İsviçre nerde nasıl gidilir

14 Kasım 2016

İsviçre nerde nasıl gidilir?

İsviçre nerde nasıl gidilir sorusuna yanıt ararken ilk olarak İsviçre’den bahsedelim. Batı Avrupa’da yer alan ülke Almanya, Fransa, İtalya ve Avusturya ile komşudur. Denize kıyısı olmayan ülkede Alpler oldukça geniş yer kaplamaktadır. Ülke zengin ülkelerin başında gelmektedir. Halkı bu açıdan son derece şanslıdır.

Nüfusu

İsveç nerede nasıl gidilir sorusuna yanıt bulmadan önce nüfusuna bir değinelim. Ülke nüfusu ortalama 8 milyon civarındadır ve oldukça fazla göç alan bir ülkedir. Nüfusunun büyük çoğunluğu bu göçlerle artmakta olan ülke de Türk göçmen sayısı da bir o kadar fazladır.

Önemli Şehirleri

İsviçre şehrinin önemli şehirlerinin başında başkenti Bern gelmektedir. Eski tarihi bir şehir olan Bern ülkenin dördüncü büyük şehridir. Şehrin resmi dili Almancadır. Her mevsim yağışlı olan şehri ziyaret için Mayıs, Haziran aylarını tercih edebilirsiniz.

Bir diğer önemli şehir olan Zürih ülkenin en büyük şehri iken aynı zamanda ekonomik ve kültürel anlamda da oldukça önemli bir yere sahiptir.

Din ve Konuşulan Dil

İsviçre’de resmi bir din bulunmamaktadır. Desteklenen din gruplarının yer aldığı ülkede Roma Katolik, eski Katolik ve İsviçre reform kiliseleri desteklenmektedir.

İsviçre nerde nasıl gidilir1 - İsviçre nerde nasıl gidilir

İsviçre’de Kabul Edilen Resmi Diller Nelerdir?

İsviçre nerde nasıl gidilir İsviçre’de kabul edilen dört adet resmi dil bulunmaktadır. Bunların başında Almanca gelirken diğer diller Fransızca, İtalyanca ve Romansçadır. Ülkede Almanca oldukça yaygın olarak kullanılan dillerin başında gelirken hemen ardından Fransızca gelmektedir.

İklim/ Ne Zaman Gidilir

İsviçre nerde nasıl gidilir sorusuna cevap bulduktan sonra ne zaman gidilir sorusuda önem kazanmaktadır. Ilıman bir iklime sahip olan ülkeyi ziyaret etmek için genellikle Mayıs , Haziran, Temmuz, Ağustos ayları tercih edilebilir.

Gezilecek Yerler

İsveç’te gezilecek yerlerin başında başkenti Bern gelmektedir. Ülkenin en büyük şehri olan Zürih’i de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Cenevre, Luzern, Lozan ki tarihi anlamı olan bir şehirdir, Basel, Interlaken gezip görebileceğiniz diğer şehirlerin arasında yer almaktadır.

İncele!  Kuzey Kore Nerede Nasıl Gidilir

Tarihi Yerleri

İsveç’te tarihi mekanlar olarak ilk olarak tavsiye edilen İsviçre Alpleridir. Cenevre gölü de gezinizde olması gereken mekanlar arasında yer alırken Bern Alpleri, Ren şelalesini de görmeden ülkeden ayrılmayın deriz. Mount Pilatus ve Chillon şatosu da önemli yerler arasındadır.

Gece Hayatı

İsviçre’de gece hayatı için çok şık ve nezih mekanlar bulabilmektesiniz. Ülkenin gece hayatında eğlenmenin bedeli ise biraz pahalı olmaktadır. Bunu göz önünde bulundurarak yanınızda biraz fazla para ile ülkeyi ziyaret etmenizde fayda var.

Ne Yenir/ Ne İçilir

Oldukça zengin bir mutfağa sahip olan İsviçre’de her bütçeye uygun olan yemek çeşitlerini bulmanız mümkün. Özellikle Cenevre farklı ve güzel restoranlarıyla bilinen bir şehridir. Çikolata ülke için oldukça önemlidir. Uzun dönemlerden beri üretimi yapılmakta ve ülke tanıtımında önemli bir role sahip olmaktadır. Fondü, raklet, rösti gibi yemekler ise ün yapmış yemeklerden bazılarıdır.

İsviçre’de En Yaygın İçecek Nedir?

İsviçre’nin en önemli içkisi şaraptır. Üzüm çeşitlerinin bol olduğu ülkede beyaz şaraplar ön plana çıkmaktadır.

Nasıl Gidilir

İsviçre nerde nasıl gidilir sorusunun son noktası gitme kısmına geldik. Bu ülkeye gidiş için normal pasaport sahipleri vize işlemlerini yaptırmak zorundadır. Vizesiz ülkeye giriş yapılamamaktadır. Özellikle İstanbul ve İzmir ülke için uçak seferlerini kullanabilirsiniz. Aktarmasız olarak 1.5 saatte ülkeye varmaktadınız. Hem rahat hem de hızlı bir şekilde ülkeye ulaşmak için en kolay yoldur. Karayolunu a seçebileceğiniz ulaşım şekli yorucu olacağı için çok fazla tavsiye edilmemektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ