Honduras Nerede Nasıl Gidilir

6 Kasım 2016

Honduras Nerede Nasıl Gidilir?

Honduras’ı merak edenler; Honduras Nerede Nasıl Gidilir? Gibi sorular sormaktadırlar. Honduras, orta Amerika’da yer alan bir ülkedir. Cumhuriyet rejimi ile yönetilen ülkenin batısında Guatemala yer alırken, güneydoğusunda Nikaragua ve güneybatısında da El Salvador bulunmaktadır. Hem Karayip Denizinin kıyısında yer alan ülke, diğer taraftan ise Kuzey Pasifik Okyanusu ile çevrilidir.

Nüfusu

Ülkenin nüfusu 8 milyon civarındadır. 8 milyonluk nüfusun yüzde 90’ı Mestizo adı verilen yerlilerden oluşmaktadır. Ülkenin yüzde 7’si ise Honduras Kızılderililerinden oluşur.

Önemli Şehirleri

Tegucigalpa; ülkenin en büyük kenti ve başkentidir. 751 km karelik bir alan üzerine kurulmuştur. Nüfus ise metropollerle birlikte 1.5 milyon civarındadır.

La Ceiba; Honduras’ın, karayip denizi kıyısında bulunan liman kentidir. Turistlerin uğrak limanı olan bu şehir, özellikle harika doğası ile bilinmektedir.

Gracias, Honduras’ın en engebeli şehri olarak tanınmaktadır. Dağlık bir arazi üzerine kurulan şehir, özellikle bulutlu manzarası ile turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Honduras Nerede Nasıl Gidilir sorusu böylelikle yanıtlar bulmaktadır.

Honduras Nerede Nasıl Gidilir - Honduras Nerede Nasıl Gidilir

Din ve Konuşulan Dil

Ülkenin çok büyük bir bölümü Hrıstiyanlardan oluşmaktadır. Hrıstiyan nüfus genel olarak Katolik mezhebine mensuptur. Protestan Hrıstiyanlar da hatırı sayılır bir orana sahiptirler. Ülkenin resmi dili İspanyolcadır. Ancak bazı bölgelerde İngilizce de konuşulmaktadır. Bunun yanı sıra yerel diller olarak kabul edilen Garifuna, Miskitu ve Lenca dillerinin de konuşulduğu bölgeler mevcuttur.

Gezilecek Yerler

Honduras’ın başkentinde gezebileceğiniz birçok yer mevcuttur. Bu yerler arasında Museo para la indentidad nacional adı verilen müze vardır. İsa heykeli de görülmesi gereken yerlerden birisi olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca Suyapa Bazilikası da görenleri büyülemektedir.

Tarihi Yerleri

Honduras tarihi yerler açısından oldukça zengin bir ülkedir. Ülkede Copan Antik Kenti adı ile bilinen ve Mayalardan kalmış olan harika bir şehir vardır. Maya kültürünün tüm izlerini taşıyan bu şehri görmek, Honduras’ı ziyaret edenler için adeta bir ödev olmalıdır. Bunun yanı sıra El Picacho, Iglesia de la Merced gibi tarihi yerleri de ziyaret etmek gerekmektedir. Honduras Nerede Nasıl Gidilir diye merak edenler, bu sorularına cevap aramaktadır.

İncele!  Malezya Nerede Nasıl Gidilir

Gece Hayatı

Honduras gece hayatı hareketli sayılabilecek bir yapıdadır. Başkentte birçok farklı gece kulübü mevcuttur. Bunlar arasında en çok bilinen ve en düzgün hizmet verenleri club 360 adı ile bilinen mekandır. Zengin menüsü ve kaliteli hizmet anlayışı ile dikkat çeken bu bar, sabahın geç saatlerine kadar açıktır. Bunun yanı sıra Winners Sports Bar da oldukça meşhur bir diğer mekan olarak bilinmektedir.

Ne Yenir Ne İçilir?

Honduras’ta oldukça zengin bir yemek kültürü vardır. Genel olarak İspanyol kültürünün izlerini taşıyan Honduras yemekleri arasında Pilav, Bezelye ve Tortilla en çok tüketilen malzemelerdir. Bu malzemeler çok farklı bir biçimde pişirilmekte ve servis edilmektedir. Honduras mutfağında oldukça kulağa garip gelen kızartılmış muz da mevcuttur. Bu yemeğe tajadas adı verilmektedir. Ülkenin sahil bölgelerinde ise balık çok sık tüketilen bir besin ürünüdür. Ayrıca Hindistan Cevizi suyu da Honduras mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Nasıl Gidilir?

Honduras Nerede Nasıl Gidilir, durumu merak edilmektedir. Bu ülkeye gitmek isteyenleri güzel bir sürpriz beklemektedir. Çünkü Honduras ile Türkiye arasında vize yoktur. 90 günü geçmemek kaydı ile Honduras’a giderken vize almanıza gerek kalmamıştır. Ülkeye direkt gidebileceğiniz bir uçuş henüz mevcut değildir. Bu yüzden aktarmalı olarak Atlanta, Miami, Houston ya da Panama City üzerinden  ABD aktarmalı olarak bu ülkeye ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ