Jamaika Vize İstiyor mu?

Jamaika Vize İstiyor mu?

Jamaika vize istiyor mu sorusu bu ülkeye gitmek isteyen pek çok vatandaşımızın merak ettiği bir konudur. Jamaika’ya gitmek isteyip de bu konuda tereddüt edenler için cevabımız hayır. Jamaika Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat sırasında vize talep etmiyor. Rahatça vizesiz gidip seyahat edebiliyorsunuz.

Jamaika Seyahati

Jamaika Amerikalar’da yani Amerika kıtasında Karayipler’de bulunur. Sıcak ya da ılıman bir iklimi vardır. Ada ülkesi olması sebebiyle de iklimi ılıman olan Jamaika doğa harikası ülkelerden biridir. Aynı zamanda bir ada ülkesi olması onu daha da çekici hâle getirmektedir. Kristof Kolomb bu adayı 15. Yy.da keşfettiğinde burası için “Gözlerin gördüğü en güzel ada.”tabirini kullanmıştır. Ünlü sanatçı Bob Marley’in de doğduğu yerdir.

Jamaika Vize istiyor mu3 - Jamaika Vize İstiyor mu?

Vize Olmadan Gidilebilecek Ülkeler Hangileridir?

Yurt dışı seyahatlerinde en çok sorun teşkil eden konu vize konusudur. Yine Jamaika seyahati yapmak için de öncelikle Jamaika vize istiyor mu sorusunun cevabı aranıyor. Çünkü bu durum ayrı bir uğraş gerektiriyor. Hâlbuki vize istemeyen ülkeler gezip görmek için daha uygun oluyor. Vize sürecini geçirmek istemeyenler için sorunsuz bir şekilde yurt dışı gezisi geçirmek mümkün. Bunun için dünya üzerinde farklı kıtalarda vizesiz giriş yapabileceğiniz ülkeler bulunuyor. Tabi bu ülkelerin kendilerine göre bir gün sınırı da var. Ancak gezip görmek için size yeterince zaman tanıyorlar.

En çok talep gören yerlerden biri de Avrupa’dır. Avrupa ülkeleri gezilip görülecek yerler olarak en çok ilgi gören ülkelerdendir. Bazı ülkelerde Schengen sorunu ile karşılaşıyorsunuz. Vizesiz giriş yapamıyorsunuz. Schengen vizesi Avrupa Birliği ülkeleri için geçerli bir vizedir. Bu ülkelere giriş için vize gerekiyor. Ancak Schengen vizesi olmadan da Avrupa seyahati yapabilirsiniz. Pek çok Avrupa ülkesine ve Balkan ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Bunun için bu ülkelerin Avrupa Birliği ülkeleri olmaması yeterlidir. Bu ülkelerin arasına; Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Sırbistan, Makedonya, Karadağ, Moldova, Rusya gibi ülkeler yer alıyor. Bu ülkelere rahatça gidip seyahat edebilirsiniz. Pek çok doğa harikasını ve tarihi güzellikleri bu seyahatlerle keşfetmeniz mümkün. Dünyaca ünlü şehirleri ve doğa harikalarını gidip görebilirsiniz. Ayrıca Bosna Hersek gibi tarihi bağlarımız olan ülkelerde geçmişten kalan eserleri tarihi güzellikleri keşfedebilirsiniz. Ortak tarihimizi bu ülkelerin tarihi güzelliklerinden seyredebilirsiniz.

İncele!  Amerika Vize Başvurusu

Jamaika Vize istiyor mu2 - Jamaika Vize İstiyor mu?

Amerikalar

Jamaika vize istiyor mu sorusu Amerikalar’da pek çok ülke için de sorulabilir. Çünkü Jamaika da Amerikalar bölgesinde yer alıyor. Jamaika’nın ülkemiz vatandaşlarından seyahat sırasında vize istemediğini söylemiştik. Bu doğa harikası ada ülkesinin yanında başka Amerika ülkelerini de görmek isteyebilirsiniz. İşte görmeyi isteyebileceğiniz Amerika ülkeleri:

Arjantin: Arjantin, bölgenin en ünlü ülkelerinden biridir. Özellikle tango deyince akla Arjantin gelir. Size verilen 90 gün sınırını aşmadan Arjantin seyahati yapabilirsiniz.

Dominik Cumhuriyeti: Burası Orta Amerika’nın en gelişmiş ve ekonomik anlamda en ileri olan ülkesidir. Ayrıca denizi ve sahilleriyle meşhur olan bu ülke turistlerden tarafından ilgi görmektedir. Dominik Cumhuriyeti’ne gidebilmek için havaalanına vardığınızda turist kartı almanız gerekiyor. Hem gidiş hem dönüş sırasında bir miktar para ödüyorsunuz.

Kolombiya: Ünlü yazar Gabriel Garcia Marquez’in de ülkesi olan Kolombiya doğa harikası bir yerdir. 90 gün sınırı olan ülkelerden biridir.

Peru: Peru en çok ilgi gören dünya harikası ülkelerden biridir. 90 gün sınırı bulunuyor.

Meksika: Meksika, Maya tarihi ve dünyaca ünlü mutfağı ile tanınıyor. Bu ülkeye giriş ve çıkışlarda 30 günlük süreye dikkat etmeniz gerekiyor.

Görüldüğü gibi Jamaika vize istiyor mu konusunda vizesiz gidilebilecek pek çok Amerika ülkesi de bulunuyor. Yukarıdaki ülkelere gitme kararı almadan önce bu bilgilerin değişebileceğini de göz önünde bulundurarak konsolosluklardan bilgi almanız önerilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ