İstanbul’da Gezilecek Yerler Gece

İstanbul tarihi dokusunun ve jeopolitik öneminin yanı sıra, aynı zamanda lüks mekanlarında bulunması sebebiyle her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapar. İstanbul’da Gezilecek Yerler Gece hayatı bakımından oldukça hareketlidir ve çok sayıda mekan turizmin gelişmesine katkıda bulunur. Gündüz gezilen tarihi eser ve müzelerin ziyaret edilmesinin ardından, geceleri de özellikle İstanbul manzarasına sahip mekanlar tercih edilir. İstanbul hareketli bir gece hayatı olması sebebiyle, yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen iller arasında yer alır. Son dönemlerde ülkemize olan saldırılara rağmen, eşsiz güzelliği sayesinde hala birçok kişi tarafından tercih edilmeye devam eder.

Popüler Gece Mekanları

Kız Kulesi; Üsküdar ilçesinde bulunan ve İstanbul’un simgeleri arasında yer alan Kız Kulesi olağan üstü bir manzaraya sahiptir. Kıyıdan özel kayıklarla mekana giriş gerçekleştirilir ve akşam yemeği için harika bir fikirdir. Ancak yaşanan yoğunluk sebebiyle gidilmeden önce rezervasyon yaptırılması tavsiye edilir.

Kadıköy Barlar Sokağı; Anadolu yakasında bulunan ve sokaklarda yer alan bar ve cafelerin bulunduğu bölgede eğlence sabaha kadar devam eder. Her işletmenin kendisine özgü mutfağı ve eğlence anlayışı vardır. Herkesin zevkine hitap edebilecek kaliteye sahip mekanlara ulaşım da kolaydır.

İstiklal Caddesi; tüm medeniyetlere ev sahipliği yapan Beyoğlu hala dünyaca ünlü mekanlar arasında bilinir. Popüler mekanlarının yanı sıra aynı zamanda sokak aralarında bulunan eğlence mekanları ile de oldukça hareketlidir. Sabaha kadar ulaşım araçlarının bulunması sebebiyle de sıkça tercih edilir.

Galata Kulesi; İstanbul’un tüm manzarasına hakim olan ve geçe saatlere kadar hizmet veren işletmeler bulunur. Aynı zamanda taksime yakın olması sebebiyle de büyük ilgi görür. İstanbul’da Gezilecek Yerler Gece mekanları arasında favori bir öneme sahip olan kule, fotoğrafçılık alanı ile ilgilenenler için de ilk tercih edilecek mekanlar arasında yerini alır.

İncele!  Yunanistan'a Nasıl Gidilir

fft99 mf2317128 1 - İstanbul’da Gezilecek Yerler Gece

Kumkapı; Eski yıllardan bu yana faaliyet gösteren ve sokakların tamamında meyhaneler bulunan Kumkapı, Fatih ilçesine bağlıdır. Sürekli olarak ışıklandırma sistemi kullanıldığı için görsel bir şölen yaşama imkanı bulunur.

Beşiktaş Çarşı; Hem merkezi bir konumda olması hem de tarihi bir dokuya sahip olmasından dolayı çok sayıda kişinin tercihleri arasında yer alır. çarşı içerisinde yer alan işletmeleri özellikle balık restaurantlarından oluşur.

Galata Köprüsü; Haliç’e kıyısı bulunan bir köprünün altında bulunan mekanlarda genellikle alkollü mekanlar yer alır. Manzara eşliğinde akşama yemeği yemek ya da eğlenmek isteyen kişiler için vazgeçilmezdir.

Sultanahmet; Taksim ya da Kadıköy kadar hareketli gece hayatı yaşanmasa da tarihi dokusu ve mekanları sayesinde özellikle yabancı turistler tarafından tercih edilir. Özellikle otel işletmelerinin teraslarında sunduğu hizmet sayesinde eşsiz manzara eşliğinde akşam yemeği planlanabilir.

Kuruçeşme Mekanları; İstanbul Boğazının olağanüstü manzarası ile birlikte açık hava eğlence mekanları bulunur. İstanbul’ a gelen yabancı ziyaretçiler tarafından oldukça popüler mekanlarda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence devam eder.

Gece Mekanları Güvenli Midir?

Özellikle yabancı misafirlerin ağırlandığı İstanbul’da, Gezilecek Yerler Gece mekanları bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Hem ulaşım açısından hem de güvenlik açısından her detay düşünülmüştür. Örneğin Taksim’de sabaha kadar açık olan işletmelerin ve bu duruma bağlı olarak da gelen kişilerin güvenliği açısından, güvenlik güçleri tarafından sürekli kontroller sağlanır.

Gece Mekanları Ulaşıma Uygun Mudur?

Turizmin büyük bir parçası olan gece hayatının hareketliliği sebebiyle ulaşım araçları da buna uygun olarak düzenlenmiştir. Örneğin Beyoğlu’nda bulunan yüzlerce mekan olması sebebiyle, sabaha kadar toplu taşıma araçları hizmet verir. Bunun yanı sıra bazı işletmeler özellikle yabancı misafirler için servis hizmeti de sağlar.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ