İstanbul Avrupa Yakası Gezilecek Yerler

Medeniyetlerin buluşma noktası olan ve yüzyıllar boyu çok farklı ülkeler tarafından yönetilen İstanbul, Avrupa Yakası Gezilecek Yerler bakımından oldukça önemli mekanlara sahiptir. Binlerce mekan, müze ve tarihi eser niteliğinde bulunan yapıtların bulunduğu Avrupa kıtasında, yirmi beşin üzerinde ilçe bulunur. Ayrıca yapılan araştırmalara göre İstanbul’un nüfusu çok farklı milliyet ve ırka sahip kişilerden oluşur. Her kültürün yer almasıyla birlikte oluşan kültürel ahenk ile her zaman ilgi çekmeyi başarmış ve turistler tarafından merak edilmiştir. Bu sebeple yerli turistlerin olduğu kadar yabancı turistlerinde ziyaret ettiği İstanbul, tarihi olarak önemli bir yere sahiptir.

Avrupa Yakasında Bulunan Popüler Mekanlar

Eminönü Balıkçılar; deniz kenarında bulunan seyyar balıkçılar ve kalabalık ile birlikte oldukça tercih edilen bir mekandır. Aynı zamanda etrafında yer alan tarihi yerlerinde bulunmasıyla birlikte yemek molası alanı olarak da kullanılır.

Galata Köprüsü; Karaköy ile Eminönü ilçelerini birleştiren köprü, aynı zamanda köprü altında bulunan restaurant ve eğlence mekanları sayesinde sürekli olarak kalabalıktır.

Galata Kulesi; İstanbul’un simgelerinden olan ve eşsiz bir manzaraya ev sahipliği yapan mekanda birçok mekan bulunur. Özellikle İstanbul Boğaz manzarası sayesinde yabancı turistler tarafından tercih edilir.

Beyoğlu; İstanbul’un tarihi dokusuna hakim olan ve birçok medeniyete şahitlik eden ilçede yer alan çok sayıda mekan bulunur. Yerli ziyaretçilerinde de çok olması sebebiyle rezervasyon yapılması yararınıza olur.

1030040 137bff786bf8bba9689621c05fcabd7f - İstanbul Avrupa Yakası Gezilecek Yerler

Topkapı Sarayı; Osmanlı İmparatorluğu’na yüzyıllar boyu ev sahipliği yapmış ve birçok padişahın özel eşyalarının da bulunduğu müze günümüzde de ihtişamını korumayı başarmıştır. İstanbul Avrupa Yakası Gezilecek Yerler içerisinde gidilmesi gereken yerlerin başında gelir.

Kapalı Çarşı; Dünyanın en eski kapalı çarşılarından olma özelliğinden dolayı her zaman kalabalık bir noktadır. Fatih Sultan Mehmet tarafından inşa ettirilmiş çarşıda yöresel yiyecek ve eşyaların satışı yapılır.

İncele!  Letonya Vizesi Nasıl Alınır

Dolmabahçe Sarayı; Osmanlı’nın son dönemlerinde kullanılan ancak daha çok Mustafa Kemal Atatürk’e ev sahipliği yapan saray müze olarak hizmet verir. Yapılan restorasyonlar sayesinde hala inşa edildiği ilk gün gibi görkemli ve eşsizdir.

Yerebatan Sarnıcı; sarayların su ihtiyacını karşılamak amacıyla inşa edilen sarnıç günümüzde müze olarak ziyaretçilere açılmıştır. İçerisinde yer alan sütunlar sayesinde harika bir görünüme sahiptir.

Rumeli Hisarı; Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan yapıt aynı zamanda İstanbul manzarası izlemek isteyenler için vazgeçilmez bir yerdir. Aynı zamanda kuş bakışı açısından bakıldığında “Muhammed” yazısının silueti görünür. Günümüzde aynı zamanda konser mekanı olarak da hizmet verir.

Yemekleriyle Ünlü Mekanlar

Birbirinden harika ve tarihi eser niteliğinde olan mekanların birçoğu aynı zamanda cafe ve restaurant hizmeti ile de faaliyet gösterir. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin yoğunlukta olduğu mekanlarda popüler olan çok sayıda işletme bulunur. hizmet veren firmalar özellikle ülkemize ait yöresel yemekleri öne çıkartarak turizme katkıda bulunmayı hedefler. Türk yemeklerinin yanı sıra aynı zamanda dünya mutfağına da yer veren birçok işletme bulunur. her milletten ziyaretçilerin olduğu restaurantlar da aynı zamanda eşsiz manzara keyfide yaşayabilirsiniz.

Avrupa Yakasında Bulunan Ulaşım Araçları

İstanbul Avrupa Yakası Gezilecek Yerler bakımından oldukça zengin bir yapıya sahip olmasından dolayı, ulaşım araçları da bu duruma uygun olarak belirlenmiştir. Metro, metrobüs, tramvay, vapur, otobüs gibi toplu taşıma araçlarının, popüler olan tüm yerlerde durak hattı bulunur. Ayrıca yabancı turistlerin zorluk yaşamaması açısından, sesli sistem üzerinden durak ve mekan isimleri aynı zamanda İngilizce olarak anons edilir. Tarihi bakımdan oldukça önemli bir yere sahip İstanbul’da mekanlara gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanız gereklidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ