyfini yaşayabilirsiniz. Ayrıca tarihi tapınağın büyülü etkisiyle birlikte yer alan işletmelerde kahve içme imkanı da bulunur.

Japon Alpleri; Ülkenin sıradağlarının olduğu bu bölgede eşsiz bir manzara deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca dağcılık sporuyla ilgilenenler içinde oldukça özel ve ilgi çekici bir konuma sahiptir.

Kii Dağlarında Bulunan Hac Yolları; UNESCO tarafından dünya mirası olarak adlandırılan bu tarihi mekan mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alır. Doğal öneminin yanı sıra harika manzara alternatifleri sayesinde huzurlu zaman geçirebilirsiniz.

Tsutenkaku; Osaka kentinde bulunan bir gözlem kulesi Eyfel kulesinden esinlenerek inşa edilmiştir. Özellikle yabancı turistlerin yoğun ziyaretleri bulunduğundan oldukça hareketli bir bölgedir.

Kyoto Kulesi; Kyoto şehrinde yer alan bir diğer gözlem evidir. Bir otelin üzerine inşa edilen kule şehrin simgelerinden birisi olarak da bilinir. Özellikle bu kuleyi yakından görmek isteyen turistler bu otelden rezervasyon yaptırırlar.

Kitanomaru Park; Tokyo’da yer alan ve oldukça kalabalık olan bu park en büyük park olma özelliğine sahiptir. Ayrıca meşhur Imperial Palace kalesi de bu park içerisinde bulunur.

İncele!  Ukrayna’ya Nasıl Ulaşabilirim?

Fuji; Fuji Dağı ile özellikle trekking ile ilgilenen kişiler tarafından popüler oaln bir yerdir. Ayrıca etrafında yer alan eğlence parklarına da kolayca ulaşabilirsiniz.

Japan buyuk - Japonya Gezilecek Yerler

Japonya’da Sosyal Hayat

Turist olarak giden kişilerin ortak deneyimlerini paylaştıkları bloglarda, özellikle ülkenin temiz olmasıyla ilgili paylaşımlara yer verilir. Her sokağın tertemiz bir görüntüye sahip olduğu ve hiç bir şekilde sokaklarda çöp olmadığı vurgulanmıştır. Toplum kuralları gereği toplu taşımalarda telefon kullanımı yasaktır ve sokaklarda yemek yenmesi görgü kurallarına aykırı bir davranıştır. Aynı zamanda kamuya açık alanlarda da etrafınızdaki rahatsız edecek kadar yüksek sesle konuşmak nezaket kurallarına aykırıdır. Cafe ve restaurant gibi işletmeler geç saatlere kadar hizmet verir ve aynı zamanda dünya mutfağına da yer verilir. Bunun yanı sıra Tokyo’da İstanbul’da olduğu gibi hareketli bir gece hayatı bulunmaz, ancak akşam yemekleri için güzel işletmeleri bünyesinde barındırır. Japonya Gezilecek Yerler arasında özellikle manzara eşliğinde zaman geçirmek isteyenler için belirli alternatif mekanlara rastlanabilir.

Tokyo’da Yemek Kültürü

Oldukça kalabalık ve hareketli bir şehir olan Tokyo’da dünya mutfağına da yer verilmiştir. Ancak turistler tarafından özellikle Japon yemekleri tercih edildiği için öne çıkan bazı restaurantlar bulunur. Herkesin zevkine hitap edebilen yemekler arasında ramen, suşi, balık gibi alternatifler yer alır. Ayrıca et ve tavuk yemeklerinin de yer alması sebebiyle yemek konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ayrıca sokak yemekleri yapan kişilerden de değişik yemek çeşitlerine de rastlayabilirsiniz. Ancak yemeden önce mutlaka araştırmalısınız çünkü böcek yemekleri de Japon kültüründe önemli bir yere sahiptir. Japonya Gezilecek Yerler arasında yer alan tarihi mekanların yanı sıra eğlence parklarında da keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ