İzmir’e Yakın Gezilecek Yerler

İstanbul ve Ankara dan sonra gelen üçüncü büyük kentimiz olan İzmir, hem içerisinde bulunan gezme yerleri ve etrafında bulunan tatil yerleri ile yaz kış çok sayıda ziyaretçi almaktadır. İzmir yaşanması ve kafa dinlemesi en iyi şehirlerden biri ve başında gelir. İzmir’e Yakın Gezilecek Yerler dışında, şehrin içerisinde de insanı bağlayan çok sayıda alternatif bulunur. Burada yaşama için sizlere nedenler sunacak olursak, denize yakın olması ve kıyıda bulunan otantik mekanları, çok gezme ve park alanlarını yan sıra da ferah olması ve havanın çok temiz olması, eski binalar ve el değmemiş yapıtların olması, şehrin her yerinde her türlü ulaşımın olması ve trafiğin çok olmaması, düzenli bir yapılanma alt yapı ve düzgün işleyen raylı sistemi, Ormanları ve yeşillik alanların çok olması, yemekleri, şehrin sessizliği ve gece hayatının güzellikleri, ayrıca da kolay yaşanacak bir şehir olması burada yaşamı kolaylaştırır ve buranın yaşanacak en iyi şehirlerinde biri olmasına etken olmaktadır. Öncelikle İzmir içerisinde bulunan turistik alanları ve gezilecek yerleri söyleyelim.

İzmir İli ve Turistik Yerleri

Konak ilçesinde mezarlık başı semtinden başlar ve konak meydana kadar uzanan Kemeraltı ticaret yolu, Abdülhamid’in tahta çıkışını kutlamak için yapılan İzmir saat kulesi, Key Museum otomobil fuarı, Resim ve heykel müzesi, Hayvanat bahçesi, Tarih ve sanat müzesi, Arkeoloji müzesi, dolay olarak oluşan kuş cenneti, İnanılmaz derecede güzel Atatürk müzesi, Konaklı yalı Cami, Atatürk anıtı, Agora açık hava müzesi, kadın müzesi, Radyo ve TV demokrasi müzesi gibi yerler bulunmaktadır. buraları tarihi mekanlar ve İzmir içerisinde bulunan, yıl içerisinde çok sayıda ziyaretti kabul eden yerlerdir. İzmir’e Yakın Gezilecek Yerler ise tatil ve senelik izinlerinde gelen turistlerin akınına uğramaktadır. Havası ve yaz aylarının, güneşin iyi ısıttığı bu şehir, gezicilerin uğrak yerleri olmaktadır.

İncele!  Hollanda Vize Randevusu Nasıl Alınır

kirkinca hotel sirince 551404240748301 buyuk - İzmir'e Yakın Gezilecek Yerler

Yakınlarda Bulunan Güzel Yerler ve Mekanlar

Karaburun; el değmeyen ve yeşil kalan yerlerden birisidir. Burası İzmir merkezine 105 kilometre mesafededir. Sessiz ve rahat bir nefes almak isteyenler için biçilmiş kaftan.

Urla; Burası yarımada merkezinde bulunur. Merkeze uzaklığı ise 53 kilometredir. Yazın ve kışın olmak üzere, istediğiniz zaman gelip, gezmek ve konaklamak için kullanabilirsiniz. Kahvaltı ve yemekleri ile meşhur bir yerdir.

Kuşadası; Bölgede bulunan güzel ve yazlık bir adadır. Burası eskiden en iyi tatil beldesi idi.

Tire; Merkeze 80 kilometre uzaklıkta olup orman içerisinde bir alış veriş yeri olarak bilinir. İçerisinde aldığınız her şey doğal ve bitkisel ürünlerdir.

Gölcük; Meydana 130 kilometre. Ülkemizin en eski yerleşim yerlerinde birisi. Burası boğazın tam dibinde ve dağların arasına tam yazlık bir yerdir.

Birgi; Bozdağlar yamaçlarında olan bir yerdir. Dokusu ve kültürü ile ziyaretlerinizi bekler.

Gelelim en can alıcı yerler ve her yıl binlerce turisti ağırlayan favori yerlerin tanıtımlarına.

Yakınlarda Bulunan Popüler Yerler

İzmir’e Yakın Gezilecek Yerler arasında en önemli yer de Çeşme; Burası yıllardır ülkenin turizm cenneti olarak bilinir. 80 kilometre uzaklıktadır. Ege denizinin en iyi tarafında, kaliteli ve sıcak plaj kumları, temiz denizi ve otelleri, kamp yerleri, çok kolay ulaşımı bulunmaktadır. Şehrin içerisinde de trafik bulunmamaktadır. Bir diğer yer de Ilıca; Burada tam iki kilometre uzunluğunda bir plaj bulunmaktadır. bir diğer özelliği de deniz içerisinde kaynayan suyun olması ve termal havuz gibi hizmet vermesi. Son olarak da Alaçatı; burası çeşmeye de yakın bir yerdir. En iyi özelliklerinde birisi de evlerin eski taş evler olması.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ